V Festiwal Rugby w Piotrowicach Nyskich17.08.2015

Ostatni weekend w Piotrowicach Nyskich upłynął pod znakiem siedmioosobowego rugby, sześć drużyn pań i osiem panów rywalizowało w The Fifth Piotrowice Nyskie International Rugby Festival, rozegrano też mecz piętnastek. Pomysłodawcą prywatnego Festiwalu jest Anglik Jim Parton, który jest organizatorem, zawodnikiem i sponsorem imprezy.
W finale drużyn kobiecych, po zaciętym meczu Biało-Zielone Ladies Gdańsk pokonały czeski zespół Dragon Brno 12:0. Podobnie zacięty był mecz finałowy drużyn męskich, czeski zespół RC Bystrc remisował do przerwy z Budapest Frogs by po zmianie stron zwyciężyć 10:0. W meczu drużyn "15" międzynarodowy zespół Barbarians pokonali drużynę Poland Veterans 36:7.
Najlepszą zawodniczką imprezy została wybrana Anna Caplice z Irlandii grająca w Bohemians. Spitfire Trophy za najlepszą "trzecią połowę" odebrała kombinowana drużyna holendersko-angielska Waginengen/London Japanise.