POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Wigilia połączyła rugbistów14.12.2016


W warszawskim hotelu „Partner” 14.12.2016 odbyła się Rugbowa Wigilia, która zgromadziła przedstawicieli wszystkich regionów, a także partnerów i sponsorów związku oraz przedstawicieli mediów. Spotkanie rozpoczął Dariusz Olszewski, prezes Polskiego Związku Rugby i przekazał głos księdzu Tyberiuszowi Kroplewskiemu. Kapelan rugbistów po życzeniach podzielił się opłatkiem ze wszystkimi gośćmi rozpoczynając ciąg świąteczno-noworocznych życzeń. Miał też dla wszystkich uczestników niespodziankę, obrazek Notre Dame du Rugby (Matki Boskiej od Rugby) z Larriviere w Akwitanii. Życzenia składał też Ireneusz Raś, przewodniczący sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki.

Nie zabrakło rzecz jasna tradycyjnych wigilijnych potraw przygotowanych przez kucharzy hotelu „Partner” i kolędy śpiewanej przez gości. Przy wieczerzy trwały rozmowy o rugby w kończącym się roku i oczywiście planach na kolejne lata. Polsat zaś przepytywał kolejnych działaczy, którzy „musieli tłumaczyć się” przed kamerą dlaczego warto pokazywać i oglądać mecze rugby w telewizji. 

Bardzo mi zależy, by środowisko zaczęło ze sobą rozmawiać, by zapanowała w nim zgoda. Czy jest lepsza okazja niż spotkania wigilijne - mówił na poprzednim zarządzie Dariusz Olszewski. Pomysł ten był przysłowiowym „strzałem w dziesiątkę”, a coroczna Wigilia zapewne na stałe wpisze się w rugbowy kalendarz, tylko że za rok będzie nas na pewno więcej.
 
1922: Pierwsze zawody rugby w Polsce Konkurs na sekretarza generalnego PZR
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Portugalia Polska

Rugby Europe Trophy
Lisbona, 16.02.2019

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
  Grupa Mistrzowska    
1 Budowlani Łódź SA 10 41
2 MKS Pogoń Siedlce 10 39
3 MKS Ogniwo Sopot 10 34
4 RC Lechia Gdańsk 10 20
5 RC Orkan Sochaczew 10 9
6 KS Budowlani Lublin 10 6
  Grupa Trophy    
1 OKS Skra Warszawa 6 20
2 RzKS Juvenia Kraków 6 16
3 RC Arka Gdynia 6 14
4 KS Budowlani Łódź 6 11