Polski Związek Rugby > Turnieje Dzieci i Młodzieży > Turnieje Towarzyskie

Tag rugby (w różnych miejscach świata znane także jako "flag rugby", "OzTag" lub "Mini Tag") jest bezkontaktową formą gry, zwykle przygotowującą do regularnych treningów i gry w odmianach 7 lub 15-osobowej. Młodzi zawodnicy wyposażeni są w dwa "tagi" przyczepione do specjalnego pasa. Niezwykle popularne w Australii (aktualnie ponad 36.000 młodych zawodników czy Irlandii (gdzie w 2007 r. rywalizowało ponad 28 tys. młodych graczy zrzeszonych w ponad 1700 drużynach uczestnicząch w 30 dużych turniejach w całym kraju) swe początki odnotowało w roku 1991 w Anglii. Niedawno wkroczyło do Polski i staje się coraz popularniejsze wśród szkolnej społeczności w Łodzi, Trójmieście czy Sochaczewie.
2011
---14 czerwca 2011---
Rozegrany w Krasnobrodzie II Wojewódzki Turniej o Mistrzostwo Województwa Lubelskiego w rugby
(7-8 czerwca) w grupie żaków i młodzików ponownie wygrali zawodnicy Budowlanych Lublin, ale wśród najmłodszych najlepsze okazały się mini-żaki ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Łęcznej.
Wyniki:
Mini-żak: KS "Budowlani" Lublin - SP Wożuczyn - 3:1, SP Michalów - SP Nr 2 Łęczna - 2:3, KS "Budowlani" Lublin - SP Nr 2 Łęczna - 3:5, SP Michalów - SP Wożuczyn - 1:3, KS "Budowlani" Lublin - SP Michalów - 0:4, SP Nr 2 Łęczna - SP Wożuczyn - 5:4.
Tabela: 1.SP Nr 2 Łęczna - 9 pkt. (13:9); 2.SP Michalów - 5 pkt. (7:6); 3.SP Wożuczyn - 5 pkt. (8:9); 4.KS "Budowlani" Lublin - 5 pkt. (6:10)
Mecz o III miejsce - SP Wożuczyn - KS "Budowlani" Lublin - 3:2; Mecz o I miejsce - SP Nr 2 Łęczna - SP Michalów - 2:0.
Klasyfikacja końcowa: 1.SP Nr 2 Łęczna 2.SP Michalów 3.SP Wożuczyn 4.KS "Budowlani" Lublin.
Żak: KS "Budowlani" Lublin - SP Michalów - 2:2, SP Wożuczyn - SP Nr 51 w Lublinie - 2:0, KS "Budowlani" Lublin - SP Nr 51 w Lublinie - 4:1, SP Wożuczyn - SP Michalów - 0:8, KS "Budowlani" Lublin - SP Wożuczyn - 6:0, SP Nr 51 w Lublinie - SP Michalów - 0:8
Tabela: 1.SP Michalów - 8 pkt. (18:2); 2.KS "Budowlani" Lublin - 8 pkt. (12:3); 3.SP Wożuczyn - 5 pkt. (2:14); 4.SP Nr 51 w Lublinie - 3 pkt. (1:14)
Mecz o III miejsce - SP Wożuczyn - SP Nr 51 w Lublinie - 2:3; Mecz o I miejsce - SP Michalów - KS "Budowlani" Lublin - 1:5
Klasyfikacja końcowa: 1.KS "Budowlani" Lublin 2.SP Michalów 3.SP Nr 51 w Lublinie 4.SP Wożuczyn.
Młodzik: KS "Budowlani" Lublin I - KS "Budowlani" Lublin II - 9:1, Gimnazjum Nr 7 w Lublinie - KS "Budowlani" Lublin II - 2:7, KS "Budowlani" Lublin I - Gimnazjum Nr 7 w Lublinie - 5:0, KS "Budowlani" Lublin I - KS "Budowlani" Lublin II - 7:2, Gimnazjum Nr 7 w Lublinie - KS "Budowlani" Lublin II - 1:3, KS "Budowlani" Lublin I - Gimnazjum Nr 7 w Lublinie - 4:1.
Klasyfikacja końcowa: 1.KS "Budowlani" Lublin I - 12 pkt. (25:4) 2.KS "Budowlani" Lublin II - 8 pkt. (13:19) 3.Gimnazjum Nr 7 w Lublinie - 4 pkt. (4:19)
---2 czerwca 2011---
* W tak szczególnym dniu, jakim jest w Polsce "Dzień Dziecka", nie mogło zabraknąć imprez z użyciem piłki do rugby. W Siedlcach ponad setka dzieci w wieku 3-6 lat z Miejskiego Przedszkola nr 22 miała okazję zapoznać się z owalną piłką podczas imprezy uświetniającego to święto, a także 25-lecie placówki. Podczas
cyklu konkursów i zabaw z wplecionymi w nie elementami gry w rugby - bieg z piłką, przekładanie piłki w biegu, rzut do celu, prowadzenie piłki nogą po ziemi - dzieci miały okazję poznać niektóre elementy z rugbowego ABC, a chętni mogli też spróbować kopów z ziemi. Był też konkurs przeciągania liny pomiędzy całymi oddziałami, możliwość obejrzenia wnętrza karetki reanimacyjnej oraz wspólny posiłek na świeżym powietrzu. Oddziały otrzymały pamiątkowe dyplomy za uczestnictwo w imprezie, a wszystkie dzieci słodycze ufundowane przez firmę Wedel. Imprezę wymyślili, zorganizowali i przeprowadzili Tomasz Radzikowski i Piotr Wedziuk. Dzięki nim po raz pierwszy dzieci w tak młodym wieku miały kontakt z piłką i elementami rugby, to właśnie jest droga do budowy w przyszłości silnego siedleckiego rugby...

Przy świetnej pogodzie przedszkolaki z Siedlec miały okazję zapozannia się z piłką do rugby. Oby podobne działania zostały podjęte także w innych miejscach Polski, bo wtedy moglibyśmy być spokojniejsi o przyszłosć polskiego rugby.

/foto: Jacek Wierzbicki/

* Trochę starsi adepci rugby mieli okazję do zabawy na obiektach Budowlanych Łódź, gdzie już od godziny ósmej rano rozbrzmiewała muzyka i gwar uczniów ze szkół podstawowych nr 30, 54, 58, 65, 81 i153. Razem ponad 1000 dzieci, w tym grających w rugby 240 zawodników w trzech kategoriach wiekowych. Zacięte pojedynki toczyły się na trzech boiskach, a w szranki stanęli uczniowie klas IV, V, VI. Upalna pogoda nie spowolniła akcji. A te w wykonaniu niektórych zespołów były godne uwagi i wywoływały mocny doping zgromadzonych obserwatorów. Trzeba dodać, że w tych zawodach skończyła się już dominacja jednej szkoły. Impreza rozgrywana już po raz szósty nabiera coraz bardziej rugowego charakteru. Po raz pierwszy zwiększyła się ilość szkół (6). To chyba efekt wcześniej rozgrywanych turniejów międzyszkolnych w różnych odmianach rugby, to również efekt zabaw i treningów w szkołach, gdzie pracuje grupa nauczycieli przekonanych już do rugby. A kolejność w poszczególnych kategoriach była następująca:
Klasy IV: I miejsce SP30, II SP54, III SP81, IV SP65, V SP153, VI SP 58
Klasy V : I miejsce SP 81, II SP 30, III SP54, IV SP 65, V SP 153, VI SP 58
Klasy VI : I miejsce SP 153, II SP 30, III SP 81, IV SP 54,V SP , VI SP 65

Radosny gwar przy Górniczej 5 w Łodzi dowodzi, że możliwym jest zainteresowanie naszym sportem wielu młodych ludzi. Trzeba jednak mieć zapał i pomysły - a tego z pewnością nie brakuje głównemu animatorowi rugby wśród łódzkiej młodzieży - Zbyszkowi Jurzyście.

Wszystkie drużyny nagrodzone zostały pamiątkowymi dyplomami, medalami i pucharami w zależności od zajętego miejsca, które wręczyli prezes Wiesław Chudzik, trener Mirosław Żórawski i kapelan sportowców łódzkich ksiądz Paweł Miziołek . 27 meczy rozegranych w tych afrykańskich warunkach sędziowali zawodnicy Budowlanych S.A. Władek Grabowski i Sebastian Łuczak, trenerzy Mirek Szczepański, Krzysztof Szulc i Zbyszek Jurzysta. Wyniki i tabele skrzętnie notowali Grzegorz Urbaniak i Halina Jurzysta. Podczas przerw między meczami każda ze szkół prezentowała występ zespołów cheeleaderek. Tu bezkonkurencyjne - według oceny jury pod przewodnictwem Patrycji Staniszewskiej - okazały się ekipy SP 30 (ekipa pani Sylwii) i SP 30 (ekipa pana Pawła), trzecią lokatę wytańczyły dziewczęta z SP 153. Poza tymi typowo sportowymi zawodami rozegrano jeszcze konkursy malowania kredą na asfalcie i rysunku tradycyjnego. Rozegrano turniej rycerski w walce na miecze z prawdziwej gąbki, przypomniano również najmłodszym grę w klasy, oraz rozwiązywano zagadki w konkursie kalambury. Zwieńczeniem zabawy był pokaz walki wręcz i sztuki wojskowej w wykonaniu I Batalionu kawalerii powietrznej 25 Brygady Kawalerii Powietrznej z elitarnej jednostki, która uczestniczyła w misjach wojskowych w Afganistanie i Iraku. Dzieci mogły również obejrzeć sprzęt wojskowy oraz ozdobić swoje twarze ochronnymi barwami jakie stosuje wojsko podczas akcji. Nad całą czeredą tysięcznej armii uczniów doskonale panowały "szatańskie" dziewczyny z Hospicjum Łódzkiego oraz wolontariusze z XXXI LO. Nie zawiedli również sponsorzy grup dziecięcych naszego klubu: Dywilan, Rainbow Tours, Taurus i Bassimo, Serocki, Art.Media, Burninglion, SNS Trading, RMB, Piekarnia Ponitka.
---27 maja 2011---
Sześć szkół zapowiedziało swój udział w VI turnieju "Bawimy się z rugby". W trzech kategoriach wiekowych SP30, SP54, SP58, SP65, SP81 i SP153 będą reprezentowane przez uczniów klas IV, V, VI - razem 18 drużyn czyli około 200 zawodników. Są to uczniowie, którzy nie trenują rugby, ale dość dobrze znają przepisy poprzez udział w wielu turniejach organizowanych przez Budowlanych Łódź. Boiska klubu wypełnią się 1 czerwca nie tylko przyszłymi rugbistami, ale również zespołami cheeleaderek jak i zorganizowanymi grupami kibiców, którzy będą rywalizowali o miano Szkoły Super Kibiców. Oprócz tego organizatorzy przewidują tradycyjnie konkurs plastyczny, konkurs rysunku na asfalcie oraz gry i zabawy przygotowane przez wolontariuszy. Zapewne dla każdego z około 1000 dzieci, które oczekiwane są w Dzień Dziecka na stadionie przy ulicy Górniczej znajdzie się interesujące zajęcie. Początek imprezy o godzinie 8.30, zakończenie około południa.

W Dzień Dziecka w Łodzi nie może zabraknąć rugbowych atrakcji. Po raz szósty na stadionie Budowlanych walczyć i bawić się będą dzieci z miejscowych szkół podstawowych. Organizatorzy już od 8.30 zaplanowali szereg nie tylko sportowych atrakcji dla najmłodszych i tylko trzeba wierzyć, że pogoda pozwoli na ich sprawne przeprowadzenie. W ich imieniu serdecznie zapraszamy na stadion przy Górniczej, gdzie kilka dni później (4.06.) o awans do finału Ekstraligi zagrają dwie drużyny Budowlanych: z Łodzi i Lublina.

/foto: Zbigniew Jurzysta/

---24 maja 2011---
Lubelski Okręgowy Związek Rugby pod egidą Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, na obiektach Klubu Sportowego "Budowlani" Lublin przeprowadził w minionym tygodniu dwudniowy turniej
o Mistrzostwo Województwa Lubelskiego w rugby dla dzieci i młodzieży w czterech kategoriach wiekowych. Bezkonkurencyjni, zgodnie z oczekiwaniami, okazali się zawodnicy Budowlanych - zwycięzcy we wszystkich grupach wiekowych.
Wyniki - mini-żak: K
S "Budowlani" Lublin I - SP Michalów 1:3, KS "Budowlani" Lublin II - SP Jarczów 1:4, KS "Budowlani" Lublin I - SP Jarczów 5:1, KS "Budowlani" Lublin II - SP Michalów 0:3, KS "Budowlani" Lublin I - KS "Budowlani" Lublin II 5:2, SP Michalów - SP Jarczów 1:2.
Klasyfikacja końcowa: 1.KS "Budowlani" Lublin I - 7 pkt. (11:6); 2.SP Michalów - 7 pkt. (7:3); 3.SP Jarczów - 7 pkt. (7:7); 4.KS "Budowlani" Lublin II - 3 pkt. (3:12)
Żak: KS "Budowlani" Lublin - SP Michalów 6:1, SP Nr 51 w Lublinie - SP Jarczów 0:4, KS "Budowlani" Lublin - SP Jarczów 5:2, SP Michalów - SP Nr 51 w Lublinie 3:3, KS "Budowlani" Lublin - SP Nr 51 w Lublinie 6:1, SP Michalów - SP Jarczów 0:5.
Klasyfikacja końcowa: 1.KS "Budowlani" Lublin - 9 pkt (18:4); 2.SP Jarczów - 7 pkt (11:5); 3.SP Nr 51 w Lublinie - 4 pkt (4:13); 4.SP Michalów - 4 pkt. (4:14)
Młodzik: KS "Budowlani" Lublin I - Gimnazjum Nr 7 w Lublinie I 6:0, KS "Budowlani" Lublin II - Gimnazjum Nr 7 w Lublinie II 0:2, KS "Budowlani" Lublin I - Gimnazjum Nr 7 w Lublinie II 4:1, KS "Budowlani" Lublin II - Gimnazjum Nr 7 w Lublinie I 2:0, KS "Budowlani" Lublin I - KS "Budowlani" Lublin II 2:0, Gimnazjum Nr 7 w Lublinie I - Gimnazjum Nr 7 w Lublinie II 0:1.
Klasyfikacja końcowa: 1.KS "Budowlani" Lublin I - 9 pkt. (12:1); 2.Gimnazjum Nr 7 w Lublinie II - 7 pkt. (4:4); 3.KS "Budowlani" Lublin II - 5 pkt. (2:3); 4.Gimnazjum Nr 7 w Lublinie I - 3 pkt. (0:9)
Kadet: KS "Budowlani" Lublin - Gimnazjum Nr 7 w Lublinie I 3:0, KS "Budowlani" Lublin - Gimnazjum Nr 7 w Lublinie II 3:0, Gimnazjum Nr 7 w Lublinie I - Gimnazjum Nr 7 w Lublinie II 2:3.
Klasyfikacja końcowa: 1.KS "Budowlani" Lublin - 6 pkt. (6:0); 2.Gimnazjum Nr 7 w Lublinie II- 4 pkt. (3:5); 3.Gimnazjum Nr 7 w Lublinie I - 2 pkt. (2:6)
/Sędzia główny: Wiesław Piotrowicz/
---6 maja 2011---
* Niezwykle atrakcyjny i pożyteczny był świąteczny wyjazd młodych łódzkich zawodników do
Six Fours we Francji. Udział w międzynarodowym turnieju rugby dzieci i młodzieży przerastającym ilością uczestników i różnorodnością startujących ekip nawet najśmielsze pomysły naszego środowiska dostarczył uczestnikom wielu niezapomnianych przeżyć. Wystarczy dodać, iż obejmował swoim zasięgiem osiem grup wiekowych od sześciolatków po juniorów (U 19). Nasze ekipy reprezentowane były przez U 11, U 13, U 15. Za przeciwników miały drużyny szkockie, belgijskie, włoskie no i oczywiście francuskie. Miejsca zajęte przez naszych rugbistów można za bardzo dobre. Piąte zajęli młodzicy, siódme żacy, a najmłodsi miniżacy skończyli rywalizację na 11 pozycji. Ilość rozegranych spotkań oraz rozmaitość stylu gry w rugby było wyjątkową lekcją dla naszych zawodników. Ponadto mieli oni okazję obejrzeć niezwykły spektakl sportowy - czyli mecz TOP 14 pomiędzy Toulon i Perignan rozegrany na Stade Mayol, a Jonny Wilkinson - gwiazda światowego rugby - zawodnik Toulonu, był najczęściej omawianą postacią wśród naszych młodych zawodników. Jednym zdaniem świąteczny wyjazd zespołów dziecięcych Budowlanych Łódź można zaliczyć do nie tylko atrakcyjnych, ale i przynoszących bardzo wymierne korzyści szkoleniowe. Dla trenerów natomiast zbiór materiałów szkoleniowych, organizacyjnych, bardzo pomocnych w pracy z dziećmi - przyszłymi rugbystami.

Z olbrzymim bagażem wrażeń i doświadczeń wrócili z Francji młodzi zawodnicy Budowalnych Łódź i ich trenerzy. Udział w międzynarodowym turnieju i możliwość obejrzenia w akcji czołowych zespołów francuskiej Top 14 to olbrzymie przeżycie dla być może... przyszłych reprezentantów naszego kraju.

/foto: Zbyszek Jurzysta/

* Tymczasem jesienią nadarza się kolejna okazja odwiedzenia Francji przez młodych graczy z Polski. W dniach 23-25 września, w Paryżu odbędzie się "Tournoi des Capitales" dla drużyn siedmioosobowych do lat 15. Co więcej szanse startu w nim mają także drużyny spoza stolic, więc nie jest to przeszkoda w ewentualnym występie wśród ekip z całego świata (obok drużyn z Francji planowany jest udział drużyn brytyjskich, hiszpańskich, niemieckich, a także argentyńskich i południowoafrykańskich).

Podczas pobytu w Paryżu, poza atrakcjami sportowymi, uczestników czekają dodatkowe atrakcje: wiztyta w merostwie, podróż łodzią po Sekwanie czy współne oglądanie na olbrzymim ekranie meczu z finałów RWC 2011: Nowa Zelandia v Francja, a także ligowego, derbowego starcia Stade Francais v Racing-Metro.

---26 kwietnia 2011---
Klub Sportowy "Posnania" Poznań - jako Organizator III Pucharu im. B.Rybackiego, zaprasza wszystkie zespoły zainteresowane wzięciem udziału w turnieju towarzyskim rugby 15-osobowego w dniach 30 kwietnia - 01 maja 2011 roku (sobota/niedziela) na boiska KS "Posnania" w Poznaniu przy ul. Słowiańskiej 78. Turniej przewidziany jest dla drużyn juniorskich oraz dla drużyn biorących udział w rozgrywkach II ligi regionalnej w całym kraju.
Wstępny plan turnieju:
30.04. - sobota - przyjazd uczestników do godz. 13.00, możliwość obejrzenia meczu Ekstraligi: Posnania Poznań - Budowlani Lublin - godz.13.00, bezpośrednio po meczu ok.14.45 - rozpoczęcie turnieju - gry eliminacyjne wg ustalonego harmonogramu i ilości zgłoszonych drużyn późnym popołudniem - wspólny grill (istnieje możliwość noclegu na hali sportowej Posnanii - konieczna własna karimata względnie śpiwór);
01.05. - niedziela - mecze finałowe od godz.10.00, zakończenie turnieju, wręczenie Pucharów i nagród - godz.15.00, wspólny grill
Organizatorzy gwarantują opiekę medyczną podczas zawodów oraz wodę mineralną oraz poczęstunek. Wszystkie zainteresowane udziałem w tym turnieju drużyny prosimy o kontakt z Jakubem Szczepańskim pod nr tel. 665-305-084 lub e-mail: kubarugby@op.pl do 27 kwietnia 2011 roku.
---21 kwietnia 2011---
Najmłodsze drużyny Budowlanych Łódź pracowicie
spędzą Święta Wielkanocne. Już dzisiaj 21 kwietnia wyjeżdżają na turniej im. Adrien Cayola do Francji. W miejscowości Six Fours koło Tulonu rozegrają zawody z klubami ze Szkocji, Belgii, Włoch i oczywiście z klubami francuskimi.
W najmłodszej grupie, w której startują Polacy - U11 - wystąpi 14 zespołów, w U13 - 12 zespołów, a młodzicy czyli U15 zmierzą się z 6 zespołami. Jako ciekawostkę można podać fakt, iż turniej rozgrywany jest w siedmiu kategoriach wiekowych U7, U9, U11, U13, U15, U17, U19 i będzie trwał trzy dni. Trenerzy Zbyszek Jurzysta i Przemysław Szyburski zabierają 44 zawodników. Jako opiekunowie i trenerzy jadą też zasłużeni w pracy z dziećmi oldboje Adam Kociński, Grzegorz Skrobski i Przemysław Pustkowski. Atrakcyjny wyjazd zostanie zwieńczony nie tylko zebraniem doświadczeń sportowych i organizacyjnych. W sobotni wieczór Łodzianie będą mieli przyjemność obejrzenia meczu dwóch francuskich potęg w klubowej rywalizacji TOP14 Toulonu i Perpignian, w starciu decydującym o tym, która z drużyn zagra w fazie play off mistrzostw Francji. Obie drużyny naszpikowane gwiazdami światowego rugby na pewno stoczą wspaniałą walkę...
---6 kwietnia 2011---
Umowa o współpracy pomiędzy RC Lechią Gdańsk, a Gdańskim Ośrodkiem Kultury Fizycznej reprezentowanym przez dyr Jacka Sawickiego nabrała realnych kształtów. Odbyło się szkolenie dla nauczycieli z gdańskich szkół, a ostatnio przeprowadzono turniej zorganizowany w Zespole Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 6 w Gdańsku.
Przez 6 godzin szkoła została opanowana przez TAG rugby i świetną zabawę. Turniej ze strony Lechii zorganizował Krzysztof Krzewicki, a z ramienia szkoły wicedyrektor Agnieszka Śliwińska przy ogromnej pomocy mgr Joela Muianga oraz mgr Piotra Krzemińskiego.

168 uczniów wzięło udział w turnieju przeprowadzonym w Zespole Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 6 w Gdańsku. To kolejny efekt współpracy RC Lechia Gdańsk, a Gdańskim Ośrodkiem Kultury Fizycznej.

/foto: RC Lechia/

"Jestem pod wrażeniem tego turnieju. Szczególne podziękowania kieruję w stronę pani dyrektor Agnieszki Śliwińskiej. Jest to osoba bardzo przychylna kreatywnym działaniom i pomocna jeśli chodzi o dobro dla dzieci. Dzięki temu, że pani dyrektor zaakceptowała i poparła nasz wniosek – zorganizowanie tak świetnego turnieju mogło być możliwe. Natomiast w przygotowaniach niezastąpiona była osoba mgr Joela Muianga, który odegrał tu największą rolę. Dziękuję również mgr Piotrowi Krzemińskiemu. Rozmowy z nauczycielami udowadniają mi, że jeszcze na początku naszej inicjatywy podchodzili czasami sceptycznie do tego pomysłu. Chwilę po turnieju słyszę zupełnie inne, bardzo pochlebne słowa z pytaniem - kiedy możemy to powtórzyć?. Na ostatnim turnieju nie brakowało woli walki oraz ambicji tych młodych zawodników. Cieszę się, że tak ogromna ilość młodych adeptów brała udział w turnieju. 168 uczniów przez cały dzień mówiło o rugby – taki widok miałem przyjemność obserwować w Stanach oraz Francji, gdzie rugby jest na dużo wyższym poziomie. W Polsce zdarzyło mi się to po raz pierwszy. Pomimo bardzo ciężkiej pracy włożonej w zorganizowanie i przeprowadzenie takiego turnieju z niecierpliwością czekam na kolejny. Podczas tego pracowitego dnia cały czas pomagali mi Grzegorz Śliwiński (trener – red.) oraz Sebastian Dobkowski (kierownik drużyny – red.) im również bardzo dziękuję' powiedział po zakończeniu turnieju Krzysztof Krzewicki. Wśród pretendentów do nagrody dla najlepszego zawodnika szkoły znaleźli się: Piotr Wątły – klasa IV, Tomasz Wiśniewski – klasa IV, Adam Kwapisiewicz – klasa IV, Karol Jędrzejewski – klasa IV, Jakub Dajnowski – klasa V, Mateusz Szczepanik – klasa V, Adrian Kaliśl – klasa VI, a tytuł ten przypadł w udziale Oskarowi Orłowskiemu z klasy VI.
---23 marca 2011---
21 marca w Centrum Sportu i Rekreacji zakończyła rozgrywki Liga Rugby Tag dla szkół ponadgimnazjalnych. W rywalizacji 4 szkół najlepszy okazał się ZS nr 19, w którego szeregach zagrały dwie Atomówki: Patrycja Badowska i Izabela Luc, która została także najlepszą zawodniczką turnieju. Warto jednak podkreślić, że
rywalizacja była bardzo wyrównana, a w poniedziałkowych starciach odnotowano dwa remisy.

Krzysztof Wesołowski - dyrektor CSiR oraz Rafał Makrwant radny miejski i zarazem zawodnik BBRC Łódź wręczali nagrody uczestnikom łódzkiej Ligi Rugby Tag dla szkół ponadgimnazjalnych. Z prawej najlepsza zawodniczka zawodów - Izabela Luc.

/foto: Zbigniew Grądys/

Kolejne miejsca zajęły ZS nr 4, ZS nr 15 i ZS nr 3. "W przyszłym roku planujemy kontynuację Ligi i już dziś zapraszamy chętnych do zgłaszania się" - mówi Zbigniew Grądys, organizator turnieju. "Planujemy jeszcze w tym roku, 16 kwietnia przy okazji Rugby Rabanu zorganizować Turniej Rugby Tag otwarty dla wszystkich". Wszyscy chętni zapraszeni są też na zajęcia rugby odbywające się w soboty o godz. 10.00 na stadionie „Łodzianki” /szczegóły na stronie <www.bbrclodz.pl>
---9 marca 2011---
7 marca w „Hali Parkowej” odbyła się II kolejka Gimnazjalnej Ligi Rugby Tag. Zgodnie z zapowiedziami na starcie stanęło sześć gimnazjów. W rywalizacji najlepsze okazało się Gimnazjum nr 9, które w półfinale, w najbardziej emocjonującym i widowiskowym meczu turnieju pokonało Gimnazjum nr 41 tylko jednym przyłożeniem (6:5).

W łódzkiej "Hali Parkowej" nie zabrakło dynamicznych akcji i świetnej zabawy, a przygodę z rugby rozpoczęli kolejni uczniowie miejscowych szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

/foto: BBRC Łódź/

Wyniki: Gim. nr 9 v Gim. nr 45 10-4, Gim. nr 41 v Wiączyń 1-2, Gim. nr 45 v Gim. nr 43 7-0, Wiączyń v Gim. nr 11 6-1, Gim. nr 9 v Gim. nr 43 10-2, Gim. nr 41 v Gim. nr 11 6-2; Półfinały: Gim. nr 9 v Gim. nr 41 6-5, Gim. nr 45 v Wiączyń 2-4; Finały: Gim. nr 43 v Gim. nr 11 4-2, Gim. nr 41 v Gim. nr 45 3-2, Gim. nr 9 v Wiączyń 7-3.
Aktualna k
lasyfikacji wygląda następująco: 1.Gimnazjum nr 9 – Mirosław Szczepański; 2.Gimnazjum 41 – Szymon Walczak; 3.Gimnazjum z Wiączynia Dolnego – Joanna Mielcarek; 4.Gimnazjum nr 45 - Joanna Zjawiona; 5.Gimnazjum nr 43 – Magdalena Jarecka; 6.Gimnazjum 11 – Krzysztof Sadowski.
Po raz pierwszy w Tag rugby zagrali też uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. "W chwili obecnej dopiero ruszamy z ligą i wystartowały 4 szkoły" – mówi Zbigniew Grądys organizator, "mam nadzieję że niedługo dołączą kolejne, serdecznie zapraszamy". Szkoły, które wzięły udział to: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych 3 – Ewelina Mruk-Gralak, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych 4 – Piotr Płaczek, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych 15 – Dariusz Lewandowski, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych 19 – Paweł Chodera.
Kolejny turniej 21 marca. Wszystkie chętne szkoły, a także uczniów prosimy o kontakt z BBRC Łódź. Przedstawiciele klubu deklarują gotowość przeprowadzenia lekcji pokazowych w szkołach /kontakt: Zbigniew Grądys, Prezes BBRC Łódź - 502-719-485/.
---5 marca 2011---
Bez wątpienia Łódź można uznać za stolicę polskiego rugby, jeśli wziąć pod uwagę ilość, jakość i zasięg rozgrywek szkolnych. Najbardziej imponującym podsumowaniem aktywności trenera najmłodszych zawodników w miejscowych Budowlanych, Zbigniewa Jurzysty będzie finał Dywilan Mini Ligi Rugby Tag, który powinien zgromadzić w łódzkiej Atlas Arenie (al. Bandurskiego 7) ponad tysiąc dzieci i ich rodziców. Wcześniej, bo już 7 marca w Hali Parkowej odbędzie inne niezwykłe wydarzenie. Po raz pierwszy w Polsce odbędą się jednocześnie zawody w Rugby Tag dla Gimnazjów i Szkół ponadgimnazjalnych. W Gimnazjalnej Lidze Rugby Tag weźmie udział 6 szkół (z Łodzi i Wiączynia Dolnego), natomiast wśród starszych walczyć będą przedstawiciele czterech Zespołów Szkół Ponadgimnazjalnych. "Bardzo nas cieszy, że rugby w Łodzi staje się coraz bardziej popularne wśród młodzieży i nauczycieli. Miłe jest też, że klub BBRC Łódź jest coraz bardziej rozpoznawalny i może organizować takie imprezy. Mam nadzieję, że wśród tych młodych ludzi znajdą się Ci, którzy zagrają pewnego dnia derby z Budowlanymi" – mówi Zbigniew Grądys, prezes BBRC Łódź. Imprezy odbywają się dzięki uprzejmości Dyrektora Cent rum Sportu i Rekreacj i - Pana Krzysztofa Wesołowskiego oraz przy współpracy z Urzędem Miasta Łodzi. O godzinie 9.00 startuje Gimnazjalna Liga Rugby Tag. Jest to druga kolejka tych rozgrywek, w których prowadzi Gimnazjum nr 9, a tytułu broni Gimnazjum nr 41. O godzinie 11.00 startuje Liga Rugby Tag dla szkół ponadgimnazjalnych - będzie to debiut szkół w tej odmianie rugby. Nie zabraknie też akcentów klubowych, ponieważ w jednej z drużyn będzie można zobaczyć Atomówki BBRC Łódź, które zmierzą się ze swoimi kolegami z drużyny Kadetów BBRC Łódź, co dodatkowo urozmaici rozgrywki. Zaproszone do zabawy są inne szkoły i kibice, a kolejne zmagania planowane są już 21 marca.
---21 lutego 2011---
IV kolejka przyniosła końcowe rozstrzygnięcia przed finałowym turniejem Dywilan Mini Ligi Rugby Tag. Spodziewaliśmy się zaciętych pojedynków i tak też było. Zarówno w walce o środek tabeli, który gwarantował udział w fazie play off w wielkim finale, jak i o miejsca w czołówce i dole tabeli. Nie doszło do wyraźnych przetasowań, ale różnice punktowe uległy zmianie. Dwa pojedynki zasługują na szczególne wyróżnienie. SP30 i SP5 Ozorków stoczyły wyrównany pojedynek zakończony minimalnym zwycięstwem Czarodziejów z Krainy Oz 2:1. Obie ekipy pokazały wyjątkowo urozmaiconą grę, obie grały bardzo dobrze w obronie, a końcowy wynik został ustalony w ostatnich sekundach pojedynku. Podobnie zacięty bój stworzyli gracze z SP 24 i SP 152, gdzie pozornie skazana na wysoką porażkę uczniowie SP 24 "gonili" wynik i niewiele brakowało do uzyskania remisu. Ostatecznie SP 152 wygrała 3:2. Po zliczeniu wyników IV kolejki poznaliśmy uczestników "Dużego finału" i "Małego Finału". O miejsca 1-4 walczą: SP5Oz., SP30, SP54, SP35, natomiast o miejsca 5-8 walczą ekipy: SP152, SP153, SP65, SP24. Dokładny plan czasowy i układ rozgrywania pojedynków w dniu 14 marca 2011 roku ukaże się po spotkaniu wszystkich organizatorów turnieju finałowego. Tabela Dywilan Mini Ligi Rugby Tag po IV turniejach: 1.SP5Oz. 12 35 94:10; 2.SP 30 12 31 38:14; 3.SP 54 12 27 40:30; 4.SP 35 12 26 35:31; 5.SP 152 12 22 24:45; 6.SP 153 12 17 24:47; 7.SP 65 12 17 17:54; 8.SP 24 9 8 7:44; 9.SP 65 II 3 5 11:12. Zdobywcy największej ilości przyłożeń: Lewandowski Hubert (SP 5 Oz.) - 30, Michalak Michał (SP 5 Oz.) 23, Ławrynowicz Dominik (SP 54) 15, Wyderka Tomasz (SP5Oz.) 15, Rudnik Dawid (SP 54) 14, Gawroński Krystian (SP 30) 13.
/źródło: Zbigniew Jurzysta/
---25 stycznia 2011---
Już po raz trzeci
w hali Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie odbył się turniej Touch Rugby. W grupie A wystąpiły reprezentacje uczelni, w ten sposób rozegrano więc Ligę Akademicką. Kolejność: ZUT I, ZUT II, Uniwersytet Szczeciński, Akademia Morska. W grupie B zagrały drużyny: Kaskada, I Liceum Ogólnokształcące, Kult /studenci z różnych uczelni/, ZUT III. Kolejność: Kaskada, ZUT III, I LO, Kult. Następnie rozegrano finały, które ustaliły ostateczną klasyfikację: 1.ZUT I. 2.Kaskada. 3.ZUT III. 4.ZUT II .5.Akademia Morska. 6.I LO. 7.Uniwersytet Szczeciński. 8.Kult. Przed turniejem rozegrano mecz kobiet w Tag Rugby pomiędzy studentkami ZUT-u.

Zwycięzcy Turnieju Touch Rugby w Szczecinie (22.01.2011) drużyna ZUT I w składzie: od lewej : Tadeusz Staśkiewicz - opiekun drużyny, zawodnicy: 1) Peter Chukwu 2) Aleksander Szałek 3) Wojciech Tuchowski 4) Marcin Święs.

/foto:Tadeusz Staśkiewicz/

---17 stycznia 2011---
III kolejka Dywilan Mini Ligi Rugby Tag. W komplecie, wzmocnione nowymi zawodnikami przystąpiły do rywalizacji w nowym roku drużyny szkolne walczące o tytuł Mistrza Łodzi i województwa 11-latków w rugby tag. Nikogo nie zatrzymała potężna mgła ograniczająca widoczność do ledwie kilku metrów. Po rozegraniu trzech kolejek wyraźnie zaznaczyła się przewaga drużyny z Ozorkowa. Grająca w nieomalże niezmienionym składzie od trzech lat ekipa wygrywa wszystkie mecze, na dodatek robi to w imponującym stylu. Dziwi w tym wypadku postawa trenera Bogdana Lewandowskiego, który już nie po raz pierwszy swoim zachowaniem wprowadza nerwowość i negatywne reakcje nie tylko swoich zawodników. Pozostałe ekipy toczą zaciętą walkę o punkty, a mecze z reguły stoją na wysokim poziomie i są bardzo wyrównane. Choćby remisowy wynik w meczu SP30 kontra SP35, gdzie zdecydowany faworyt (SP30) z trudem zremisowała z dzielnie walczącymi zawodnikami SP35. A remis ten pozwolił umocnić się chłopcom z Tybury na 4 miejscu. Również w meczu SP65 i SP152 remisowy wynik utrzymywał się do ostatnich sekund. Jednak ostatnia akcja meczu zadecydowała o zwycięstwie SP152 wynikiem 4:3. Tradycyjnie już (to trzecia edycja Mini Ligi) widać jak podnosi się poziom grania w rugby tag. Jest coraz mniej akcji indywidualnych, drużyny starają się grać zespołowo. Widać zróżnicowanie w taktyce. Są ekipy, które bardzo dobrze grają w obronie (zrywanie taśm), są takie, które błędy w obronie nadrabiają szybkimi atakami. Ważne, że widać postępy w grze i ochotę dzieci do zabawy połączonej z rywalizacją. Tabela po III kolejce Dywilan Mini Ligi Rugby Tag przedstawia się następująco: 1.SP 5 Ozorków 9 26 76:8; 2.SP30 9 24 29:11; 3.SP54 9 23 34:25; 4.SP35 9 19 23:24; 5.SP65 9 14 15:36; 6.SP152 9 14 15:40; 7.SP153 9 12 16:33; 8.SP24 6 6 5:30; 9.SP65II 3 5 11:12. Pierwsza piątka najlepiej punktujących: 1.Hubert Lewandowski SP5Oz. 25 pkt; 2.Michał Michalak SP5Oz. 17 pkt; 3.Dominik Ławrynowicz SP54 15 pkt; 4.Tomasz Wyderka SP5Oz. 15 pkt; 5. Dawid Rudnik SP54 13 pkt.
/źródło: Zbigniew Jurzysta/


Turnieje towarzyskie - 2010

Turnieje towarzyskie - 2009

Turnieje towarzyskie w latach 2003-2008

 
  Partnerzy: