Rugby Championship - 4 kolejka13.09.2014

W Rugby Championship rozegrano czwartą kolejkę, Nowa Zelandia po zaciętym meczu pokonała Południową Afrykę 14:10, Australia włożyła nie mniej sił żeby wygrać z Argentyną 32:25.

Konto punktowe otworzył dla Nowej Zelandii Aaron Cruden kopiąc karnego w 10 minucie meczu. Siedem minut później przyłożenie dla Springboków zdobywa Cornal Handricks, a po podwyższeniu Handre Pollarda goście prowadzili 7:3. Przewaga Południowej Afryki utrzymywała się do 48 minuty, wcześniej Cruden zmniejszył ją na 7:6. Decydujące o zwycięstwie przyłożenie zdobył Richie McCaw, Curden nie podwyższył, ale All Blacks objęci prowadzenie 11:7. Do końca meczu oba zespoły zdobyły tylko po 3 punkty, Pollard kopnął drop-gola na 11:10, a karny Crudena ustalił wynik meczu na 14:10.

Kiedy Michael Hooper już w 2 minucie zdobył przyłożenie dla Australii wydawać by się mogło, że Pumy zostaną wysoko pokonane. Nic z tego, pięć minut później po przyłożeniu Manuela Montero i podwyższeniu Nicolasa Sancheza Argentyna prowadziła 7:5. Przed przerwą Bernard Foley kopnął trzy karne ustalając wynik na 14:7. Po zmianie stron Kangury cały czas utrzymywały prowadzenie, ale Pumy do ostatniego gwizdka utrzymywały kontaktowy wynik nie pozwalający gospodarzom na złapanie oddechu.

W tabeli prowadzi Nowa Zelandia z 16 punktami przed Południową Afryką i Australią (po 10 punktów), stawkę zamyka Argentyna z 3 punktami (wszystkie bonusowe). Rozgrywki zostaną wznowione 27 września. Zagrają Południowa Afryka z Australią i Argentyna z Nową Zelandią.