POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

WYCHOWANIE - ROZWÓJ - JEDNOŚĆ - ZDROWIE - SZACUNEK - DYSCYPLINA -PRACA ZESPOŁOWA - SATYSFAKCJA

Menu

SONDA

Jaką rocznicę obchodzi w tym roku Polski Związek Rugby?

40-lecie 50-lecie 55-lecie 60-lecie

Wszystkich głosów 325

7.743.781 liczba odwiedzin od
01.01.2014

Weekend z rugby 11-12.06.201608.06.2016


Zbliża się koniec sezonu i każdy weekend przynosi nowe rozstrzygnięcia na krajowych boiskach, również w najbliższy poznamy odpowiedzi na kilka kolejnych pytań.
 
- Po raz szósty zostanie wyłoniony Mistrz Polski Weteranów, w Sochaczewie walczyć będą AZS AWF Warszawa, Lechia Gdańsk, Old Blacks Pruszcz Gdański, Orkan Sochaczew i WFS Siedlce Veterans. Kto nie znalazł się w składzie tych zespołów może zagrać w drużynie Poland Veterans/ Barbarians złożonej ze wszystkich nie zrzeszonych graczy, którzy stawią się w Sochaczewie. Na boisku zobaczymy wielu reprezentantów Polski, trenerów, sędziów i działaczy różnych szczebli.
- W Ekstralidze na odpowiedź gdzie będzie rozgrywany mecz finałowy przyjdzie nam chyba poczekać do ostatniej kolejki gdy naprzeciw siebie staną rugbiści Lechii Gdańsk i Budowlanych Łódź SA.
- W drugim meczu finałowym I ligi spotkają się Juvenia Kraków i lubelscy Budowlani, zwycięzca dwumeczu awansuje do Ekstraligi, gospodarze mają za sobą wygrany 39:29 mecz w Lublinie. 
- Mecz o III miejsce w I lidze został przełożony na 18 czerwca natomiast o utrzymanie na tym poziomie rozgrywek KS Budowlani Łódź zagrają baraż z wicemistrzem II ligi Arką Rumią.
- Warszawski AZS AWF musi wygrać wyjazdowy mecz z Watahą by być pewnym wygranej w Grupie Pocieszenia II ligi, po piętach depcze mu bowiem debiutująca w lidze drużyna Rugby Białystok trenowana przez Andrzeja Kopyta związanego „od zawsze” ze stołecznym klubem. 
- W Lublinie zostanie wyłoniony Mistrz Polski Kadetów w Rugby 7, o tytuł walczyć będą: Budowlani Lublin, KS Budowlani Łódź, BBRC Łódź, Juvenia Kraków, Lechia Gdańsk, Ogniwo Sopot, Orkan Sochaczew i RK Unisław. 
 
11.06.2016 - VI Mistrzostwa Polski Weteranów - Sochaczew
godz. 13.00, stadion MOSiR, ul. Warszawska 80
 
11-12.06.2016 - Ekstraliga Faza II - runda XIX/V
Grupa 1-4
Master Pharm Budowlani SA Łódź v MKS Ogniwo Sopot (sobota, godz. 17.35; Michałkiewicz, Michalik, Sienkiewicz)
RC Arka Gdynia v RC Lechia Gdańsk (sobota, godz. 17.30; Bedyński, Jasiński, Szostek)
Grupa 5-8
RC Orkan Sochaczew v MKS Pogoń Siedlce (niedziela, godz. 14.00; Reks, Piotrowicz, Janeczko)
 
11.06.2016 - I Liga - II mecz finałowy
RzKS Juvenia Kraków v KS Budowlani Lublin (sobota, godz. 16.00; Szczepański, Rogowski, Kasperek) 
 
I liga - Mecz o III miejsce
Czarni Pruszcz Gdański v Legia Warszawa - przełożony na 18.06.2016
 
11.06.2016 - Baraż o utrzymanie się w I lidze
KS Budowlani Łódź v Arka Rumia (sobota, godz. 14.00; Giroud, Michalik, Sienkiewicz)
 
11.06.2016 - II liga, Gr. Pocieszenia - runda XV/IX
Wataha Zielona Góra v AZS AWF Warszawa (sobota, godz. 13.00; Bejm)
Chaos Poznań v Rugby Wrocław (sobota, godz. 15.00; Baniewicz)
 
11.06.2016 - Mistrzostwa Polski Kadetów 7 - Lublin
godz. 11.00, Arena Lublin, ul. Stadionowa 1 (sędzia główny - Piotrowicz; sędziowie turniejowi - Pantoł, Marciniak, Reks)
 
Finał Ekstraligi 24 czerwca! Weekend z rugby 18-19.06.2016

NAJBLIŻSZY MECZ

vs
Holandia Polska

Rugby Europe Trophy
Amsterdam, 03.03.2018

Informacje dla MEDIÓW

NAJBLIŻSZY TURNIEJ

Kadra Narodowa Kobiet w Dubai 7's
ZEA, 30.11.2017 - 01.12.2017

Tabela Ekstraligi

1 Budowlani Łódź SA 14 59
2 MKS Ogniwo Sopot 14 57
3 MKS Pogoń Siedlce  14 56
4 RC Lechia Gdańsk 14 35
5 RC Arka Gdynia 14 32
6 KS Budowlani Lublin 14 25
7 RzKS Juvenia Kraków 14 5
8 KS Budowlani Łódź 14 5

 Wyniki

SONDA

Jaką rocznicę obchodzi w tym roku Polski Związek Rugby?

40-lecie 11% 50-lecie 5% 55-lecie 6% 60-lecie 78%

Wszystkich głosów 325

7.743.781 liczba odwiedzin od
01.01.2014