WYCHOWANIE - ROZWÓJ - JEDNOŚĆ - ZDROWIE - SZACUNEK - DYSCYPLINA -PRACA ZESPOŁOWA - SATYSFAKCJA

Kto wygra Rugby Europe Trophy 2017/2018?

Wszystkich głosów 164

8.475.917 liczba odwiedzin od
01.01.2014

Varsity Match 2017: Cambridge pokonał Oxford08.12.2017

Rugbiści z Uniwersytetu w Cambridge po raz drugim z rzędu pokonali Oxford, takiej serii nie mieli od 2007 roku. W ostatnim Varsity Match rozegranym 07.12.2017 na Twickenham Jasnoniebiescy zwyciężyli 20:10.

Pierwszy mecz odbył się 145 lat temu, 10 lutego 1872 roku na boisku The Park w Oxfordzie i zakończył zwycięstwem gospodarzy. W latach 1873-80 spotkania odbywały się na Oval Crickiet Ground w Londynie, w latach 1880-83 na Richardson’s Field w Blackheath, w latach 1883-87 na Rectory Field również w Blackheath, w latach 1887-1921 w Queen’s Club w Kensington, a od roku 1921 na Twickenham w Londynie. W rozegranych dotychczas 136 spotkaniach 63 razy wygrywał Cambridge (Light Blue), 59 razy Oxford (Dark Blue), a 14 meczy zakończyło się remisem.

Cambridge objął prowadzenie w 27 minucie i nie oddał już go do końca meczu chociaż do przerwy Light Blue prowadzili tylko 5:3. Cały mecz był zresztą wyrównany, w 63 minucie Oxford przegrywał tylko 10:13, a decydujące o zwycięstwie przyłożenie zdobył w 69 minucie Charlie Amesbury, a wynik podwyższeniem ustalił Michael Phillips

Przed starciem męskich drużyn odbył się 31st Women’s Varsity Match. Rugbistki Oxfordu nie dały szans rywalkom z Cambridge wygrywając 24:0 (14:0). W historii spotkań panie z Oxfordu zwyciężały 19 razy, z Cambridge 11 razy, zanotowano też jeden remis.

Ogólnopolski Finał Szkolnej Ligi Rugby Tag "Biało-Zielona Historia" już w sprzedaży