POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

WYCHOWANIE - ROZWÓJ - JEDNOŚĆ - ZDROWIE - SZACUNEK - DYSCYPLINA -PRACA ZESPOŁOWA - SATYSFAKCJA

Menu

SONDA

Kto wygra Rugby Europe Trophy 2017/2018?

Czechy Holandia Mołdawia Polska Portugalia Szwajcaria

Wszystkich głosów 164

8.475.853 liczba odwiedzin od
01.01.2014

Wizyta delegacji PZR we Francji16.01.2018

 
Z Francji wróciła delegacja Polskiego Związku Rugby, która spotkała się z przedstawicielami klubów w których grają reprezentanci Polski. 
 
Od czasu meczu z Czechami, kiedy trener reprezentacji miał do dyspozycji z zawodników grających we Francji tylko Jędrzeja Nowickiego, rozpoczęto rozmowy z klubami francuskimi aby nasi gracze bez przeszkód mogli zagrać się w składzie meczu z Mołdawią. Oprócz rozmów z władzami klubów, rozpoczęto równolegle planowanie wyjazdu do Francji aby spotkać się z przedstawicielami każdego z klubów, w którym grają nasi reprezentanci. 
 
Zdecydowano że w skład delegacji wejdą: Dariusz Olszewski, Grzegorz Kacała i Krzysztof Czajka. Program wyjazdu ułożono tak aby w ciągu trzech dni odwiedzić pięć klubów, a co za tym idzie maksymalnie wykorzystać czas na miejscu. 
Podczas rozmów poruszano kwestie obecności zawodników na zgrupowaniach reprezentacji. Odwiedzono kluby: Saint Medard (Mateusz Bartoszek, Radosław Bysewski), CS Vienne (Kamil Bobryk), FCSR Rumilly (Grzegorz Janiec), Macon Rugby (Aleksander Nowicki) i Le Creusot Bourgogne (Jędrzej Nowicki). Wszystkie zadeklarowały gotowość zwolnienia zawodników na dwa z trzech wiosennych spotkań. 
 
Dodać trzeba, że podczas ustalania terminarza meczów reprezentacji nie były znane terminy kolejek w ligach francuskich. Jest to duży problem, nie tylko PZRugby, ale też innych federacji narodowych. Temat ten był poruszany w rozmowach z przedstawicielami Rugby Europe, która w maju 2017 wyznaczyła oficjalne terminy w listopadzie i od połowy lutego do marca. W tych rozgrywkach udało się wynegocjować terminy meczów, poza oficjalnymi okienkami, z Czechami i Portugalią.
 
Drugą ważną kwestią poruszaną przez naszą delegację była możliwość wysyłania zawodników grup młodzieżowych do klubów, w których grają nasi reprezentanci. Wyjazdy miałby być kilkutygodniowe aby zawodnicy mogli zobaczyć czy zaaklimatyzują się w danym klubie i czy poradzą sobie w nowym otoczeniu, nie tylko ze sportowego punktu widzenia. Dlatego tak ważne jest to żeby były to kluby gdzie obecni są nasi reprezentanci, aby zawodnik miał na miejscu osobę która byłaby mu w stanie pomóc i wprowadzić w struktury klubu. Zarząd Polskiego Związku Rugby zdaje sobie sprawę z tego że pod względem sportowym część zawodników jest już gotowa na grę za granicą jednak mogą mieć problemy pozasportowe. Takie wyjazdy miałby im pomóc zaaklimatyzować się w nowym otoczeniu. 
Jedną z kwestii poruszanych w rozmowach była tez współpraca dotycząca zawodników z polskimi zawodnikami od lat grającymi we Francji. Jest to jeden z elementów pozyskiwania graczy do kadry (poza zawodnikami z Wysp Brytyjskich). 
 
W trakcie dwustronnych rozmów, prezesi klubów podkreślali, że doceniają przyjazd przedstawicieli Związku oraz to że była to pierwsza tego typu wizyta. W marcu planowane są spotkania z przedstawicielami części klubów w Polsce podczas Mistrzostw Europy U18 oraz meczu z Portugalią. 
 
U18: Konsultacja w Gdańsku KNK7: Konsultacje Gdańsk, powołania Brisbane

NAJBLIŻSZY MECZ

vs
Holandia Polska

Rugby Europe Trophy
Amsterdam, 03.03.2018

Informacje dla MEDIÓW

NAJBLIŻSZY TURNIEJ

Kwalifikacje do WRWSS
Hong Kong, 05.04.2018 - 06.04.2018

Tabela Ekstraligi

  RC Arka Gdynia    
  Budowlani Łódź SA    
  KS Budowlani Lublin
   
  KS Budowlani Łódź    
  RzKS Juvenia Kraków    
  RC Lechia Gdańsk    
  MKS Ogniwo Sopot    
  RC Orkan Sochaczew    
  MKS Pogoń Siedlce    
  RKS Skra Warszawa    

 Wyniki

SONDA

Kto wygra Rugby Europe Trophy 2017/2018?

Czechy 9% Holandia 10% Mołdawia 8% Polska 23% Portugalia 43% Szwajcaria 7%

Wszystkich głosów 164

8.475.853 liczba odwiedzin od
01.01.2014