POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

SONDA

Co dalej z "Kalendarium Wydarzeń"?

Musi zostać Powinno zostać Można zlikwidować Nie mam zdania Wyślę opinię na rugbus@op.pl

Wszystkich głosów 117

10.570.583 liczba odwiedzin od
01.01.2014

Weterani grali w Pradze06.05.2015

 
Drużyna Poland Veterans rozpoczęła sezon 2015 towarzyskim meczem z Rugby Club Praga.
 
Po nocnej podróży i krótkim zwiedzaniu Starego Miasta drużyna pojechała na boisko Rugby Club Praga na mecz z reprezentacją praskich weteranów. Boisko lidera czeskiej Ekstraligi położone w dzielnicy Vysocany było trudne do odnalezienia, prowadziła do niego droga, której nie było na planie miasta, niespodzianką był też fakt, że nie mógł tam dojechać autokar i ostatnie 300 metrów trzeba pokonać piechotą. 
Na początku pierwszej połowy gospodarze przeprowadzili dwie akcje punktowe, ale później spotkanie się wyrównało i przed przerwą była jeszcze szansa na zmianę wyniku. Druga połowa rozpoczęła się ponownie od ataków praskiej drużyny, która zdobyła trzecie przyłożenie. Po wznowieniu poderwali się Polacy, kontynuację młynem wykończył atak, a na pole punktowe przebił się Andrzej Kuć przykładając na 15:5. Mimo uzyskane przewagi w polu kolejnych punktów nie udało się zdobyć, za to w końcówce ta sztuka po raz czwarty udała się Rugby Club Praga.
Po meczu wymieniono upominki i wyróżnienia, najlepszymi zawodnikami meczu wybrano Andrzeja Kucia i Zdenka Žáka, który jest jednocześnie Prezydentem klubu. W krótkiej historii meczów pomiędzy Prażanami, a Poland Veterans, mamy obecnie remis, Polacy wygrali bowiem przed trzema laty na boisku Sparty 15:5 z Old Boys Praha.
Nazajutrz drużyna pojechała na mecz Ekstraligi pomiędzy dwoma praskimi zespołami Tatra Smichov i Sparta Praha. Derby to w stolicy rzecz powszednia, w liczącej osiem drużyn Ekstralidze są jeszcze RC Praga i Slavia Praha, a kilka kilometrów za miastem RC Mountfield Říčany. Goście na początku uzyskali prowadzenie by następnie pozwolić się zdominować przez Tatrę, która przejęła prowadzenie i nie oddała go do ostatniego gwizdka. Sparta poderwała się w końcówce meczu wygrywając punkt bonusowy przy wyniku 28:22. Po seniorach rozegrano jeszcze mecz juniorów, Tatra spotkała się z Dragon Brno wygrywając 105:0, po połowie trybuny opustoszały. W czasie trwania obu meczów gospodarze zapraszali kibiców na zaplanowany 13 czerwca mecz reprezentacji Czech z Nową Zelandią, który odbędzie się na boisku Tatry. Wprawdzie to nie All Blacks tylko XV Ambasadora, ale haka będzie...
Resztę dnia poświecono na dalsze zwiedzanie, a kolejny dzień na poranny spacer, zakupy i powrót do kraju. Nie ma czasu na odpoczynek bo już 9 maja Poland Veterans zagrają w turnieju przed meczem Polska v Ukraina w Lublinie, przeciwnikami będą reprezentacja Ukrainy i drużyna ROC Lublin z obchodzącego właśnie 40-lecie istnienia klubu Budowlani. 
 
Praga 01.05.2015, boisko RC Praga Praha
Rugby Club Praga v Poland Veterans 20:5 (10:0)
Punkty: Andrzej Kuć 5 (P).
Poland Veterans: Andrzej Kuć (AZS AWF Warszawa), Krzysztof Cisak, Cezary Zabokrzycki (Budowlani Łódź), Dariusz Frątczak, Rafał Kubicz, Aleksander Wręczycki (Czarni Bytom), Jarosław Gdaniec, Mieczysław Kaczorowski, Rafał Kochański, Piotr Płoszaj, Tomasz Romanowicz (Lechia Gdańsk), Rafał Bednarek (Ogniwo Sopot), Jerzy Grochowalski, Adam Kęsy, Piotr Minkin, Piotr Piasecki, Artur Rzyszczak, Lech Woźniak, Marek Woźniak (Oldboy Rugby Club Poznań), Robert Dłutek, Marek Pietrak (Orkan Sochaczew), Tomasz Knap (KS Rugby Wrocław), Tomasz Barczak, Grzegorz Chomka, Krzysztof Kisieliński, Sławomir Kłosiewicz, Jacek Wierzbicki (WFS Siedlce Veterans).
Trener: Mirosław Żórawski. Kapitan: Lech Woźniak.
 
Reprezentacja w statystykach Zakończono eliminacje do ER Challenge Cup

NAJBLIŻSZY MECZ

vs
Polska Litwa

Rugby Europe Trophy
Łódź, 03.11.2018

Informacje dla MEDIÓW

Tabela Ekstraligi

  Grupa Mistrzowska    
1 Budowlani Łódź SA 10 41
2 MKS Pogoń Siedlce 10 39
3 MKS Ogniwo Sopot 10 34
4 RC Lechia Gdańsk 10 20
5 RC Orkan Sochaczew 10 9
6 KS Budowlani Lublin 10 6
  Grupa Trophy    
1 OKS Skra Warszawa 6 20
2 RzKS Juvenia Kraków 6 16
3 RC Arka Gdynia 6 14
4 KS Budowlani Łódź 6 11

 Wyniki

SONDA

Co dalej z "Kalendarium Wydarzeń"?

Musi zostać 67% Powinno zostać 15% Można zlikwidować 13% Nie mam zdania 6% Wyślę opinię na rugbus@op.pl 0%

Wszystkich głosów 117

10.570.583 liczba odwiedzin od
01.01.2014