U18: Polska v Litwa 54:018.01.2015

Mecz reprezentacji U18 Polski i Litwy, odbył się w Gdyni w dniu 17.01.2015 roku. Rozegrano spotkanie w kwartach: 2 x 20 minut i 2 x 15 minut, w którym Polska wygrała 54:0. W składzie kadry Polski wystąpiło 26 zawodników. Mecz zapowiadał się bardzo wyrównanie, ponieważ wizualnie zawodnicy litewscy prezentowali bardzo dobre warunki fizyczne. W poszczególnych częściach meczu większość akcji ofensywnych była jednak po stronie polskiej. Wynikało to z bardzo dobrej koncentracji w stałych fragmentach, zaangażowania indywidualnego i realizacji taktyki gry. W defensywie zawodnicy polscy skutecznie niwelowali grę przeciwnika. Bardzo dobrze zaprezentował się cały skład, w którym kilku zawodników wystąpiło na nowych dla siebie pozycjach. W porównaniu z meczami na jesieni, polska reprezentacja juniorów w meczu z Litwą zagrała dużo lepiej.

17.01.2015 Gdynia, towarzyski U18
POLSKA v LITWA 54:0
Wynik w czasie meczu przedstawiał się następująco:
I - 13:0 (Brzozowski 3+2+3, Wójtowicz 5)
II - 12:0 (Pustkowski 5, Nowiński 5, Brzozowski 2)
III - 15:0 (Wójtowicz 5, Pepliński 5, Walczak 5)
IV - 12:0 (Urbaniak 5, Nowiński 5, Brzozowski 2+2)
Skład reprezentacji Polski U18:
Zawodnicy młyna: Robert Kacprowicz (Maciej Żarczyński), Dawid Kinast (Juliusz Walczak), Paweł Pepliński (Aleksander Michaus) - Przemysław Serafin (Adam Piotrowski), Mateusz Popiołek (Konrad Radliński) - Dominik Nowiński, Kacper Franczak (Szymon Witkowski), Mateusz Nitschke.
Zawodnicy ataku: Paweł Boczulak (Adrian Sajdowski) - Mateusz Plichta - Kamil Brzozowski (Dawid Najdul), Robert Wójtowicz, Paweł Urbaniak, Bartosz Pustkowski (Wojciech Brzezicki), Miłosz Bracik (Andrzej Szczęsny, Oskar Cichosz).

Rugby w Ergo Arenie KNK7: Pierwsza konsultacja