POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

WYCHOWANIE - ROZWÓJ - JEDNOŚĆ - ZDROWIE - SZACUNEK - DYSCYPLINA -PRACA ZESPOŁOWA - SATYSFAKCJA

Menu

SONDA

Jaką rocznicę obchodzi w tym roku Polski Związek Rugby?

40-lecie 50-lecie 55-lecie 60-lecie

Wszystkich głosów 325

7.742.344 liczba odwiedzin od
01.01.2014

Zimowe przygotowania kadry kobiet 10.03.2014

Podczas konsultacji w Pobiedziskach (17-19 stycznia) do dyspozycji szkoleniowca było 14 zawodniczek, przeprowadzono 4 zaplanowane jednostki treningowe, dwie na boisku i dwie na hali, w założonym wymiarze czasowym. Obok dużej liczby ćwiczeń doskonalących technikę indywidualną, istotnym elementem był sobotni. sprawdzian, tzw. test australijski, pozwalający ocenić aktualny stan wydolności beztlenowej zawodniczek. Na podsumowującym akcję ostatnim treningu na boisku, przeprowadzone zostały gry kontrolne (4 x 7-8 minut), w różnych konfiguracjach personalnych.
 
W Łodzi (8-9 lutego)  także udało się przeprowadzić dwa treningi na boisku. Jeden odbył się na boisku trawiastym klubu KS Budowlani, natomiast niedzielny (na który składały się gry kontrolne) został przeniesiony na boisko ze sztuczną trawą, łódzkiego AZS, przy ul. Lumumby. Ogromna w tym zasługa prezesa AZS Uniwersytet Łódzki, pana Leszczyńskiego. Obydwa treningi na hali zaplanowano i przeprowadzono w hali OSiR Parkowa, przy ul. Małachowskiego. Tu z kolei podziękowanie dla Marka Maciejewskiego. I w wypadku tej akcji, przeprowadzono test australijski dla zawodniczek, które wcześniej go nie wykonywały.
Niestety kontuzje i obowiązki szkolne sprawiły, że frekwencja była daleka od satysfakcjonującej.
Kulminacyjnym fragmentem konsultacji były gry kontrolne, w którym rywalkami kadrowiczek były zawodniczki Delii Atomówek Łódź prowadzone przez trenera, Damiana Klimka.
 
Wreszcie w Gdyni (1-2 marca) zawodniczki trenowały na gościnnych obiektach Akademii Marynarki Wojennej i WKS „Flota” Gdynia. W logistycznym zabezpieczeniu, włącznie z detalami, wydatnie pomógł trener Daniel Kowalski, dzięki czemu spotkanie z kolejną grupą zawodniczek, przebiegło sprawnie i bez straty czasu na dodatkowe transfery. Kadra zakwaterowana była w akademiku AMW i korzystała wyżywienia w stołówce Uczelni, w godzinach wydawania posiłków.
Głównym powodem zaprogramowania konsultacji w Trójmieście, była sposobność do pokazania się zawodniczkom z Wybrzeża. Niestety, różnego rodzaju obowiązki lub choroba, jaka dopadła zawodniczki tuż przed akcją, nie pozwoliły na udział w niej rekomendowanych przez trenerów: Patrycji Czarnowskiej i Paulinie Galikowskiej z Tura Chojnice, a także Magdalenie Kieliszek i Żanecie Gorlikowskiej z Czarnych Pruszcz Gdański. Podobnie, kolejny raz nie udało się uczestniczyć w akcji Patrycji Bober z Diablic Ruda Śląska i Patrycji Badowskiej z Delia Atomówek Łódź.
Także tym razem zostały przeprowadzone 4 jednostki treningowe (dwie na boisku i dwie na hali, w tym także test wydolnościowy), a ostatni podsumowujący akcję trening na boisku, na jaki złożyły się gry treningowe, odbył się przy bardzo dobrych warunkach meteorologicznych. Jakościowo były to także najwartościowsze mecze z dotychczas rozgrywanych, z racji poziomu przeciwniczek. Na słowa uznania zasługuje zaangażowanie trenera Janusza Urbanowicza, który zmobilizował swoje zawodniczki z Mario Ladies Lechia Gdańsk, a także zadbał o arbitra (Dariusz Marciniak), co w sumie bardzo podniosło walor sportowy wspólnego treningu.
 
/Niespełna 20-letnia Angelika Piekorz ma być jednym z filarów naszej reprezentacji w tegorocznych Mistrzostwach Europy Kobiet w rugby 7 rozgrywanych w norweskim Bergen; foto: www.rugbyrudaslaska.pl/
 
Podczas pożytecznych dla obu stron gier, w kadrze wyróżniły się Angelika Piekorz, Diablice Ruda Śląska (bardzo uniwersalna, a wciąż młoda, perspektywiczna zawodniczka), Martyna Jastrzębska (Ladies Frogs) i najmłodsza z dotychczas powołanych, Zuzanna Bąk (Black Roses Posnania). Aby siły rywalizujących drużyn były wyrównane, w barwach macierzystego klubu wystąpiła wyróżniająca się także Marlena Mroczyńska. Był to ciężki i forsowny trening, z korzyścią dla obu grup, na szczęście nie odnotowano istotnych kontuzji, a uczestniczki były pod opieką fizjoterapeuty Kadry Narodowej, Mateusza Olaska.
 
Kolejne akcje kadry mają już być połączone z grami turniejowymi. Pierwszą okazję do obejrzenia rywalizacji pań będą mieli kibice w stolicy. Na boisku rugby warszawskiej AWF, 22 marca (sobota) od godz. 10.00 w Wiosennym Turnieju otwierającym sezon zagra dziewięć drużyn (w tym reprezentacje Polski i Litwy).
 
Udany obóz juniorów w Wielkopolsce Ostatni sprawdzian juniorów przed ME

NAJBLIŻSZY MECZ

vs
Holandia Polska

Rugby Europe Trophy
Amsterdam, 03.03.2018

Informacje dla MEDIÓW

NAJBLIŻSZY TURNIEJ

Kadra Narodowa Kobiet w Dubai 7's
ZEA, 30.11.2017 - 01.12.2017

Tabela Ekstraligi

1 Budowlani Łódź SA 14 59
2 MKS Ogniwo Sopot 14 57
3 MKS Pogoń Siedlce  14 56
4 RC Lechia Gdańsk 14 35
5 RC Arka Gdynia 14 32
6 KS Budowlani Lublin 14 25
7 RzKS Juvenia Kraków 14 5
8 KS Budowlani Łódź 14 5

 Wyniki

SONDA

Jaką rocznicę obchodzi w tym roku Polski Związek Rugby?

40-lecie 11% 50-lecie 5% 55-lecie 6% 60-lecie 78%

Wszystkich głosów 325

7.742.344 liczba odwiedzin od
01.01.2014