WYCHOWANIE - ROZWÓJ - JEDNOŚĆ - ZDROWIE - SZACUNEK - DYSCYPLINA -PRACA ZESPOŁOWA - SATYSFAKCJA

Kto wygra Rugby Europe Trophy 2017/2018?

Wszystkich głosów 164

8.472.898 liczba odwiedzin od
01.01.2014

7: GPS Gdynia - dzień drugi17.07.2016

Reprezentacja Polski w Rugby 7 była gospodarzem trzeciego, ostatniego turnieju Mistrzostw Europy rozgrywanego w dniach 16-17 lipca br. w Gdyni. Biało-Czerwoni zajęli ostatecznie XI miejsce wśród dwunastu najlepszych drużyn Europy. W finale zmierzyły się dwie reprezentacje Wielkiej Brytanii, turniej wygrała GB Royals pokonując GB Lions 26:14 (12:7).

Drugiego dnia reprezentacja rozegrała dwa spotkania, w półfinale Bowl z Belgią, a następnie w meczu o XI miejsce z Litwą. Meczu Belgią zbyt dużo punktów zostało straconych w pierwszych minutach meczu gdzie przeciwnik prowadził 19:0, Biało-Czerwoni zaczęli „gonić” wynik osiągając kontaktowy wynik przed przerwą. Po zmianie stron mecz się wyrównał, ale zabrakło czasu żeby osiągnąć korzystny rezultat z wyżej notowanym rywalem. W ostatnim meczu turnieju Polski zespół spotkał się Litwą wygrywając zdecydowanie 27:7, goście honorowe przyłożenie zdobyli dopiero w ostatniej minucie spotkania.

Półfinał Bowl
Polska v Belgia 17:26 (12:19)
Punkty: Grzegorz Szczepański 5 (P), Szymon Sirocki 5 (P), Kevin Bracik 5 (P), Daniel Gdula 2 (pd).
Finał o XI miejsce
Polska v Litwa 27:7 (17:0)
Punkty: Szymon Sirocki 10 (2P), Grzegorz Szczepański 5 (P), Robert Bosiacki 5 (P), Daniel Gdula 2 (pd).

W swoim trzecim występie w europejskiej Elicie reprezentacja Polski zajęła XI miejsce, biało-czerwonych barw bronili: Mateusz Bartoszek, Robert Bosiacki, Kevin Bracik, Daniel Gdula, Michał Kępa, Dawid Plichta, Mateusz Plichta, Marek Przychocki, Radosław Rakowski, Szymon Sirocki, Grzegorz Szczepański, Piotr Wiśniewski. Trener Blikkies Groenewald.