POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

U18: Lyon v Polska 14:2003.03.2017

 
Test mecz U18 z reprezentacją regionu Lyon
 
02.03.2017 reprezentacja Polski do lat 18 rozegrała w miejscowości Chaponnay test mecz z reprezentacją okręgu Lyon (Comite de Rugby du Lyonnais). Młodzi rugbiści z Polski pokonali przeciwnika 20:14 (5:7).
Po raz pierwszy w tym roku rozegraliśmy mecz w pełnym wymiarze na naturalnym boisku. W stosunku do naszych ostatnich pojedynków widać bardzo dużą poprawę w grze obronnej. Zarówno szarża jak i organizacja obrony zespołowej wypadły na bardzo dobrym poziomie. W grze ofensywnej trochę przeszkadzała nam piłka, ale jest to zrozumiałe w kontekście pierwszego meczu w tym roku. Zawodnicy potwierdzili na boisku, że są dobrze przygotowani do sezonu pod względem motorycznym a świadczy o tym fakt że ostatnie dwa przyłożenia zostały zdobyte w ostatnim kwadransie meczu. Reprezentanci Polski zagrali ambitnie z zaangażowaniem zdobywając punkty w akcjach które miały po kilkanaście faz gry, potrafili wykorzystać całą szerokość boiska oraz stwarzać sobie przestrzeń do przejścia pierwszej linii obrony.
Najlepszym zawodnikiem meczu zdaniem szkoleniowców był środkowy ataku Michał Jurczyński. Następny mecz Polska rozegra w sobotę (04.03.2017) z drużyną w skład której będą wchodzić zawodnicy z 2 klubów RC Vienne oraz LOU  Lyon.
 
Reprezentacja Okręgu Lyon v Polska U18 14:20 (7:5)
Punkty dla Polski: Michał Jurczyński 10 (2P), Michał Kafarski 5 (1P), Maurokevin Lazzari 5 (1P)
Skład: Adam Litwińczuk (Jakub Burek), Cezary Plesiński (Michał Kafarski), Patryk Paradowski (Oskar Rudziński, Wojciech Nejc), Daniel Woźniak (Krystian Olejek), Patryk Olejnik (Kacper Wiśniewski), Rafał Ziętkowski (Patryk Książek), Maurokevin Lazzari, Jakub Musur, Patryk Klein (Maciej Gryżewski), Igor Białek (Jakub Szmajewski), Stanisław Kasprzak (Bartłomiej Janeczko), Michał Jurczyński, Oskar Zieliński (Tomasz Wyderka), Konrad Posłajko (Jakub Rapacz), Krystian Mechecki (Hubert Lewandowski).
Kadra: Przemysław Pustkowski - trener; Tomasz Formela - asystent trenera; Zbigniew Górniewicz - kierownik; Wojciech Siuta - fizjoterapeuta.
 
Przemysław Pustkowski
 
KNK7: Mecze z reprezentacją Belgii Husarzy Polskiego Rugby 2016
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Polska Szwajcaria

Rugby Europe Trophy
Łódź, 23.03.2019

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
1 Budowlani Łódź SA 0 0
2 MKS Ogniwo Sopot 0 0
3 MKS Pogoń Siedlce 0 0
4 RC Lechia Gdańsk 0 0
5 RC Orkan Sochaczew 0 0
6 KS Budowlani Lublin 0 0
7 OKS Skra Warszawa 0 0
8 RzKS Juvenia Kraków 0 0
9 RC Arka Gdynia 0 0
10 KS Budowlani Łódź 0 0