banner

POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu
SONDA

Co dalej z "Kalendarium Wydarzeń"?

Musi zostać Powinno zostać Można zlikwidować Nie mam zdania Wyślę opinię na rugbus@op.pl

Wszystkich głosów 130

10.795.123 liczba odwiedzin od
01.01.2014

Upowszechniania sportu dzieci i młodzieży18.09.2016


Spotkanie prowadzących projekt „Upowszechniania sportu dzieci i młodzieży”
 
W piątek, 9 września br. w siedzibie Polskie Związku Rugby odbyło się z spotkanie koordynatorów projektu „Upowszechniania sportu dzieci i młodzieży” Krzysztofa Krzewickiego i Mateusza Boruty z Regionalnymi Oficerami Rozwoju Rugby. W zebraniu udział wzięli również wiceprezes Związku, Jacek Zalejarz.
 
W trakcie spotkania podsumowano pierwsze miesiące realizacji projektu „Upowszechniania sportu dzieci i młodzieży” współfinansowanego ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Omówiono zaangażowanie oraz efekty pracy nauczycieli i regionalnych koordynatorów projektu, a dyskusja ma być podstawą do zmian i ewolucji w kolejnych etapach rozwoju rugby tag.
 
Koordynatorzy krajowi przedstawili również założenia na drugie półrocze. W jego trakcie odbędą się w każdym z dziewięciu województw uczestniczących w programie cztery turnieje eliminacyjne oraz jeden półfinał wojewódzki Szkolnej Ligi Rugby Tag. Rozgrywki te zostaną podsumowane podczas Ogólnopolskiego Finału Szkolnej Ligi Rugby Tag, który odbędzie się tradycyjnie w Łodzi na Atlas Arenie, 9 grudnia br. Najzdolniejsi uczestnicy tego cyklu rozgrywek wezmą udział w obozie zimowym, który odbędzie się w drugiej połowie grudnia. Miejsce i dokładny termin zostanie podany do końca października. 
 
W ramach programu na jesień zostanie również zrealizowany kurs na kategorię M-K-J, który koordynuje Kierownik Wyszkolenia, Maciej Misiak. Nauczyciele wezmą również udział w konferencji, która odbędzie się w Jarocinie w dniach 14-16 października br. Tematyka szkolenia będzie nawiązywała do szkoleń instruktorskich na kategorię RTŻ oraz Fundamentalnych Zasad Rugby, prezentowanych przez Blikkiesa Groenewalda.
 
Na koniec regionalnie oficerowie rugby otrzymali szereg materiałów promocyjnych (broszurki, długopisy, banery rywalizacyjne na turnieje, plany lekcji, koszulki promocyjne, książeczki skierowane do rodziców), które już wkrótce trafią do dzieci i rodziców biorących udział w programie. Przedstawicielom wszystkich województw został wręczony również sprzęt do przeprowadzania pokazów gry w rugby tag, który również powinien trafić do wszystkich nowo odwiedzanych szkół i ośrodków. Wkrótce również dziesięć klubów uczestniczących w programie wzbogaci się o sprzęt do gry w rugby (piłki, tarcze oraz wałki).

Krzysztof Krzewicki
 
I Liga - Runda I - Kolejka II Mistrzostwa Polski Kobiet I
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Polska Holandia

Rugby Europe Trophy
Lublin, 17.11.2018

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
  Grupa Mistrzowska    
1 Budowlani Łódź SA 10 41
2 MKS Pogoń Siedlce 10 39
3 MKS Ogniwo Sopot 10 34
4 RC Lechia Gdańsk 10 20
5 RC Orkan Sochaczew 10 9
6 KS Budowlani Lublin 10 6
  Grupa Trophy    
1 OKS Skra Warszawa 6 20
2 RzKS Juvenia Kraków 6 16
3 RC Arka Gdynia 6 14
4 KS Budowlani Łódź 6 11
Wyniki

SONDA

Co dalej z "Kalendarium Wydarzeń"?

Musi zostać 66% Powinno zostać 15% Można zlikwidować 13% Nie mam zdania 6% Wyślę opinię na rugbus@op.pl 0%

Wszystkich głosów 130

10.795.123 liczba odwiedzin od
01.01.2014