POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

SONDA

Co dalej z "Kalendarium Wydarzeń"?

Musi zostać Powinno zostać Można zlikwidować Nie mam zdania Wyślę opinię na rugbus@op.pl

Wszystkich głosów 117

10.570.881 liczba odwiedzin od
01.01.2014

VII Mistrzostwa Polski Weteranów05.06.2017

 
VII Mistrzostwa Polski Weteranów rozegrano 3 czerwca br. na boisku Narodowego Centrum Rugby 7 w Krakowie, organizatorem był Nowa Huta Rugby Klub Kraków. 
Udział wzięły kluby Orkan Sochaczew i Ogniwo Sopot, selekcje Lechia Gdańsk/Old Blacks Pruszcz Gdański i WFS Siedlce & Friends, a poza konkursem francuski Les Z'Arsouilles Champs sur Marne i Juvenia Kraków Veterans. 
 
Pucharami nagrodzono Lechię/Old Blacks, Orkan i Ogniwo, WFS otrzymali „Drewnianą Łyżkę” natomiast medalami za uczestnictwo obdarowano wszystkich zawodników i trenerów. 
Przyznano pięć nagród indywidualnych, Daniel Kowalski (Lechia/Old Blacks) został najlepiej punktującym zawodnikiem, Tomasza Romanowicza (Lechia/Old Blacks) wybrano najlepszym zawodnikiem ataku, Zbigniewa Dąbrowskiego (Orkan) najlepszym zawodnikiem młyna, a najbardziej doświadczonym zawodnikiem mistrzostw został Jerzy Grochowalski (ROC Poznań) z rocznika 1950. Po raz trzeci na mistrzostwach przyznano „Bedol Trophy”, nagrodę imienia zmarłego przed dwoma laty Rafała Bednarka, którą na każdej imprezie weteranów otrzymuje najlepszy zawodnik II linii, w Krakowie laureatem został Andrzej Kosyl (WFS).
 
Tradycyjna III połowa została zorganizowana na obiekcie NCR7, większość czasu zajęły wspomnienia, ale nie zabrakło bieżących komentarzy i spojrzenia w przyszłość polskiego rugby. Nie ustalono miejsca przyszłorocznych mistrzostw, które zmierzają w stronę festiwalu rugby np. drugi rok medale są wręczane wszystkim uczestnikom.
 
Juvenia Kraków v Les Z'Arsouilles 20:0 (5:0)
Lechia/Old Blacks v WFS Siedlce & Friends 17:0 (12:0)
Les Z'Arsouilles v Orkan Sochaczew 5:0 (5:0)
Ogniwo Sopot v Lechia/Old Blacks 0:5 (0:0)
Orkan Sochaczew v Juvenia Kraków 0:14 (0:7)
WFS Siedlce & Friends v Ogniwo Sopot 0:17 (0:5)
Les Z'Arsouilles v Juvenia Kraków 0:7 (0:7)
 
Mecz o III miejsce
Ogniwo Sopot v WFS Siedlce & Friends 10:7 (5:7)
Mecz o I miejsce
Lechia/Old Blacks v Orkan Sochaczew 5:0 (0:0)
 
Klasyfikacja i składy
1. Lechia Gdańsk/Old Blacks Pruszcz Gdański
Adam Ciesiołkiewicz, Jarosław Chlebicz, Dariusz Frątczak, Mieczysław Kaczorowski, Łukasz Kropiowski, Daniel Kowalski, Robert Krakowski, Grzegorz Kralowski, Rafał Kubicz, Adam Latopolski, Bogusław Olszewski, Maciej Pabjańczyk, Piotr Płoszaj, Jarosław Pśnik, Rafał Radowski, Tomasz Romanowicz, Waldemar Ronowicz, Tomasz Sielski, Daniel Skonieczny, Michał Stempin, Jacek Strehlau, Łukasz Talaga, Krzysztof Zając. 
 
2. Rugby Veterans Orkan Sochaczew
Paweł Adamczyk, Maciej Bobowicz, Zbigniew Dąbrowski, Robert Dłutek, Sławomir Dudkowski, Cezary Dudek, Kamil Dybiec, Sebastian Figat, Mirosław Foryszewski, Mariusz Gmurczyk, Jacek Janiak, Sławomir Kitliński, Marcin Kłak, Marcin Kubiszewski, Zygmunt Majchrzak, Marcin Marczewski, Maciej Nowakowski, Jarosław Orliński, Konrad Pisarek, Paweł Radzymiński, Michał Szulejewski, Sebastian Wątkowski.
 
3. Ogniwo Sopot Veterans
Wojciech Czaja, Robert Danielak, Tomasz Formela, Robert Fankideiski, Rafał Hałeła, Marcin Jerzak, Jacek Karnowski, Jan Kozłowski, Bartosz Marczyński, Paweł Mietlicki, Łukasz Mikołajczak, Piotr Możejko, Michał Niczypul, Przemysław Romanowski, Przemysław Wojnicz, Marcin Zeszutek, Sławomir Zyś, Paweł Żelezik.
 
4. WFS Siedlce & Friends  (WFS Siedlce Veterans i ROC Poznań, Budowlani Łódź, Mazovia Mińsk Mazowiecki)
Tomasz Barczak, Jan Góral, Jerzy Grochowalski Marek Kisieliński, Sławomir Kłosiewicz, Adam Kociński, Jacek Kociński, Lesław Kodzis, Leszek Kopczyński, Zbigniew Koper, Andrzej Kosyl, Sławomir Pieper, Grzegorz Pliszka, Wojciech Szonecki, Jarosław Wiśniewski, Lech Woźniak, Zbigniew Wyrębiak.
 
MPS7: V Turniej w Poznaniu GPS7: Akredytacje dla mediów

NAJBLIŻSZY MECZ

vs
Polska Litwa

Rugby Europe Trophy
Łódź, 03.11.2018

Informacje dla MEDIÓW

Tabela Ekstraligi

  Grupa Mistrzowska    
1 Budowlani Łódź SA 10 41
2 MKS Pogoń Siedlce 10 39
3 MKS Ogniwo Sopot 10 34
4 RC Lechia Gdańsk 10 20
5 RC Orkan Sochaczew 10 9
6 KS Budowlani Lublin 10 6
  Grupa Trophy    
1 OKS Skra Warszawa 6 20
2 RzKS Juvenia Kraków 6 16
3 RC Arka Gdynia 6 14
4 KS Budowlani Łódź 6 11

 Wyniki

SONDA

Co dalej z "Kalendarium Wydarzeń"?

Musi zostać 67% Powinno zostać 15% Można zlikwidować 13% Nie mam zdania 6% Wyślę opinię na rugbus@op.pl 0%

Wszystkich głosów 117

10.570.881 liczba odwiedzin od
01.01.2014