POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

U18: Konsultacja w Gdańsku15.01.2018

 
Konsultacja Kadry Polski U18 (11-14.01.2018 r.) - Gdańsk
 
W Gdańsku zakończyła się krótka, trzydniowa konsultacja Kadry Polski U18, w jej ramach odbyło się pięć jednostek treningowych plus testy wytrzymałości specjalnej. 
 
Tradycyjnie Kadra U18 zagrała sparing z młodzieżową Kadrą Pomorza U20, w którym zanotowano remis w przyłożeniach 9:9, spotkanie sędziował Dominik Jastrzębski. Poziom gry reprezentacji był zdecydowanie wyższy niż przy okazji grudniowej gry wewnętrznej. Gra była zdecydowanie szybsza i bardziej poukładana pod kątem taktycznym, zawodnicy popełniali zdecydowanie mniej błędów indywidualnych. Mecz odbył się na boisku Gdańskiego Ośrodka Sportu, który jest jednym z niewielu obiektów w kraju umożliwiających grę z kopami (wysokość balonu 18 metrów).
 
Kolejnymi etapami przygotowań reprezentacji do Mistrzostw Europy będzie zgrupowania w Gdańsku w końcówce stycznia i lutowy wyjazd do Treviso, gdzie rozegrane zostaną dwa mecze sparingowe.
 
Uczestnicy konsultacji:
Zawodnicy:  
Adamiak Krystian, Gołębiowski Antonii, Król Jasiek, Lewandowski Hubert, Misiak Sebastian, Mroziński Jan, Nowakowski Adrian, Hannah-Starr Xavier, Szufliński Kacper, Szwarc Michał - RC Orkan Sochaczew
Burek Jakub, Górniewicz Igor, Markowski Jakub, Wieczorkowski Mikołaj, Wołoch Dawid - RC Lechia Gdańsk
Bryl Artur, Janeczko Bartłomiej, Jurczyński Michał, Knowa Robert, Kościelniak Adrian, Krzykawski Marcjan, Morus Marcin, Polakiewicz Mateusz, Rapacz Jakub - RzKS Juvenia Kraków 
Ilczak Rafał, Tomaszewski Dominik - KS Budowlani Lublin
Białek Igor, Nejc Wojciech, Olejnik Patryk - KS Budowlani Łódź
 
Sztab:
Krzysztof Krzewicki - I trener
Grzegorz Kacała - trener
Krzysztof Okapa - trener
Fizjo - Robert Cajzer
Piotr Płoszaj - kierownik
 
7: Powołania na turniej w Izraelu Wizyta delegacji PZR we Francji
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Portugalia Polska

Rugby Europe Trophy
Lisbona, 16.02.2019

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
  Grupa Mistrzowska    
1 Budowlani Łódź SA 10 41
2 MKS Pogoń Siedlce 10 39
3 MKS Ogniwo Sopot 10 34
4 RC Lechia Gdańsk 10 20
5 RC Orkan Sochaczew 10 9
6 KS Budowlani Lublin 10 6
  Grupa Trophy    
1 OKS Skra Warszawa 6 20
2 RzKS Juvenia Kraków 6 16
3 RC Arka Gdynia 6 14
4 KS Budowlani Łódź 6 11