POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Super Rugby: Crusaders mistrzami!06.08.2017

 
Za nami siódmy sezon rozgrywek Super Rugby, drugi z 18 zespołami i 4 konferencjami, pamiętajmy też, że aspiracje do gry ma też reprezentacja Fiji. Rozgrywki trwały od 23 lutego do 5 sierpnia br. Po rozegraniu 141 meczów do Wielkiego Finału zakwalifikowały się drużyny Canterbury Crusaders z Nowej Zelandii i Golden Lions z Południowej Afryki, a sam mecz zakończył się triumfem nowozelandczyków 25:17 (15:3).
 
Australasian Group
01   Canterbury Crusaders (Nowa Zelandia), Lider NZC - 63 punkty
02   Wellington Hurricanes (Nowa Zelandia), Dzika karta - 58 punktów
03   Waikato Chiefs (Nowa Zelandia), Dzika karta - 57 punktów
04   Otago Highlanders (Nowa Zelandia), Dzika karta - 51 punktów
05   Auckland Blues (Nowa Zelandia) - 37 punktów
06   ACT Brumbies (Australia), Lider AC - 34 punkty
07   Western Force (Australia) - 26 punktów
08   Qeensland Reds (Australia) - 21 punktów
09   New Sout Wales Waratahs (Australia) - 19 punktów
10   Melbourne Rebels (Australia) - 9 punktów
South African Group
01   Golden Lions (Południowa Afryka), Lider SA2 - 65 punktów
02   Western Stormers (Południowa Afryka), Lider SA1 - 43 punkty
03   Coastal Natal Sharks (Południowa Afryka), Dzika karta - 42 punkty
04   Jaguares Buenos Aires (Argentyna) - 33 punkty
05   Southern Kings (Południowa Afryka) - 28 punktów
06   Free State Cheetahs (Południowa Afryka) - 21 punktów
07   Blue Bulls (Południowa Afryka) - 20 punktów
08   Sunwolves Tokyo (Japonia) - 12 punktów
 
Konferencja Australii (AC): 01. ACT Brumbies; 02. Western Force; 03. Qeensland Reds; 04. NSW Waratahs; 05. Melbourne Rebels.
Konferencja Nowej Zelandii (NZC): 01. Canterbury Crusaders; 02. Wellington Hurricanes; 03. Waikato Chiefs; 04. Otago Highlanders; 05. Auckland Blues.
Konferencja Południowej Afryki 01 (SA1): 01. Western Stormers; 02. Free State Central Cheetahs; 03. Blue Bulls;  04. Sunwolves Tokyo. 
Konferencja Południowej Afryki 02 (SA2): 01. Golden Lions; 02. Coastal Natal Sharks; 03. Jaguares Buenos Aires; 04. Southern Kings.
 
21-22.07.2017 Kwalifikacje
ACT Brumbies v Wellington Hurricanes 16:35
Canterbury Crusaders v Otago Highlanders 17:0
Golden Lions v Coastal Natal Sharks 23:21
Western Stormers v Waikato Chiefs 11:17
 
29.07.2017 Półfinały
Canterbury Crusaders v Waikato Chiefs 27:13
Golden Lions v Wellington Hurricanes 44:29
 
05.08.2017 Finał Super Rugby
Ellis Park, Johannesburg
Golden Lions v Canterbury Crusaders 17:25 (3:15)
Sędzia: Jaco Peyper (Południowa Afryka)
Lions: 15 Andries Coetzee, 14 Ruan Combrinck, 13 Lionel Mapoe, 12 Harold Vorster, 11 Courtnall Skosan, 10 Elton Jantjies, 9 Ross Cronjé, 8 Ruan Ackermann, 7 Kwagga Smith, 6 Jaco Kriel (k), 5 Franco Mostert, 4 Andries Ferreira, 3 Ruan Dreyer, 2 Malcolm Marx, 1 Jacques van Rooyen
Rezerwa: 16 Akker van der Merwe, 17 Corne Fourie, 18 Johannes Jonker, 19 Lourens Erasmus, 20 Cyle Brink, 21 Faf de Klerk, 22 Rohan Janse van Rensburg, 23 Sylvian Mahuza
Crusaders: 15 David Havili, 14 Israel Dagg, 13 Jack Goodhue, 12 Ryan Crotty, 11 Seta Tamanivalu, 10 Richie Mo’unga, 9 Bryn Hall, 8 Kieran Read, 7 Matt Todd, 6 Jordan Taufua, 5 Sam Whitelock (k), 4 Scott Barrett, 3 Owen Franks, 2 Codie Taylor, 1 Joe Moody
Rezerwa: 16 Ben Funnell, 17 Wyatt Crockett, 18 Mike Alaalatoa, 19 Luke Romano, 20 Pete Samu, 21 Mitchell Drummond, 22 Mitchell Hunt, 23 George Bridge
 
Zdjęcie www.planetrugby.com  
 
Junior Sopot Beach Rugby Calcio Storico Fiorentino
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Portugalia Polska

Rugby Europe Trophy
Lisbona, 16.02.2019

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
  Grupa Mistrzowska    
1 Budowlani Łódź SA 10 41
2 MKS Pogoń Siedlce 10 39
3 MKS Ogniwo Sopot 10 34
4 RC Lechia Gdańsk 10 20
5 RC Orkan Sochaczew 10 9
6 KS Budowlani Lublin 10 6
  Grupa Trophy    
1 OKS Skra Warszawa 6 20
2 RzKS Juvenia Kraków 6 16
3 RC Arka Gdynia 6 14
4 KS Budowlani Łódź 6 11