POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Zostań wolontariuszem podczas Mistrzostw Europy25.05.2016


Wielkimi krokami zbliża się najważniejsza tegoroczna impreza w polskim rugby – mistrzostwa Europy w rugby 7. Od 15 do 17 lipca w Gdyni będą gościć najlepsze drużyny Starego Kontynentu w olimpijskiej odmianie rugby. Wśród nich będą Wlk. Brytania (przyśle dwie ekipy) i Francja, które trzy tygodnie później w Rio de Janeiro zagrają o medale. Wielce więc prawdopodobne, że do Polski obie federacje przyślą swe największe gwiazdy.

Turniej odbędzie się w Gdyni, na przepięknym stadionie miejskim, na którym swoje mecze rozgrywają piłkarze Arki Gdynia. Wszystkie obiekty znajdujące się wokół, w tym Narodowy Stadion Rugby będą pełniły rolę pomocniczą podczas tej wielkiej imprezy.

Prace organizacyjne trwają już od dość dawna. Polski Związek Rugby musi zapewnić drużynom przyjezdnym hotel, wyżywienie oraz przeloty plus oczywiście wszystkie sprawy organizacyjne na miejscu (transport, możliwość treningu, odnowa biologiczna, uroczysta kolacja po zakończeniu imprezy, strefa wypoczynkowa na stadionie i wiele, wiele innych spraw).

W ubiegłym czwartek na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni doszło do spotkania całego pomorskiego środowiska rugby. Przedstawiciele Arki Gdynia, Lechii Gdańsk, Ogniwa Sopot, Arki Rumia, Biało-Zielonych Ladies zadeklarowali pomoc w organizacji turnieju. Ze strony związku w spotkaniu wzięli udział prezes Serge Bosca, wiceprezes Grzegorz Kacała oraz sekretarz generalny Robert Małolepszy.
- Wszystkim nam zależy, by była to impreza skupiająca całe polskie rugby, a na naszym poziomie lokalnym całe pomorskie środowisko. Organizatorem imprezy jest PZR, gospodarzem oczywiście Arka i miasto Gdynia, a my wszyscy chcemy pomóc, tak by o turnieju mówiło się w całym Trójmieście i województwie pomorskim  - mówi prezes Pomorskiego Okręgowego Związku Rugby, Piotr Płoszaj.

Podczas zebrania ustalono, że zespół będzie spotykał się co tydzień w tym samym miejscu (kolejne spotkanie w czwartek 19.05 o godz. 18.00). Wkrótce zostaną wyłonieni koordynatorzy, którzy zajmą się poszczególnymi elementami procesu organizacyjnego.
Jedno jest pewne – ta impreza nie odbędzie się bez wolontariuszy. Wszystkich chętnych zapraszamy do współpracy. Jakie będą zadania do wykonania? Będzie ich wiele.
Chociażby opieka nad drużynami, koordynacja transportu, wsparcie techniczne na stadionie, wsparcie w biurze zawodów, podczas imprez promujących i wiele, wiele innych.

Jak zostać wolontariuszem mistrzostw Europy? Na początek trzeba zgłosić swoją kandydaturę. Od czwartku, 19 maja można to zrobić mailowo pod adresem wolontariat@pzrugby.pl
Kolejnym etapem rekrutacji będzie kontakt telefoniczny z kandynatem ze strony koordynatora ds. wolontariuszy. Potem oczywiście będzie spotkanie, następnie szkolenie i wreszcie niezapomniana przygoda podczas pracy przy największej tegorocznej imprezie rugby w Polsce, być może osobiste poznanie przyszłych medalistów olimpijskich.

Kogo szukamy? Oczywiście osób energicznych, najlepiej z Trójmiasta i okolic (związek nie zapewnia noclegu dla wolontariuszy), chcących przeżyć przygodę, otwartych, gotowych do pracy i wyzwań. Na pewno będziemy poszukiwać osób, które znają języki obce – przede wszystkim angielski, ale mile widziane będą też osoby władające językami nacji, które zagrają w Gdyni, a przypomnijmy, że będą to reprezentacje Francji, Niemiec, Belgii, Portugalii, Gruzji, Litwy, Włoch, Rumunii, Hiszpanii, Wlk. Brytanii.

Więcej informacji już wkrótce.

Kadra 7 w Warszawie od 24 maja! Obóz przed Moskwą w Sochaczewie
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Portugalia Polska

Rugby Europe Trophy
Lisbona, 16.02.2019

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
  Grupa Mistrzowska    
1 Budowlani Łódź SA 10 41
2 MKS Pogoń Siedlce 10 39
3 MKS Ogniwo Sopot 10 34
4 RC Lechia Gdańsk 10 20
5 RC Orkan Sochaczew 10 9
6 KS Budowlani Lublin 10 6
  Grupa Trophy    
1 OKS Skra Warszawa 6 20
2 RzKS Juvenia Kraków 6 16
3 RC Arka Gdynia 6 14
4 KS Budowlani Łódź 6 11