POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Wytatuowany Puchar Świata w Rugby23.09.2015


18 września na trybunach stadionu Twickenham ponad 80 tysięcy widzów zobaczyło ceremonię otwarcia jednej z najpopularniejszych imprez sportowych świata - Pucharu Świata Rugby. Jest to trzecia po letnich igrzyskach olimpijskich i mistrzostwach świata w piłce nożnej najczęściej oglądana impreza sportowa. Zmagania zawodników potrwają sześć tygodni. W tym czasie zostanie rozegranych 48 meczów. Finał odbędzie się także na stadionie Twickenham. Faworytami do wygrania Pucharu Świata jest ekipa z Nowej Zelandii. All Blacks bronią tytułu zdobytego cztery lata temu. Do tej pory żadnej drużynie nie udało się obronić tytułu. 
 
Tak jak o rugby nie można mówić bez wspominania korzeni sięgających Anglii, tak i o tatuażu bez odniesienia do sztuki zdobienia ciała pochodzącej z Polinezji. To właśnie dzięki graczom rugby pochodzącym z tego regionu świata, a w szczególności All Blacks, święte linie przodków wytatuowane na skórze zagościły w świadomości społecznej zyskując przy tym szeroką rzeszę fanów. Tym samym przyczyniając się do renesansu tatuażu etnicznego na świecie. 
 
Reprezentanci z Nowej Zelandii, Tonga, Samoa czy Fiji jawią się dzisiaj niczym reminiscencja dawnych wojowników. Dla nich rugby wydaje się być skrojona niczym dobry garnitur. Taniec wojenny haka rozpala emocje widzów, a tatuaże maoryskie, samoańskie na długo zapadają w pamięci. 
 
Zestawienie wytatuowanych współczesnych wojowników biorących udział w Pucharze Świata można obejrzeć na blogu "Niezmywalna Tożsamość" z którego pochodzi ten tekst [kliknij
 
Poland Veterans grali w Anglii Prawdziwa stolica rugby
NAJBLIŻSZY TURNIEJ

Grand Prix Series Women 2019
Charków, 20.07.2019 - 21.07.2019

Tabela Ekstraligi
1 MKS Ogniwo Sopot 9 42
2 Budowlani Łódź SA 9 39
3 MKS Pogoń Siedlce 9 29
4 OKS Skra Warszawa 9 28
5 KS Budowlani Lublin 9 25
6 RC Orkan Sochaczew 9 25
7 RzKS Juvenia Kraków 9 12
8 KS Budowlani Łódź 9 12
9 RC Lechia Gdańsk 9 11
10 RC Arka Gdynia 9 1