POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

WYCHOWANIE - ROZWÓJ - JEDNOŚĆ - ZDROWIE - SZACUNEK - DYSCYPLINA -PRACA ZESPOŁOWA - SATYSFAKCJA

Menu

SONDA

Kto wygra Rugby Europe Trophy 2017/2018?

Czechy Holandia Mołdawia Polska Portugalia Szwajcaria

Wszystkich głosów 88

8.212.637 liczba odwiedzin od
01.01.2014

Upowszechniania sportu dzieci i młodzieży18.09.2016


Spotkanie prowadzących projekt „Upowszechniania sportu dzieci i młodzieży”
 
W piątek, 9 września br. w siedzibie Polskie Związku Rugby odbyło się z spotkanie koordynatorów projektu „Upowszechniania sportu dzieci i młodzieży” Krzysztofa Krzewickiego i Mateusza Boruty z Regionalnymi Oficerami Rozwoju Rugby. W zebraniu udział wzięli również wiceprezes Związku, Jacek Zalejarz.
 
W trakcie spotkania podsumowano pierwsze miesiące realizacji projektu „Upowszechniania sportu dzieci i młodzieży” współfinansowanego ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Omówiono zaangażowanie oraz efekty pracy nauczycieli i regionalnych koordynatorów projektu, a dyskusja ma być podstawą do zmian i ewolucji w kolejnych etapach rozwoju rugby tag.
 
Koordynatorzy krajowi przedstawili również założenia na drugie półrocze. W jego trakcie odbędą się w każdym z dziewięciu województw uczestniczących w programie cztery turnieje eliminacyjne oraz jeden półfinał wojewódzki Szkolnej Ligi Rugby Tag. Rozgrywki te zostaną podsumowane podczas Ogólnopolskiego Finału Szkolnej Ligi Rugby Tag, który odbędzie się tradycyjnie w Łodzi na Atlas Arenie, 9 grudnia br. Najzdolniejsi uczestnicy tego cyklu rozgrywek wezmą udział w obozie zimowym, który odbędzie się w drugiej połowie grudnia. Miejsce i dokładny termin zostanie podany do końca października. 
 
W ramach programu na jesień zostanie również zrealizowany kurs na kategorię M-K-J, który koordynuje Kierownik Wyszkolenia, Maciej Misiak. Nauczyciele wezmą również udział w konferencji, która odbędzie się w Jarocinie w dniach 14-16 października br. Tematyka szkolenia będzie nawiązywała do szkoleń instruktorskich na kategorię RTŻ oraz Fundamentalnych Zasad Rugby, prezentowanych przez Blikkiesa Groenewalda.
 
Na koniec regionalnie oficerowie rugby otrzymali szereg materiałów promocyjnych (broszurki, długopisy, banery rywalizacyjne na turnieje, plany lekcji, koszulki promocyjne, książeczki skierowane do rodziców), które już wkrótce trafią do dzieci i rodziców biorących udział w programie. Przedstawicielom wszystkich województw został wręczony również sprzęt do przeprowadzania pokazów gry w rugby tag, który również powinien trafić do wszystkich nowo odwiedzanych szkół i ośrodków. Wkrótce również dziesięć klubów uczestniczących w programie wzbogaci się o sprzęt do gry w rugby (piłki, tarcze oraz wałki).

Krzysztof Krzewicki
 
I Liga - Runda I - Kolejka II Mistrzostwa Polski Kobiet I

NAJBLIŻSZY MECZ

vs
Holandia Polska

Rugby Europe Trophy
Amsterdam, 03.03.2018

Informacje dla MEDIÓW

NAJBLIŻSZY TURNIEJ

KNK w Brisbane Super 7's
Australia, 03.02.2018 - 04.02.2018

Tabela Ekstraligi

1 Budowlani Łódź SA 14 59
2 MKS Ogniwo Sopot 14 57
3 MKS Pogoń Siedlce  14 56
4 RC Lechia Gdańsk 14 35
5 RC Arka Gdynia 14 32
6 KS Budowlani Lublin 14 25
7 RzKS Juvenia Kraków 14 5
8 KS Budowlani Łódź 14 5

 Wyniki

SONDA

Kto wygra Rugby Europe Trophy 2017/2018?

Czechy 7% Holandia 8% Mołdawia 6% Polska 17% Portugalia 56% Szwajcaria 7%

Wszystkich głosów 88

8.212.637 liczba odwiedzin od
01.01.2014