POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

SONDA

Co dalej z "Kalendarium Wydarzeń"?

Musi zostać Powinno zostać Można zlikwidować Nie mam zdania Wyślę opinię na rugbus@op.pl

Wszystkich głosów 74

9.998.725 liczba odwiedzin od
01.01.2014

Rugby TAG na PGE Narodowym!26.09.2015


Dwadzieścia szkolnych drużyn z całej Polski zagra w Rugby TAG 13 października na PGE Stadionie Narodowym! To będzie jedna z najważniejszych tegorocznych imprez promujących rugby w naszym kraju. Tego samego dnia na PGE Narodowym pojawi się pierwsza reprezentacja Polski.
Turniej dla dzieci ze szkół podstawowych zostanie rozegrany pod tytułem „Mini Puchar Świata w Rugby”. Zespoły przed rozpoczęciem imprezy wylosują kraj, który będą reprezentować. Oczywiście losować będziemy spośród krajów, które biorą udział w Pucharze Świata.
- Uczestnicy dostaną od nas koszulki w barwach krajów, które uczestniczą w PŚ. Podział na grupy i system rozgrywek będzie identyczny jak w turnieju w Anglii. A wszystko na PGE Narodowym. Mamy nadzieję, że to będzie niezapomniane przeżycie dla wszystkich uczestników imprezy – mówi prezes PZR, Krzysztof Liedel.
- O patronat nad imprezą poprosiliśmy ministra sportu oraz wszystkich ambasadorów państw, które biorą udział w Pucharze Świata. Reportaż z imprezy przeprowadzi Polsat Sport. Zaprosimy przedstawicieli mediów, sponsorów, powstanie pamiątkowy film z imprezy. Zapewnimy też uczestnikom profesjonalny serwis fotograficzny. Mamy nadzieję, że takie imprezy będą się odbywać co roku na PGE Narodowym, co roku większe z większą liczbą drużyn – dodaje wiceprezes PZR ds. rozwoju i młodzieży Bogdan Jancen.
- Tej imprezy nie byłoby gdyby nie dobra współpraca Polskiego Związku Rugby ze spółką PL2012+. Bardzo dziękuję prezesowi Tomaszowi Półgrabskiemu i całemu zespołowi. Bez ich pomocy i dobrej woli, do tego turnieju by nie doszło - mówi wiceprezes ds. sportowych PZR, Grzegorz Kacała.

- Terminarz eventów na Stadionie Narodowym jest niezwykle napięty. Z racji wielkości tych imprez często jest tak, że dzień po meczu, czy koncercie, na płytę wchodzą organizatorzy następnego wydarzenia. Znaleźć dzień, w którym na stadionie leży murawa, bo oczywiście nie bylibyśmy w stanie zapłacić za jej ułożenie (koszt ok. 250 tys. zł), to nie lada sztuka. Korzystamy z tego, że w niedzielę 11 października na PGE Narodowym zagra reprezentacja piłkarska z Irlandią w meczu, który mamy nadzieję, zadecyduje o awansie biało-czerwonych do Euro 2016. Będzie to więc dodatkowa atrakcja do uczestników – biegać po tej samej murawie co Robert Lewandowski – mówi sekretarz generalny PZR, Robert Małolepszy.

- Do turnieju mogą zgłaszać się drużyny złożone z zawodników z uczniów szkół podstawowych do rocznika 2003. O udziale decydować będzie kolejność zgłoszeń, ale także aktywność nauczycieli w naszym programie RugbyTAG. Zespoły mogą liczyć do 10 osób, na boisku będzie przebywało 5 zawodników. W każdej drużynie muszą być co najmniej dwie dziewczynki, jedna stale na boisku. Uczestnikom turnieju poza pamiątkowymi koszulkami zapewniamy wyżywienie. Przewidujemy też częściowe dofinansowanie kosztów podróży do Warszawy. W tej sprawie będziemy negocjować z każdym z uczestników. Priorytet będą miały te ekipy, które porozumieją się w sprawie wspólnego transportu. Pomogą w tym regionalni oficerowie rozwoju – mówi krajowy oficer rozwoju Krzysztof Krzewicki.

Do turnieju można zgłaszać się do piątku 2 października. Zgłoszenia będą przyjmować regionalni oraz krajowy oficer rozwoju. Jeśli chodzi o dofinansowanie kosztów transportu, to generalna zasada jest taka, że każda z grup może liczyć na dofinansowanie połowy kosztów transportu, ale suma nie może przekroczyć tysiąca złotych brutto. Dlatego będziemy się starać łączyć grupy z regionów, tak by mogły dojechać do Warszawy jednym autobusem.

Turniej rozpocznie się we wtorek 13 października o godz. 10.00. Zakończenie przewidziane jest na godz. 15.30. Dzieci otrzymają na własność koszulki (będą w nich grać), napoje ciepłe i zimne, batony, jogurty, jeden ciepły posiłek, kanapki na drogę powrotną.  

Weekend z rugby 24-30.09.2015 RTDiM: Zaproszenie do Rudy Śląskiej

NAJBLIŻSZY MECZ

vs
Czechy Polska

Rugby Europe Trophy
Do ustalenia, 29.09.2018

Informacje dla MEDIÓW

NAJBLIŻSZY TURNIEJ

Women Grand Prix Series 2018
Kazań, 01.09.2018 - 02.09.2018

Tabela Ekstraligi

  Grupa A    
1 Budowlani Łódź SA 7 35
2 RC Lechia Gdańsk 8 29
3 RC Orkan Sochaczew
8 11
4 KS Budowlani Łódź 8 10
5 RC Arka Gdynia 7 9
  Grupa B    
1 MKS Pogoń Siedlce 7 32
2 MKS Ogniwo Sopot 7 31
3 KS Budowlani Lublin 8 22
4 OKS Skra Warszawa 8 11
5 RzKS Juvenia Kraków 8 1

 Wyniki

SONDA

Co dalej z "Kalendarium Wydarzeń"?

Musi zostać 76% Powinno zostać 16% Można zlikwidować 4% Nie mam zdania 4% Wyślę opinię na rugbus@op.pl 0%

Wszystkich głosów 74

9.998.725 liczba odwiedzin od
01.01.2014