POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Wigilia wszystkich rugbistów16.12.2017

 
Na zaproszenie Zarządu Polskiego Związku Rugby na tradycyjnym spotkaniu opłatkowym, zorganizowanym 16.12.2017 w warszawskim hotelu „Partner”,  zgromadzili się przedstawiciele wszystkich regionów, partnerzy i sponsorzy związku, nie zabrakło też kamery Polsatu. Ministerstwo Sportu i Turystyki reprezentował Tomasz Wiśniewski, opiekun owalnej piłki w ministerstwie. 
 
Rugbową Wigilię rozpoczął Dariusz Olszewski, prezes Polskiego Związku Rugby, złożył zebranym życzenia i przekazał głos księdzu Tyberiuszowi Kroplewskiemu. Kapelan rugbistów poświęcił opłatek i po życzeniach podzielił się nim z gośćmi rozpoczynając ciąg bożonarodzeniowych życzeń. 
 
Spotkanie było dobrą okazją do uhonorowania dwóch szkoleniowców za najwyższe wyniki sportowe bieżącego roku. Krzysztofa Okapa, trener młodzieżowej reprezentacji Polski U20, został uhonorowany za awans zespołu do grupy Championship Mistrzostw Europy. Dzień wcześniej podobne wyróżnienie otrzymał Janusz Urbanowicz, trener reprezentacji Polski kobiet Rugby 7, która w debiucie w Women Grand Prix Series czyli Mistrzostwach Europy zajęła 8 miejsce.
Podczas wigilii poinformowano, że na dwa konkursy na stanowiska trenerów kadry 7 i 15 wpłynęło 35 ofert z całego świata. Zarząd powołał pięcioosobową komisję konkursową, dołaczy do niej przedstawiciel Ministrerstwa Sportu i Turystyki.  
Do rugbowej rodziny przyjęto nowo utworzony Warmińsko-Mazurski Okręgowy Związek Rugby, który przedstawił jego prezes Henryk Jacek Pach. O nowym Okręgowym Związku więcej napiszemy niebawem. 
 
Oczywiście nie zabrakło tradycyjnych wigilijnych potraw mistrzowsko przygotowanych przez kucharzy hotelu „Partner”, a także kolędy śpiewanej przez rugbistów i ich gości. Długo trwały rozmowy o teraźniejszości i przyszłości polskiego rugby, ale o tym zebrani mogli przecież rozmawiać bez końca.
 
RWC 2019: Ewakuacja ze stadionu Olsztyn: To już III Mecz Charytatywny
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Portugalia Polska

Rugby Europe Trophy
Lisbona, 16.02.2019

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
  Grupa Mistrzowska    
1 Budowlani Łódź SA 10 41
2 MKS Pogoń Siedlce 10 39
3 MKS Ogniwo Sopot 10 34
4 RC Lechia Gdańsk 10 20
5 RC Orkan Sochaczew 10 9
6 KS Budowlani Lublin 10 6
  Grupa Trophy    
1 OKS Skra Warszawa 6 20
2 RzKS Juvenia Kraków 6 16
3 RC Arka Gdynia 6 14
4 KS Budowlani Łódź 6 11