POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

"Rugby na plaży" 2016 w Zgorzałem25.08.2016

 
„Rugby na plaży” - Zgorzałe 8-15.08.2016 r.
 
W ramach realizacji zadania „Upowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży” Polski Związek Rugby w dniach 8-15.08.2016 r. zorganizował w ośrodku wypoczynkowym „Sosnówka” w Zgorzałem letni obóz sportowy „Rugby na plaży”. Wyżej wymieniony ośrodek gościł 94 młodych adeptów rugby (22 dziewczynki i 72 chłopców z roczników 2006, 2005, 2004 i 2003), których pobyt dofinansowywany był ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki wg. poniższego wykorzystania miejsc:
1. woj. łódzkie 29 
2. woj. lubelskie 13 
3. woj. małopolskie 14
4. woj. wielkopolskie 8
5. woj. dolnośląskie 10
6. woj. śląskie 8
7. woj. pomorskie 12
 
Kadrę szkoleniową stanowili trenerzy i nauczyciele : Marta Jarecka (łódzkie); Zbigniew Jurzysta (łódzkie); Rafał Jadach (lubelskie); Jakub Jakubczak (śląskie); Dominik Szczygłowski (pomorskie); Tomasz Grabski (małopolskie); Wojciech Urynowicz (małopolskie); Krzysztof Sudomlak (dolnośląskie); Błażej Kalinowski (wielkopolskie); Sebastian Berestek (lubelskie); Olga Próchniak - ratownik medyczny.
 
Celem akcji była nauka i doskonalenie podstawowych umiejętności gry w rugby (kontaktowe) jako, że uczestnikami obozu byli uczniowie szkół podstawowych, którzy rozpoczęli przygodę z rugby od zajęć treningowych i gry w Rugby Tag w swoich szkołach uczestniczących w projekcie „Upowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży”
 
Treningi odbywały się dwa razy dziennie na dwóch boiskach trawiastych. Uczestnicy podzieleni byli na dwie grupy wiekowe młodzik (roczniki 2004 i 2003) oraz żacy (rocznik 2005) z którym trenowali zawodnicy z rocznika 2006. W tych grupach zastosowany został również podział, na mniejsze grupy ćwiczebne uwzględniający sprawność ogólną zawodników, umiejętności i wiedzę z zakresu rugby.
 
W trakcie trwania obozu dzieci brały również udział w różnego rodzaju dodatkowych zajęciach sportowo-rekreacyjnych organizowanych na terenie ośrodka tj. kąpiele w jeziorze, gra w siatkówkę, piłkę nożną, badmintona i tenisa ziemnego.
 
Poza typowo sportowymi zajęciami był też czas na wycieczkę do Kościerzyny i zwiedzanie tamtejszego Muzeum Kolejnictwa
 
Ostatniego dnia obozu przeprowadzono gry kontrolne, które były sprawdzianem umiejętności zawodniczek i zawodników. Tego dnia zgrupowanie odwiedził Krajowy Oficer Rozwoju Krzysztof Krzewicki, który obserwował zawody oraz przygotowywał materiał szkoleniowy (video) dotyczący nowych przepisów gry w kategorii żak. Poniżej wyróżnieni zawodnicy w nagrodę za zaangażowanie podczas obozu wzięli udział w nagrywaniu tych materiałów: Mikołaj Jasiński (lubelskie); Jakub Durakiewicz (lubelskie); Damian Harasymiuk (lubelskie); Piotr Pabian (łódzkie); Marta Morus (małopolskie); Maksymilian Krześniak (małopolskie); Krystian Cieżak (małopolskie); Michał Piechocki (łódzkie); Jaromir Nagły (wielkopolskie); Marta Stańczak (pomorskie), dodatkowo wyróżniono: Martynę Łaszcz (łódzkie), Mateusza Stańczykowskiego (łódzkie) i Damiana Turzyńskiego (pomorskie). Wszyscy wyżej wymienieni otrzymali okolicznościowe upominki w postaci znaczków Rugby Europe i piłek z logiem Get Into Rugby.
 
Na zakończenie zgrupowania, ostatniego wieczoru zorganizowano wspólne ognisko.
 
Postawione cele obozu zostały osiągnięte, a program zrealizowany. Praca treningowa wykonana na zgrupowaniu na pewno przyda się młodym zawodnikom podczas rywalizacji w nadchodzącym sezonie.
 
Tekst Sebastian Berestek, zdjęcia Dominik Szczygłowski
 
XXII Memoriał "Dzidka" Wasiaka I liga: Terminarz jesień 2016 - Aktualizacja
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Master Pharm Łódź Pogoń Siedlce

Transmisja z meczu Ekstraligi
Łódź, 29.09.2019

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
1 Master Pharm Łódź 2 9
2 RC Orkan Sochaczew 2 8
3 MKS Ogniwo Sopot 2 6
4 RzKS Juvenia Kraków 2 6
5 OKS Skra Warszawa 1 5
6 MKS Pogoń Siedlce 1 4
7 RC Lechia Gdańsk 2 1
8 RC Arka Gdynia 2 1
9 KS Budowlani Lublin 2 0