POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

WYCHOWANIE - ROZWÓJ - JEDNOŚĆ - ZDROWIE - SZACUNEK - DYSCYPLINA -PRACA ZESPOŁOWA - SATYSFAKCJA

Menu

SONDA

Jaką rocznicę obchodzi w tym roku Polski Związek Rugby?

40-lecie 50-lecie 55-lecie 60-lecie

Wszystkich głosów 322

7.719.820 liczba odwiedzin od
01.01.2014

Weterani Ogniwa ponownie najlepsi02.06.2014

Drużyna Ogniwa Sopot obroniła tytuł Mistrza Polski Weteranów podczas czwartej imprezy mistrzowskiej rozegranej w sobotę na obiekcie ARM w Siedlcach.
 
W turnieju finałowym wystartowały cztery zespoły Lechia Gdańsk, Ogniwo Sopot, Orkan Sochaczew i gospodarze WFS Siedlce, rywalizowano systemem „każdy z każdym” wg rozlosowanej kolejności.
Ogniwo, które w tym turnieju połączyło siły z ROC Poznań, nie pozostawiło złudzeń kto jest w tym towarzystwie najlepszy, kolejno pokonali 29:7 WFS Siedlce, 24:0 Lechię Gdańsk i 36:0 Orkan Sochaczew. W decydującym o tytule wicemistrza meczu WFS Siedlce wygrali 24:5 z Lechią Gdańsk.
Turniej IV MP Weteranów rozegrano w cyklu obchodów XXXV-lecia Rugby w Siedlcach. Medale i trofea wręczali więc założyciel sekcji rugby w Siedlcach, a obecnie Przewodniczący Rady Miasta Henryk Niedziółka i wieloletni kierownik drużyny Janusz Jaroszewicz.
 
Podczas spotkania integracyjnego komisja złożona z kapitanów i trenerów wszystkich zespołów wybrała laureatów nagród indywidualnych, najlepszym zawodnikiem turnieju okrzyknięto Marcina Baraniaka, ataku Łukasza Bacika, młyna Grzegorza Kacałę, a najstarszym graczem okazał się Marek Woźniak rocznik 1949.
W turnieju poza wymienionymi drużynami uczestniczyli gracze z Łodzi, Warszawy, Pruszcza Gdańskiego, Gdyni i Lublina.
 
Organizację imprezy wsparły Miasto Siedlce, Polski Związek Rugby oraz AVC Multimedia, Chodrom, Foldruk, GT, Hotel Hetman, House, Medicine i Stolarnia Siedlce.
 
Wyniki:
WFS Siedlce Veterans v Orkan Sochaczew 24:3 (5:3), Orkan Sochaczew v Lechia Gdańsk 5:29 (0:17), WFS Siedlce Veterans v Ogniwo Sopot/ROC Poznań 7:29 (0:10), Ogniwo Sopot/ROC Poznań v Lechia Gdańsk 24:0 (12:0), Lechia Gdańsk v WFS Siedlce Veterans 5:24 (0:17), Ogniwo Sopot/ROC Poznań v Orkan Sochaczew 36:0 (24:0).
Sędziowie: Mirosław Żórawski (Łódź), Cezary Księżopolski (Siedlce).
Kolejność końcowa: 1.Ogniwo Sopot/ROC Poznań, 2.WFS Siedlce Veterans, 3.Lechia Gdańsk, 4.Orkan Sochaczew.
 
Ogniwo Sopot/ROC Poznań: Marcin Baraniak, Tomasz Barwik, Rafał Bednarek, Jarosław Borkowski II, Filip Cackowski, Artur Gałęza, Sylwester Hodura, Grzegorz Kacała, Daniel Kowalski, Witold Matusewicz, Piotr Minkin, Marcin Rybacki, Tomasz Trybus, Maciej Walaszczyk, Maciej Wiater, Tomasz Winiarski, Lech Woźniak, Marek Woźniak.
 
WFS Siedlce Veterans: Łukasz Bacik, Krzysztof Belowski, Tomasz Barczak, Grzegorz Chomka, Jan Czyż, Ireneusz Gręziak, Dariusz Jaroszewicz, Krzysztof Kisieliński, Sławomir Kłosiewicz, Lesław Kodzis, Zbigniew Koper, Leszek Koprowski, Andrzej Kosyl, Mateusz Krzyszczak, Paweł Kuligowski, Grzegorz Maciejewski, Krzysztof Mikiciuk, Sławomir Pieper, Wojciech Plichta, Grzegorz Pliszka, Tomasz Radzikowski, Mirosław Stępniak, Jacek Wierzbicki, Zbigniew Wyrębiak, Cezary Zabokrzycki, Daniel Zychowicz, Paweł Żelazowski.
 
Lechia Gdańsk: Maciej Bernat, Arkadiusz Bistram, Jerzy Czapkowski, Sebastian Dobkowski, Jarosław Gdaniec, Krzysztof Gdaniec, Marcin Gdaniec, Robert Jumas, Mieczysław Kaczorowski, Piotr Kwidziński, Rafał Leszczyński, Dariusz Marciniak, Bogdan Olszewski, Piotr Płoszaj, Tomasz Romanowicz, Jacek Strehlau, Mirosław Szczepański, Wojciech Szonecki, Łukasz Talaga.
 
Orkan Sochaczew: Zbigniew Dąbrowski, Robert Dłutek, Sławomir Dudkowski, Jacek Dybiec, Tomasz Grzywacz, Marcin Kłak, Adam Kociński, Maciej Misiak, Maciej Nowakowski, Czesław Penkala, Ireneusz Pietrak, Bogdan Pietrak, Arkadiusz Rejman, Janusz Sobczyk, Michał Szulejewski, Tomasz Szymański, Sebastian Wątkowski, Grzegorz Witczak.
 
Nagrody indywidualne:
Najstarszy zawodnik: Marek Woźniak r. 1949 (ROC Poznań)
Najlepszy zawodnik turnieju: Marcin Baraniak (Ogniwo Sopot)
Najlepszy zawodnik młyna: Grzegorz Kacała (Ogniwo Sopot)
Najlepszy zawodnik ataku: Łukasz Bacik (WFS Siedlce)
Dziewczęta SP 29 najlepsze w Lublinie Test mecze siódemek w Pobiedziskach

NAJBLIŻSZY MECZ

vs
Holandia Polska

Rugby Europe Trophy
Amsterdam, 03.03.2018

Informacje dla MEDIÓW

NAJBLIŻSZY TURNIEJ

Kadra Narodowa Kobiet w Dubai 7's
ZEA, 30.11.2017 - 01.12.2017

Tabela Ekstraligi

1 Budowlani Łódź SA 14 59
2 MKS Ogniwo Sopot 14 57
3 MKS Pogoń Siedlce  14 56
4 RC Lechia Gdańsk 14 35
5 RC Arka Gdynia 14 32
6 KS Budowlani Lublin 14 25
7 RzKS Juvenia Kraków 14 5
8 KS Budowlani Łódź 14 5

 Wyniki

SONDA

Jaką rocznicę obchodzi w tym roku Polski Związek Rugby?

40-lecie 11% 50-lecie 5% 55-lecie 6% 60-lecie 78%

Wszystkich głosów 322

7.719.820 liczba odwiedzin od
01.01.2014