POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

WYCHOWANIE - ROZWÓJ - JEDNOŚĆ - ZDROWIE - SZACUNEK - DYSCYPLINA -PRACA ZESPOŁOWA - SATYSFAKCJA

Menu

SONDA

Kto wygra Rugby Europe Trophy 2017/2018?

Czechy Holandia Mołdawia Polska Portugalia Szwajcaria

Wszystkich głosów 160

8.456.497 liczba odwiedzin od
01.01.2014

Znamy skład reprezentacji Europy07.09.2017


Znamy skład reprezentacji reprezentacji Europy! Charakterystyka zawodników.
 
Skład drużyny gości został tak dobrany, by mecz stał na jak najwyższym poziomie, ale jednocześnie był emocjonujący i wyrównany.
Pascal Pape to zdecydowanie największa gwiazda reprezentacji Europy, którą zobaczymy 09.09.2017 na murawie stadionu przy al. Piłsudskiego. Fanom rugby nie trzeba go specjalnie przedstawiać - to gwiazda światowego formatu. 70 występów w jednej z najsilniejszych reprezentacji świata, jaką jest Francja, stanowi najlepszą reklamę Pascala, który w swym dorobku ma grę jako kapitan trójkolorowych, czterokrotne zdobycie legendarnego Pucharu Sześciu Narodów i trzykrotny udział w największym rugbowym wydarzeniu - Pucharze Świata. W 2011 roku wywalczył podczas tej imprezy wicemistrzostwo globu.
Co ciekawe jednym z jego pierwszych trenerów w klubie Givors był polski szkoleniowiec Tomasz Putra, który od lat mieszka i pracuje we Francji.
- Pascal przychodził do mnie na zajęcia fizyczne, bo wówczas odpowiadałem w klubie za ten element - wspomina Putra. - Jako 19-latek zadebiutował w seniorach, ale już w dużo silniejszym zespole Bourgoin, potem było Castres i wreszcie Stade Francais, gdzie jest w składzie do dziś - komentuje Putra, który prowadził reprezentację Polski w latach 2006-2013.
Drugą mega gwiazdą zespołu Europy jest Fabrice Estebanez. Na koncie ma 33 występy dla kadry Francji. Co ciekawe 25 gier to występy w kadrze rugby 13-osobowego, 8 w bardziej popularnej kadrze 15-osobowej. To z tą drużyną wyjechał na Puchar Świata w Nowej Zelandii w 2011 roku i zdobył z nią srebrny medal, grając w trzech meczach przeciwko Japonii, Nowej Zelandii i Tonga. Ostatnim jego klubem był występujące w najsilniejszej i najbogatszej lidze Europy, francuskiej Top 14 - Grenoble. W latach 2011-2014 grał w naszpikowanym gwiazdami, paryskim Racingu 92.
Reszta zawodników jest mniej znana w światowym rugby, ale to nie znaczy, że słaba. Wszyscy są czołowymi graczami swoich reprezentacji lub ich wschodzącymi gwiazdami. Warto zwrócić uwagę na dwóch bardzo silnych Rumunów w pierwszej linii młyna Vasile Balana i Iuliana Hartica oraz Szwajcara Nathana Pelsy, którego pamiętamy z ostatniego oficjalnego meczu Polaków w tym roku - przegranego starcia ze Szwajcarią w Warszawie.
W drugiej linii młyna zobaczymy obok Pape dwóch innych dobrych znajomych naszych zawodników - Holendra Boelrijka oraz Szwajcara Voegtliego. Holendrzy znajdą się też na dwóch kluczowych pozycjach - łącznika młyna i ataku - odpowiednio Amir Rademaker oraz Storm Carol.
Kto był na meczu Polska v Holandia, który w kwietniu br. rozegrano na tej murawie pamięta zapewne cudowne zagranie tego pierwszego - kop za plecy naszych zawodników, po którym Holandia zdobyła przyłożenie. Było to zagranie, które następnego dnia pokazywały wszystkie światowe serwisy poświęcone rugby.
Na środku ataku błyszczał zapewne będzie Estabanez, na obronie warto zwrócić uwagę na pochodzącego z Wysp Brytyjskich, ale reprezentującego Norwegię - Alexandra Nessa Clarka.
- Generalnie skład Europy został zestawiony tak, by zespół był wyzwaniem dla naszej drużyny, ale nie był zbyt silny. Wiadomo w jakim dziś miejscu jest Polskie Rugby. Didier mógł tu ściągnąć choćby kilku więcej Francuzów, którzy sprawiliby, że jego drużyna byłaby poza zasięgiem naszej. A nie oto chodzi w takich meczach. Najważniejsze, żeby kibice obejrzeli ciekawy, zacięty mecz na dobrym poziomie i takiego się spodziewajmy - komentuje najlepszy polski rugbista w historii Grzegorz Kacała, który ma za sobą występy we Francji i Walii, zdobycie Pucharu Europy, wicemistrzostwa Francji i mistrzostwo ligi walijsko-szkockiej.
 
I linia 
Vasile BALAN (Rumunia)
Iulian HARTIC (Rumunia)
Nathan PELSY (Szwajcaria)
Adam MARCUS (Luksemburg)
Valentyn LYTVYNENKO (Ukraina)
Toma MCHEDLIDZE (Gruzja)
II linia 
Jim BOELRIJK (Holandia)
Tim VOEGTLI (Szwajcaria)
Pascal PAPE (Francja)
Denis ANTONOW (Rosja)
III linia
Ossi ARO (Finlandia)
Jeremy BOUETTE (Monako)
Lars THORKILDSEN (Norwegia)
Łącznicy młyna 
Amir RADEMAKER (Holandia)
Frederik ENSTAD (Szwecja)
Andrei Bykanow (Rosja)
Łącznicy ataku 
Storm CARROLL (Holandia)
Sergiy TSERKOVNIK (Ukraina)
Środkowi ataku
Thomas FINELL (Finlandia)
Jeremy TO’A (Szwajcaria)
Fabrice ESTEBANES (Francja)
Skrzydłowi 
Tonias Cazrcary NYGAARD (Norwegia)
Robin FRANSON (Szwecja)
Oleg KOSARIEV (Ukraina)
Obrońca
Alexander Ness CLARK (Norwegia)
 
Trenerzy
Didier Retière, Daniel Mitrea
 
Łukasz Jurczak

Mecz Polska v Europa odbędzie się 9 września br. o godz. 18.00 na Stadionie Miejskim w Łodzi przy al. Piłsudskiego 138. Bilety są dostępne w serwisie www.kupbilet.pl w cenie 20 zł normalne i 10 zł ulgowe. 

Historia Polskiego Związku Rugby 01 Historia Polskiego Związku Rugby 02

NAJBLIŻSZY MECZ

vs
Holandia Polska

Rugby Europe Trophy
Amsterdam, 03.03.2018

Informacje dla MEDIÓW

NAJBLIŻSZY TURNIEJ

Kwalifikacje do WRWSS
Hong Kong, 05.04.2018 - 06.04.2018

Tabela Ekstraligi

  RC Arka Gdynia    
  Budowlani Łódź SA    
  KS Budowlani Lublin
   
  KS Budowlani Łódź    
  RzKS Juvenia Kraków    
  RC Lechia Gdańsk    
  MKS Ogniwo Sopot    
  RC Orkan Sochaczew    
  MKS Pogoń Siedlce    
  RKS Skra Warszawa    

 Wyniki

SONDA

Kto wygra Rugby Europe Trophy 2017/2018?

Czechy 9% Holandia 9% Mołdawia 8% Polska 23% Portugalia 43% Szwajcaria 8%

Wszystkich głosów 160

8.456.497 liczba odwiedzin od
01.01.2014