Rugby Championship - 6 kolejka06.10.2014

Rozegrano ostatnią kolejkę Rugby Championship, Nowa Zelandia, która tydzień wcześniej zapewniła sobie zwycięstwo w imprezie przegrała 25:27 z Południową Afryką, pierwsze zwycięstwo zanotowała Argentyna pokonując Australię 21:17.

Wprawdzie pierwsze punkty zdobyła z rzutu karnego Nowa Zelandia, ale prowadzeniem cieszyła się dwie minuty gdy przyłożył Francois Hougaard, a Handre Pollard podwyższył na 7:3. Południowa Afryka utrzymywała prowadzenie do 71 minuty kiedy Dane Coles zdobył przyłożenie dla Nowej Zelandii zmieniając wynik na 25:24. Decydujące punkty dla gospodarzy zdobył Patrick Lambie celnie kopiąc karnego minutę przed końcem spotkania.

Po 14 minutach Australia prowadziła z Argentyną 14:0 i wydawało się, że losy meczy będą przesądzone. Dalsze punkty jednak nie padały, a przed przerwą Pumy zdobyły jeszcze przyłożenie i karnego zmniejszając przewagę na 8:14. Po zmianie stron żółtą kartkę zobaczył Nick Phipps, a karnego na trzy kolejne punkty dla Argentyny zamienił Nicolas Sanchez. Grając bez jednego zawodnika Kangury zdołały wypracować karnego, którego celnie kopnął Bernard Foley na 11:17. Zwycięskie punkty padły w 53 minucie, Juan Imhoff przyłożył, a Sanchez podwyższył na 18:17. W końcówce powtórzyła się sytuacja z żółtą kartką,  tym razem zobaczył ją Michael Hooper, a Sanchez ustalił wynik meczu.

W Rugby Championship zwyciężyła Nowa Zelandia (22 punkty) przed Południową Afryką (19 punktów), Australią (11 punktów) i Argentyną z (7 punktów).