POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

WYCHOWANIE - ROZWÓJ - JEDNOŚĆ - ZDROWIE - SZACUNEK - DYSCYPLINA -PRACA ZESPOŁOWA - SATYSFAKCJA

Menu

SONDA

Kto wygra Rugby Europe Trophy 2017/2018?

Czechy Holandia Mołdawia Polska Portugalia Szwajcaria

Wszystkich głosów 162

8.462.626 liczba odwiedzin od
01.01.2014

Rugby TAG na PGE Narodowym!26.09.2015


Dwadzieścia szkolnych drużyn z całej Polski zagra w Rugby TAG 13 października na PGE Stadionie Narodowym! To będzie jedna z najważniejszych tegorocznych imprez promujących rugby w naszym kraju. Tego samego dnia na PGE Narodowym pojawi się pierwsza reprezentacja Polski.
Turniej dla dzieci ze szkół podstawowych zostanie rozegrany pod tytułem „Mini Puchar Świata w Rugby”. Zespoły przed rozpoczęciem imprezy wylosują kraj, który będą reprezentować. Oczywiście losować będziemy spośród krajów, które biorą udział w Pucharze Świata.
- Uczestnicy dostaną od nas koszulki w barwach krajów, które uczestniczą w PŚ. Podział na grupy i system rozgrywek będzie identyczny jak w turnieju w Anglii. A wszystko na PGE Narodowym. Mamy nadzieję, że to będzie niezapomniane przeżycie dla wszystkich uczestników imprezy – mówi prezes PZR, Krzysztof Liedel.
- O patronat nad imprezą poprosiliśmy ministra sportu oraz wszystkich ambasadorów państw, które biorą udział w Pucharze Świata. Reportaż z imprezy przeprowadzi Polsat Sport. Zaprosimy przedstawicieli mediów, sponsorów, powstanie pamiątkowy film z imprezy. Zapewnimy też uczestnikom profesjonalny serwis fotograficzny. Mamy nadzieję, że takie imprezy będą się odbywać co roku na PGE Narodowym, co roku większe z większą liczbą drużyn – dodaje wiceprezes PZR ds. rozwoju i młodzieży Bogdan Jancen.
- Tej imprezy nie byłoby gdyby nie dobra współpraca Polskiego Związku Rugby ze spółką PL2012+. Bardzo dziękuję prezesowi Tomaszowi Półgrabskiemu i całemu zespołowi. Bez ich pomocy i dobrej woli, do tego turnieju by nie doszło - mówi wiceprezes ds. sportowych PZR, Grzegorz Kacała.

- Terminarz eventów na Stadionie Narodowym jest niezwykle napięty. Z racji wielkości tych imprez często jest tak, że dzień po meczu, czy koncercie, na płytę wchodzą organizatorzy następnego wydarzenia. Znaleźć dzień, w którym na stadionie leży murawa, bo oczywiście nie bylibyśmy w stanie zapłacić za jej ułożenie (koszt ok. 250 tys. zł), to nie lada sztuka. Korzystamy z tego, że w niedzielę 11 października na PGE Narodowym zagra reprezentacja piłkarska z Irlandią w meczu, który mamy nadzieję, zadecyduje o awansie biało-czerwonych do Euro 2016. Będzie to więc dodatkowa atrakcja do uczestników – biegać po tej samej murawie co Robert Lewandowski – mówi sekretarz generalny PZR, Robert Małolepszy.

- Do turnieju mogą zgłaszać się drużyny złożone z zawodników z uczniów szkół podstawowych do rocznika 2003. O udziale decydować będzie kolejność zgłoszeń, ale także aktywność nauczycieli w naszym programie RugbyTAG. Zespoły mogą liczyć do 10 osób, na boisku będzie przebywało 5 zawodników. W każdej drużynie muszą być co najmniej dwie dziewczynki, jedna stale na boisku. Uczestnikom turnieju poza pamiątkowymi koszulkami zapewniamy wyżywienie. Przewidujemy też częściowe dofinansowanie kosztów podróży do Warszawy. W tej sprawie będziemy negocjować z każdym z uczestników. Priorytet będą miały te ekipy, które porozumieją się w sprawie wspólnego transportu. Pomogą w tym regionalni oficerowie rozwoju – mówi krajowy oficer rozwoju Krzysztof Krzewicki.

Do turnieju można zgłaszać się do piątku 2 października. Zgłoszenia będą przyjmować regionalni oraz krajowy oficer rozwoju. Jeśli chodzi o dofinansowanie kosztów transportu, to generalna zasada jest taka, że każda z grup może liczyć na dofinansowanie połowy kosztów transportu, ale suma nie może przekroczyć tysiąca złotych brutto. Dlatego będziemy się starać łączyć grupy z regionów, tak by mogły dojechać do Warszawy jednym autobusem.

Turniej rozpocznie się we wtorek 13 października o godz. 10.00. Zakończenie przewidziane jest na godz. 15.30. Dzieci otrzymają na własność koszulki (będą w nich grać), napoje ciepłe i zimne, batony, jogurty, jeden ciepły posiłek, kanapki na drogę powrotną.  

Weekend z rugby 24-30.09.2015 RTDiM: Zaproszenie do Rudy Śląskiej

NAJBLIŻSZY MECZ

vs
Holandia Polska

Rugby Europe Trophy
Amsterdam, 03.03.2018

Informacje dla MEDIÓW

NAJBLIŻSZY TURNIEJ

Kwalifikacje do WRWSS
Hong Kong, 05.04.2018 - 06.04.2018

Tabela Ekstraligi

  RC Arka Gdynia    
  Budowlani Łódź SA    
  KS Budowlani Lublin
   
  KS Budowlani Łódź    
  RzKS Juvenia Kraków    
  RC Lechia Gdańsk    
  MKS Ogniwo Sopot    
  RC Orkan Sochaczew    
  MKS Pogoń Siedlce    
  RKS Skra Warszawa    

 Wyniki

SONDA

Kto wygra Rugby Europe Trophy 2017/2018?

Czechy 9% Holandia 10% Mołdawia 8% Polska 23% Portugalia 43% Szwajcaria 7%

Wszystkich głosów 162

8.462.626 liczba odwiedzin od
01.01.2014