banner

POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu
SONDA

Co dalej z "Kalendarium Wydarzeń"?

Musi zostać Powinno zostać Można zlikwidować Nie mam zdania Wyślę opinię na rugbus@op.pl

Wszystkich głosów 130

10.779.939 liczba odwiedzin od
01.01.2014

Sopot: Ferie z Jajem - półkolonie bez nudy29.01.2017

 
W Sopocie odbyły się zimowe półkolonie z jajowatą piłką. Rugbiści sopockiego Ogniwa przy współpracy z PMI Branch Gdańsk oraz Pomorskim Okręgowym Związkiem Rugby przygotowali 2 turnusy półkolonii dla dzieci i młodzieży od 6 do 13 roku życia.
 
W dniach 16-29 stycznia br., na terenie województwa pomorskiego odbyły się zimowe ferie, które oznaczają przerwę w nauce dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Wolne dni od nauki nie muszą oznaczać nudy, czy braku zorganizowanych zajęć. Trenerzy, a zarazem zawodnicy sopockiego klubu Ogniwo Sopot, Piotr Zeszutek i Wojciech Piotrowicz, postanowili zapewnić trójmiejskiej młodzieży sporo atrakcji, wykorzystując przy tym swój sport. 
 
- Nasi uczestnicy nie mieli  czasu, aby narzekać na nudę. Każdą wolną chwilę wykorzystywaliśmy maksymalnie, aby zapewnić jak najwięcej atrakcji - podsumowuje Wojtek Piotrowicz, trener młodzieży, a także reprezentant Polski w Rugby. - Dziennie spędzaliśmy 2-3 godziny na ćwiczenia i gry z piłką do rugby, a dodatkowo byliśmy na sopockim lodowisku, w Aqua Parku i na zajęciach tanecznych.  Każdy turnus  spędził po 4 godziny na sportowych lekcjach z języka angielskiego, a w wolnych chwilach, w ramach sjesty poobiedniej, oglądaliśmy filmy związane z rugby - dodaje.
 
W "Feriach z Jajem" wzięło udział łącznie 33 uczestników, którzy często nie mieli wcześniej nic wspólnego z rugby. Cała inicjatywa na organizację tego typu półkolonii zrodziła się, by zachęcić młodzież do aktywnego spędzenia czasu, a do tego by promować rugby. W sopockich półkoloniach uczestniczyli również zawodnicy z innych trójmiejskich klubów (m.in. Lechii Gdańsk, a także Arki Rumia). 
 
-  Bardzo cieszy fakt, że „Ferie z Jajem” przyciągnęły dzieci z poza naszego środowiska, co jest dla nas dużą promocją i wierzymy, że następnym razem będzie ich jeszcze więcej - zaznacza Piotr Zeszutek, kapitan I drużyny Ogniwa Sopot. - To na czym nam zależy to nie tylko zaszczepienie tak zwanego bakcyla do rugby, ale przede wszystkim promujemy wartości jakie niesie za sobą ten sport. Staramy się uczyć, często podświadomej współpracy w grupie, podejmowania decyzji, a także ryzyka, za każdym razem upowszechniając takie cechy jak szacunek, czy jedność - nadmienia.
 
Na koniec ferii zimowych, 28 stycznia br., dla wszystkich uczestników obu turnusów zostało zorganizowane oficjalne zakończenie, gdzie odbyły się 4-godzinne warsztaty z Zarządzania Projektami. Po zajęciach została przeprowadzona tzw. „rugbowa 3 połowa”, gdzie wszystkie dzieci wraz z rodzicami i opiekunami piknikowali przy zimowym grillu. 
 
Organizatorzy zapewniają, że w czasie wakacji zostanie przeprowadzona letnia odmiana półkolonii. Prosimy śledzić stronę klubu www.ogniwosopot.pl  oraz fanpage www.facebook.pl/ogniwo.sopot 
 
Piotr Zeszutek
 
Jarocin: Turniej Rugby Tag o Puchar Burmistrza WRSS: Wellington 7's
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Polska Holandia

Rugby Europe Trophy
Lublin, 17.11.2018

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
  Grupa Mistrzowska    
1 Budowlani Łódź SA 10 41
2 MKS Pogoń Siedlce 10 39
3 MKS Ogniwo Sopot 10 34
4 RC Lechia Gdańsk 10 20
5 RC Orkan Sochaczew 10 9
6 KS Budowlani Lublin 10 6
  Grupa Trophy    
1 OKS Skra Warszawa 6 20
2 RzKS Juvenia Kraków 6 16
3 RC Arka Gdynia 6 14
4 KS Budowlani Łódź 6 11

 Wyniki

SONDA

Co dalej z "Kalendarium Wydarzeń"?

Musi zostać 66% Powinno zostać 15% Można zlikwidować 13% Nie mam zdania 6% Wyślę opinię na rugbus@op.pl 0%

Wszystkich głosów 130

10.779.939 liczba odwiedzin od
01.01.2014