POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Rugby na Festiwalu "Sztafeta"04.04.2018

 
W dniach 06-08 kwietnia br. w warszawskim kinie „Praha” przy ul. Jagiellońskiej 26 odbędzie się III Festiwal Filmów Sportowych „SZTAFETA”, jeden z prezentowanych obrazów, „Zdobyte pole” (The Ground We Won) opowiada o rugby w Nowej Zelandii... 
 
W programie Festiwalu zobaczycie prawdziwe historie ludzi oddanych sportowej pasji, opowiedziane przez filmowców z całego świata, macie też szansę na wyjątkowe spotkania. To propozycja dla tych, którzy chcieliby zmienić styl życia, szukają inspiracji i ...lubią dobre kino. Sport zawodowy i amatorski kreuje Mistrzów, a Ci inspirują innych do aktywności fizycznej. Sztafeta to filmowe opowieści o przekraczaniu własnych granic. Sport dla każdego! 
 
A wracając do filmu „Zdobyte pole”. Reporoa – mała rolnicza miejscowość w Nowej Zelandii. Peanut, Slug, Broomy, Battleship na co dzień uprawiają ziemię i hodują bydło. Każdą wolną chwilę poświęcają grze w lokalnej, amatorskiej drużynie rugby. Twórcy dokumentu, Christopher Pryor i Miriam Smith, spędzili z miejscowymi blisko rok, filmując nie tylko sportowe zmagania twardych zawodników, ale i ich nie zawsze sielankową codzienność. Farmerstwo i rugby, identyfikowane z narodową tożsamością Nowozelandczyków, zyskują tutaj nowy wymiar. To poruszający czarno-biały dokument o sile męskiej przyjaźni, wspólnej walce na boisku i poza nim. Z rozbrajającą szczerością pokazuje bohaterów, jak radzą sobie z dorosłością, odpowiedzialnością rodzicielską, obowiązkami wobec rodzinnych farm i oczekiwaniami otoczenia. Dokument w pozbawiony sentymentów, przewrotny sposób weryfikuje mitologię legendarnej męskości Kiwi. 
Zdobyte pole (The Ground We Won), reż. Christopher Pryor, Nowa Zelandia 2015, czas trwania: 91 min.
Niedziela, 8 kwietnia 2018, godz. 16.00, kino Praha [zwiastun]
 
W filmie Fantastyczni przegrani: inny świat (Wonderful Losers: A Different World) w podróż zabiorą nas zawodowi kolarze, poznamy bohaterów drugiego planu zawodowych grup kolarskich, którzy swoją energię poświęcają dla liderów, i którzy w kolarskim wyścigu biorą udział po to, by ktoś inny mógł go wygrać. Skąd czerpią motywację, skoro z góry skazani są na porażkę? Czy radość ze zwycięstwa grupy, jej lidera, jest wystarczająca? A może chodzi po prostu o wielkie pieniądze, które napędzają kolarskie koła? Wyścig (The Ride) opowiada natomiast fantastyczną historię z legendarnego Tour de France z początku XX wieku! To wielka gratka dla miłośników kolarstwa.
 
Pokażemy filmy o niezwykłych-zwykłych bohaterach, którzy przekraczają granice swoich możliwości. Bohaterką Płyń Kim (Kim Swims) jest kobieta, która jako pierwsza pokonała u wybrzeży San Francisco 30 mil wpław, w otwartych, zimnych wodach zamieszkałych przez rekiny. W Jordanii młode kobiety uprawiają piłkę nożną, dyscyplinę wydawałoby się zarezerwowaną dla mężczyzn. Z jakimi wyzwaniami muszą się mierzyć? O przygotowaniach juniorek z Jordanii do Mundialu 2016 opowiada film 17. Z kolei Martha&Niki wkraczają z impetem w świat hip-hopu, biorą udział w prestiżowym Juste Debout w Paryżu. Co zmienia się w ich życiu? W niezwykłą podróż na Kilimandżaro zabierze nas Maciej Jabłoński i bohaterowie jego filmu Kilithon, którzy jako pierwsi pokonali najwyżej położony maraton na świecie!
 
Sport to także wspólnota, np. sportowiec i kibic. Unikalna jedność. Nie istnieją bez siebie. Kochają się, choć czasami bywa bardzo ciężko. Bez kibiców nie byłoby sportu jaki znamy - globalnej maszyny generującej emocje i gigantyczne zyski. O tym opowiada Michał Bielawski w serialu Kibice. Na Sztafecie pokażemy dwa odcinki, o kibicach siatkówki i żużla - obie grupy bardzo charakterystyczne, oddane swoim drużynom i sportowi.
 
Program festiwalu [kliknij]
Strona Festiwalu [kliknij]
 
Organizatorzy przekazali 10 biletów na film "Zdobyte pole", będą do odbioru w kasie kina Praha na hasło "Czas na rugby" od 04.04.2018

U20: Powołania na Mistrzostwa Europy Antydoping: Zmiany w sposobie kontroli
Tabela Ekstraligi
1 MKS Ogniwo Sopot    
2 Budowlani Łódź SA    
3 MKS Pogoń Siedlce    
4 OKS Skra Warszawa    
5 KS Budowlani Lublin    
6 RC Orkan Sochaczew    
7 RzKS Juvenia Kraków    
8 KS Budowlani Łódź - wycofali się z rozgrywek    
9 RC Lechia Gdańsk    
10 RC Arka Gdynia