POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

WYCHOWANIE - ROZWÓJ - JEDNOŚĆ - ZDROWIE - SZACUNEK - DYSCYPLINA -PRACA ZESPOŁOWA - SATYSFAKCJA

Menu

SONDA

Kto wygra Rugby Europe Trophy 2017/2018?

Czechy Holandia Mołdawia Polska Portugalia Szwajcaria

Wszystkich głosów 162

8.462.683 liczba odwiedzin od
01.01.2014

Rugby w SMS Marcina Gortata29.09.2017

 
W zeszłym tygodniu w Szkole Mistrzostwa Sportowego, Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące Marcina Gortata w Łodzi została parafowana przez przedstawicieli Polskiego Związku Rugby, Kierownika Wyszkolenia Jacka Zalejarza oraz Krajowego Oficera Krzysztofa Krzewickiego, a następnie podpisana przez Prezesa PZR Dariusza Olszewskiego i V-ce Prezesa Andrzeja Kucia umowa z umowa z MG13 Sp. z o.o. będącą organem prowadzącym Szkoły Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata, reprezentowaną przez Prezesa Jakuba Urbanowicza w obecności Dyrektora Łódzkiego oddziału Michała Fetera. 
 
Szkoła Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata funkcjonuje od września 2011 roku jako jedna z niewielu niepublicznych bezpłatnych szkół sportowych w Polsce. Jej założycielem i właścicielem jest Marcin Gortat - wybitny polski koszykarz, zawodnik ligi NBA. 
Otwiera się więc ogromna szansa dla każdego młodego zawodnika i zawodniczki którzy kończą gimnazjum, trenuje w Polsce w klubie rugby, na podjęcie od września 2018 roku nauki w SMS o profilu rugby w jednym z czterech miast w Polsce (Kraków, Poznań, Łódź, Gdańsk). Realizacja szkolenia podzielona będzie  na poszczególne panele tematyczne w każdym miesiącu jak i w każdym roku nauki. Plany szkoleniowe w SMS zostaną opracowane przez PZR przy współpracy z zespołem metodycznym Instytutu Sportu. Planowana ilość godzin na zajęcia szkoleniowe z rugby to 64 w miesiącu a więc zdecydowanie więcej niż można przeprowadzić w klubie sportowym. I choćby z tego powodu należy mieć przekonanie, że zawodnicy realizujący program SMS w zdecydowany sposób będą mogli zwiększyć poziom swojego wyszkolenia.
 
Beneficjentem tego przedsięwzięcia będą Kluby Rugby oraz Kadry Narodowe Polski. Należy zaznaczyć, że na podstawie w/w porozumienia zawodnik trafiający do klasy MG13 w dalszym ciągu będzie zawodnikiem Klubu z którego trafił i będzie uczestniczył w rozgrywka PZR w barwach swojego klubu. 

Z perspektywy rodzica można zadać  pytanie, a co z nauką i gdzie dziecko trafi po szkole jakie czekają go perspektywy. Na to pytanie odpowiada Michał Feter Dyrektor szkoły w Łodzi: 
Grono pedagogiczne szkół Marcina Gortata jest bardzo dobrze przygotowane do pracy ze sportowcami. Nauczyciele wiedzą jak motywować młodych ludzi do samodzielnej pracy (w przypadku dużej liczby wyjazdów na zgrupowania i turnieje). Szkoły są przyjazne sportowcom. Z jednej strony realizujemy bardzo dokładnie podstawę programową zawartą w przepisach oświatowych, ale z drugiej strony nauczyciele służą pomocą i są elastyczni w planowaniu np. sprawdzianów, tak aby edukacja mogła iść w parze ze sportem. Sport w naszych szkołach jest bardzo ważny, ale najważniejszym celem jest bardzo dobre przygotowanie młodzieży do egzaminu maturalnego i studiów na wybranym kierunku. Współpracujemy bardzo ściśle w poszczególnych miastach z uczelniami wyższymi (Uniwersytet Łódzki, Politechnika Gdańska). Absolwenci naszych szkół kontynuują edukację na bardzo różnych kierunkach studiów i jednocześnie trenują i biorą udział w rozgrywkach seniorskich prowadzonych przez polskie związki sportowe oraz w Akademickich Mistrzostwach Polski. Tak przygotowani do dorosłego życia są cenionymi pracownikami, a jednocześnie wielu z nich pozostaje w sporcie jako trenerzy, fizjoterapeuci, managerowie.
 
Jacek Zalejarz
 
Orzeczenie Komisji Gier i Dyscypliny U18: Debiut juniorek na ME

NAJBLIŻSZY MECZ

vs
Holandia Polska

Rugby Europe Trophy
Amsterdam, 03.03.2018

Informacje dla MEDIÓW

NAJBLIŻSZY TURNIEJ

Kwalifikacje do WRWSS
Hong Kong, 05.04.2018 - 06.04.2018

Tabela Ekstraligi

  RC Arka Gdynia    
  Budowlani Łódź SA    
  KS Budowlani Lublin
   
  KS Budowlani Łódź    
  RzKS Juvenia Kraków    
  RC Lechia Gdańsk    
  MKS Ogniwo Sopot    
  RC Orkan Sochaczew    
  MKS Pogoń Siedlce    
  RKS Skra Warszawa    

 Wyniki

SONDA

Kto wygra Rugby Europe Trophy 2017/2018?

Czechy 9% Holandia 10% Mołdawia 8% Polska 23% Portugalia 43% Szwajcaria 7%

Wszystkich głosów 162

8.462.683 liczba odwiedzin od
01.01.2014