POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

WYCHOWANIE - ROZWÓJ - JEDNOŚĆ - ZDROWIE - SZACUNEK - DYSCYPLINA -PRACA ZESPOŁOWA - SATYSFAKCJA

Menu

SONDA

Kto wygra Rugby Europe Trophy 2017/2018?

Czechy Holandia Mołdawia Polska Portugalia Szwajcaria

Wszystkich głosów 164

8.475.847 liczba odwiedzin od
01.01.2014

Rugby TAG blisko ciebie 04.06.2015

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami na wiosnę został wznowiony, m. in. dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, program upowszechniania rugby TAG wśród dzieci i młodzieży, dzięki czemu niemal każdy zainteresowany uczeń ma szanse poznania naszej gry.

Przypominamy, że realizując dwa projekty, jeden skierowany do uczniów szkół podstawowych, a drugi – do uczniów szkół gimnazjalnych, Polski Związek Rugby organizuje i dofinansowuje rozgrywki szkolnych lig rugby TAG, zatrudnia nauczycieli do prowadzenia regularnych zajęć sportowych w szkołach, organizuje i finansuje szkolenia dla nauczycieli, trenerów i instruktorów rugby oraz organizuje obozy sportowe dla najzdolniejszych i najwytrwalszych uczestników obu programów.

Wszystko po to, aby do naszej dyscypliny przyciągnąć jak najwięcej młodych zawodników oraz zaangażowanych i chętnych do pracy nauczycieli.

Do tej pory zostały rozegrane półfinały szkolnych lig rugby TAG w następujących województwach:

  • 26 maja 2015 r. w Lublinie → półfinał Gimnazjalnej Ligi Rugby TAG województwa lubelskiego
  • 27 maja 2015 r. w Częstochowie  → półfinał Szkolnej Ligi Rugby TAG oraz Gimnazjalnej Ligi Rugby TAG województwa śląskiego
  • 29 maja 2015 r. w Gdyni → półfinał Szkolnej Ligi Rugby TAG oraz Gimnazjalnej Ligi Rugby TAG województwa pomorskiego
  • 2 czerwca 2015 r. w Łódzi → półfinał Szkolnej Ligi Rugby TAG oraz Gimnazjalnej Ligi Rugby TAG województwa łódzkiego

Przed nami jeszcze półfinały w województwach: mazowieckim, małopolskim, wielkopolskim, dolnośląskim i lubelskim (szkoły podstawowe).

Przypominamy również, że rozgrywki rundy wiosennej zakończą się wielkimi finałami – dla szkół podstawowych w Lublinie, 23 czerwca oraz dla gimnazjów w Łodzi, 17 czerwca.

Wszystkich finalistów podamy po zakończeniu fazy turniejów półfinałowych.

Dodatkowo, w dniach 8-9 maja 2015 r. w Lublinie odbyła się konferencja szkoleniowa dla nauczycieli biorących udział w projekcie, a 50 nauczycieli prowadzi od początku maja zajęcia sportowe z rugby w szkołach podstawowych w ośmiu województwach oraz bierze ze swoimi podopiecznymi udział w rozgrywkach szkolnych lig rugby TAG.

Zgodnie z informacją zamieszczoną na naszej stronie 26.05.2015 r. dla najzdolniejszych uczestników zajęć oraz turniejów rugby TAG zostaną w wakacje zorganizowane dwa obozy sportowe.

30 gimnazjalistów, którzy przy okazji chcieliby powalczyć z nadwagą, będzie miało okazję do wspólnego trenowania w Zakopanem (1-8 sierpnia br.), natomiast młodsi ponownie trafią na Kaszuby, by ćwiczyć i odpoczywać w Zgorzałem (18-25 sierpnia br.).

Tu do dyspozycji pozostają 84 miejsca przeznaczone w pierwszej kolejności dla dzieci uczestniczących w ministerialnym programie „Upowszechniania sportu dzieci i młodzieży”.

Kandydatów do uczestnictwa w obozach przedstawiać będą Regionalni Oficerowie Rozwoju, więc wszyscy zainteresowani udziałem w nich winni bezzwłocznie zgłaszać się do właściwych przedstawicieli PZR w ich regionie.

Co więcej jesienią planowane jest dalsze rozszerzenie działań. Szanse włączenia do programu otrzymają kolejne szkoły oraz kluby sportowe, które utworzą nowe grupy szkoleniowe składające się z dzieci uczestniczących w programie

Nagrodą za włożony w ten proces wysiłek będzie możliwość dodatkowego wynagrodzenia dla trenera oraz pozyskanie sprzętu sportowego pozwalającego na profesjonalne prowadzenie zajęć treningowych. Czekamy na chętnych!

Wszystkie zainteresowane szkoły i kluby powinny wysłać zgłoszenia na trzy adresy mailowe: oficer@pzrugby.pl, k.ciszewska@pzrugby.pl i g.borkowski@pzrugby.pl.

Plany jesiennych działań przedstawione zostały w załączniku.

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików 7 Rozgrywki Dzieci i Młodzieży 16

NAJBLIŻSZY MECZ

vs
Holandia Polska

Rugby Europe Trophy
Amsterdam, 03.03.2018

Informacje dla MEDIÓW

NAJBLIŻSZY TURNIEJ

Kwalifikacje do WRWSS
Hong Kong, 05.04.2018 - 06.04.2018

Tabela Ekstraligi

  RC Arka Gdynia    
  Budowlani Łódź SA    
  KS Budowlani Lublin
   
  KS Budowlani Łódź    
  RzKS Juvenia Kraków    
  RC Lechia Gdańsk    
  MKS Ogniwo Sopot    
  RC Orkan Sochaczew    
  MKS Pogoń Siedlce    
  RKS Skra Warszawa    

 Wyniki

SONDA

Kto wygra Rugby Europe Trophy 2017/2018?

Czechy 9% Holandia 10% Mołdawia 8% Polska 23% Portugalia 43% Szwajcaria 7%

Wszystkich głosów 164

8.475.847 liczba odwiedzin od
01.01.2014