POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Rozgrywki Dzieci i Młodzieży 1312.11.2019


REGIONALNY TURNIEJ DZIECI I MŁODZIEŻY - SIEDLCE 10.11.2019
 
W niedzielę, 10 listopada br. w Siedlcach rozegrano Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży, udział wzięły cztery kluby Orkan Sochaczew, Budowlani Lublin, MKS Pogoń Siedlce i Miejski Klub Rugby Siedlce. 
 
W kategorii Mini żak zwyciężyła drużyna Miejskiego Klubu Rugby, w kategoriach Żak i Młodzik triumfował Orkan Sochaczew. Po raz pierwszy w Siedlcach rozegrano dwu mecz rugby dziewcząt U16 pomiędzy Orkanem Sochaczew, a połączonymi siłami klubów Budowlanych Lublin i Pogoni Siedlce. 
 
Po turnieju spotkanie towarzyskie rozegrały drużyny weteranów z Siedlec i Sochaczewa, a po nim wszyscy obejrzeli pasjonujący mecz Ekstraligi Pogoń Siedlce v Orkan Sochaczew. Młodzi zawodnicy Orkana oraz siedlecka młodzież z obu klubów wzięła udział w przygotowanej na Święto Niepodległości oprawie meczu seniorów. Turniej w Siedlcach był prawdziwym świętem wszystkich pokoleń rugbistów.
 
Organizatorzy dziękują partnerom, którzy pomogli w przygotowaniach i zapewnili poczęstunek dla wszystkich uczestników turnieju: Miasto Siedlce, Rzeźnik Zbuczyn, Jabłonna Repki, Hochland, Agata Sp. z o.o., Jabłko Siedleckie, Mrówka Siedlce, OSM Siedlce, Neścior Nieruchomości, Piekarnia Baldwin, Cukiernia Pszczółka, PH Perfekt. 
 
MINI ŻAK
Czas gry : 2 x 7 minut, Boisko nr 4 A
MKS Pogoń Siedlce – Miejski Klub Rugby Siedlce  1:8
Budowlani Lublin – Orkan Sochaczew 8:1
MKS Pogoń Siedlce – Budowlani Lublin 3:5
Miejski Klub Rugby Siedlce – Orkan Sochaczew 7:2
Orkan Sochaczew – MKS Pogoń Siedlce 3:3
Miejski Klub Rugby Siedlce – Budowlani Lublin 4:2
Klasyfikacja: 1. Miejski Klub Rugby Siedlce; 2. Budowlani Lublin; 3. MKS Pogoń Siedlce; 4. Orkan Sochaczew. 
Komisarz turnieju: Piotr Wedziuk.
Sędzia: Paweł Krasuski.
 
ŻAK
Czas gry : 2 x 10 minut, Boisko nr 4 B
MKS Pogoń Siedlce – Miejski Klub Rugby Siedlce  1:5
Budowlani Lublin – Orkan Sochaczew 4:5
MKS Pogoń Siedlce – Budowlani Lublin 0:10
Miejski Klub Rugby Siedlce – Orkan Sochaczew 0:4
Orkan Sochaczew – MKS Pogoń Siedlce 9:0
Miejski Klub Rugby Siedlce – Budowlani Lublin 0:7
Klasyfikacja: 1. Orkan Sochaczew; 2. Budowlani Lublin; 3. Miejski Klub Rugby Siedlce; 4. MKS Pogoń Siedlce. 
Komisarz turnieju: Piotr Wedziuk.
Sędzia: Cezary Księżopolski.
 
MŁODZIK
Czas gry : 2 x 12minut, Boisko nr 1
MKS Pogoń Siedlce – Budowlani Lublin 10:19 (0:12)
Budowlani Lublin – Orkan Sochaczew 5:14 (5:7)
Orkan Sochaczew – MKS Pogoń Siedlce 31:0 (17:0)
Klasyfikacja: 1. Orkan Sochaczew; 2. Budowlani Lublin; 3. MKS Pogoń Siedlce. 
Komisarz turnieju: Grzegorz Pliszka.
Sędzia: Andrzej Kamiński-Bator.
 
DZIEWCZĘTA U16
Czas gry : 2 x 12minut, Boisko nr 1
Budowlani Lublin/ MKS Pogoń Siedlce - Orkan Sochaczew 10:0
Orkan Sochaczew - Budowlani Lublin/ MKS Pogoń Siedlce 7:10
Klasyfikacja: 1. Budowlani Lublin/ MKS Pogoń Siedlce 2. Orkan Sochaczew. 
Komisarz turnieju: Grzegorz Pliszka.
Sędzia: Maciej Misiak.

Ekstraliga: VIII kolejka w obiektywie RET: Powołania na Szwajcaria v Polska
Tabela Ekstraligi
1 Master Pharm Łódź 8 37
2 MKS Ogniwo Sopot 8 30
3 Pogoń Awenta Siedlce 8 30
4 RzKS Juvenia Kraków 8 25
5 OKS Skra Warszawa 8 20
6 RC Lechia Gdańsk 8 17
7 RC Orkan Sochaczew 8 14
8 KS Budowlani Lublin 8 5
9 RC Arka Gdynia 8 1