POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

SONDA

Co dalej z "Kalendarium Wydarzeń"?

Musi zostać Powinno zostać Można zlikwidować Nie mam zdania Wyślę opinię na rugbus@op.pl

Wszystkich głosów 117

10.522.197 liczba odwiedzin od
01.01.2014

Rugby TAG blisko ciebie 04.06.2015

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami na wiosnę został wznowiony, m. in. dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, program upowszechniania rugby TAG wśród dzieci i młodzieży, dzięki czemu niemal każdy zainteresowany uczeń ma szanse poznania naszej gry.

Przypominamy, że realizując dwa projekty, jeden skierowany do uczniów szkół podstawowych, a drugi – do uczniów szkół gimnazjalnych, Polski Związek Rugby organizuje i dofinansowuje rozgrywki szkolnych lig rugby TAG, zatrudnia nauczycieli do prowadzenia regularnych zajęć sportowych w szkołach, organizuje i finansuje szkolenia dla nauczycieli, trenerów i instruktorów rugby oraz organizuje obozy sportowe dla najzdolniejszych i najwytrwalszych uczestników obu programów.

Wszystko po to, aby do naszej dyscypliny przyciągnąć jak najwięcej młodych zawodników oraz zaangażowanych i chętnych do pracy nauczycieli.

Do tej pory zostały rozegrane półfinały szkolnych lig rugby TAG w następujących województwach:

  • 26 maja 2015 r. w Lublinie → półfinał Gimnazjalnej Ligi Rugby TAG województwa lubelskiego
  • 27 maja 2015 r. w Częstochowie  → półfinał Szkolnej Ligi Rugby TAG oraz Gimnazjalnej Ligi Rugby TAG województwa śląskiego
  • 29 maja 2015 r. w Gdyni → półfinał Szkolnej Ligi Rugby TAG oraz Gimnazjalnej Ligi Rugby TAG województwa pomorskiego
  • 2 czerwca 2015 r. w Łódzi → półfinał Szkolnej Ligi Rugby TAG oraz Gimnazjalnej Ligi Rugby TAG województwa łódzkiego

Przed nami jeszcze półfinały w województwach: mazowieckim, małopolskim, wielkopolskim, dolnośląskim i lubelskim (szkoły podstawowe).

Przypominamy również, że rozgrywki rundy wiosennej zakończą się wielkimi finałami – dla szkół podstawowych w Lublinie, 23 czerwca oraz dla gimnazjów w Łodzi, 17 czerwca.

Wszystkich finalistów podamy po zakończeniu fazy turniejów półfinałowych.

Dodatkowo, w dniach 8-9 maja 2015 r. w Lublinie odbyła się konferencja szkoleniowa dla nauczycieli biorących udział w projekcie, a 50 nauczycieli prowadzi od początku maja zajęcia sportowe z rugby w szkołach podstawowych w ośmiu województwach oraz bierze ze swoimi podopiecznymi udział w rozgrywkach szkolnych lig rugby TAG.

Zgodnie z informacją zamieszczoną na naszej stronie 26.05.2015 r. dla najzdolniejszych uczestników zajęć oraz turniejów rugby TAG zostaną w wakacje zorganizowane dwa obozy sportowe.

30 gimnazjalistów, którzy przy okazji chcieliby powalczyć z nadwagą, będzie miało okazję do wspólnego trenowania w Zakopanem (1-8 sierpnia br.), natomiast młodsi ponownie trafią na Kaszuby, by ćwiczyć i odpoczywać w Zgorzałem (18-25 sierpnia br.).

Tu do dyspozycji pozostają 84 miejsca przeznaczone w pierwszej kolejności dla dzieci uczestniczących w ministerialnym programie „Upowszechniania sportu dzieci i młodzieży”.

Kandydatów do uczestnictwa w obozach przedstawiać będą Regionalni Oficerowie Rozwoju, więc wszyscy zainteresowani udziałem w nich winni bezzwłocznie zgłaszać się do właściwych przedstawicieli PZR w ich regionie.

Co więcej jesienią planowane jest dalsze rozszerzenie działań. Szanse włączenia do programu otrzymają kolejne szkoły oraz kluby sportowe, które utworzą nowe grupy szkoleniowe składające się z dzieci uczestniczących w programie

Nagrodą za włożony w ten proces wysiłek będzie możliwość dodatkowego wynagrodzenia dla trenera oraz pozyskanie sprzętu sportowego pozwalającego na profesjonalne prowadzenie zajęć treningowych. Czekamy na chętnych!

Wszystkie zainteresowane szkoły i kluby powinny wysłać zgłoszenia na trzy adresy mailowe: oficer@pzrugby.pl, k.ciszewska@pzrugby.pl i g.borkowski@pzrugby.pl.

Plany jesiennych działań przedstawione zostały w załączniku.

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików 7 Rozgrywki Dzieci i Młodzieży 16

NAJBLIŻSZY MECZ

vs
Polska Litwa

Rugby Europe Trophy
Łódź, 03.11.2018

Informacje dla MEDIÓW

Tabela Ekstraligi

  Grupa Mistrzowska    
1 MKS Pogoń Siedlce 9 39
2 Budowlani Łódź SA 9 37
3 MKS Ogniwo Sopot 9 29
4 RC Lechia Gdańsk 9 15
5 RC Orkan Sochaczew 8 4
6 KS Budowlani Lublin 8 4
  Grupa Trophy    
1 OKS Skra Warszawa 5 20
2 RzKS Juvenia Kraków 5 15
3 RC Arka Gdynia 5 10
4 KS Budowlani Łódź 5 6

 Wyniki

SONDA

Co dalej z "Kalendarium Wydarzeń"?

Musi zostać 67% Powinno zostać 15% Można zlikwidować 13% Nie mam zdania 6% Wyślę opinię na rugbus@op.pl 0%

Wszystkich głosów 117

10.522.197 liczba odwiedzin od
01.01.2014