POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Uproszczone przepisy rugby04.01.2018

 
Word Rugby wydał znowelizowane przepisy gry w rugby w celu zwiększenia przystępności gry i zrozumienia zasad bez zmiany samych przepisów i sposobu gry. 
 
Nowe przepisy są wynikiem prawie dwuletniej pracy specjalistycznej grupy w składzie: Mark Harrington (World Rugby Head of Technical Services i główny trener klubu), Tappe Henning (Scottish Rugby Union Referee Manager, były sędzia międzynarodowy), Dr Ross Tucker (sports scientist), Rod Hill (New Zealand Rugby Referee Manager), Chris Cuthbertson (Przewodniczący RFU Laws Committee), James Fitzgerald (World Rugby Media Manager i były sędzia międzynarodowy) i Adam Pearson (web designer / illustrator).
 
Nowa wersja przepisów jest bardziej logicznie rozplanowana, jaśniejsza w swoich wyjaśnieniach, a po usunięciu różnych powtórzeń i sprzeczności, 42 procent krótsza niż wersja z 2017, która jest opublikowana na stronie www.pzrugby.pl
 
Przewodniczący World Rugby, Bill Beaumont, powiedział: W miarę, jak nasza gra rozwija się na całym świecie, staramy się, aby była dostępna dla wszystkich. Przepisy mogą być trudne do zrozumienia dla nowych uczestników i fanów, a nowa książka to duży krok w kierunku ich uproszczenia i ułatwienia zrozumienia dla graczy, trenerów, sędziów oraz publiczności. Podziękował wszystkim federacjom, które wniosły swój wkład, a szczególnie grupie roboczej za jej zaangażowanie w ten szeroko zakrojony i ważny proces. Wierzę, że ich dzieło będzie miało duże znaczenie dla gry, ponieważ chcemy, aby przepisy rugby były bardziej dostępne dla wszystkich.
 
Przepisy można pobrać w 12 językach ze strony http://laws.worldrugby.org/, pod tekstem zamieszczamy PDF w języku angielskim, polska wersja nie jest dostępna.
 
Wkrótce przepisy zostaną również wydrukowane i rozprowadzone w zwykły sposób.
 
Noworoczne rugby w Warszawie Zeszutek i Mroczyńska wygrywają w Dzienniku Bałtyckim
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Polska Szwajcaria

Rugby Europe Trophy
Łódź, 23.03.2019

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
1 Budowlani Łódź SA 0 0
2 MKS Ogniwo Sopot 0 0
3 MKS Pogoń Siedlce 0 0
4 RC Lechia Gdańsk 0 0
5 RC Orkan Sochaczew 0 0
6 KS Budowlani Lublin 0 0
7 OKS Skra Warszawa 0 0
8 RzKS Juvenia Kraków 0 0
9 RC Arka Gdynia 0 0
10 KS Budowlani Łódź 0 0