Rozgrywki Dzieci i Młodzieży 0103.10.2015

W sobotę 26 września 2015 w Nowym Sączu został rozegrany Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w rugby w kategoriach wiekowych mini żak, żak i młodzik. Zagrały drużyny z Nowego Sącza, Raby Niżnej, Lubnia, Krakowa i Rudy Śląskiej.  W turnieju wystąpiły również dwie drużyny sądeckich mikrusów, które między sobą rozegrały mecz w Rugby TAG.

W kategorii mini-żak rywalizowało między sobą 6 drużyn, a wygrał zespół Bajtle Ruda Śląska, który pokonał w finale drugą drużynę z Raby Niżnej. W żaku zagrały 4 drużyny, a zwyciężyli młodzi zawodnicy z UKS Lubień. W kategorii młodzik zwyciężyli zawodnicy z Raby Niżnej po pokonaniu NHRK Kraków i wspólnej drużyny złożonej z zawodników z Nowego Sącz i Rudy Śląskiej.

Turniej został zorganizowany dzięki wsparciu finansowemu z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego oraz sądeckiej sieci resteuracji Subway, ZM Leśniak, Euro Code - producent wody Gorczańska, Flexergis.

Mini żak, wyniki: Biało-Czarni Nowy Sącz - UKS Lubień 1:3, Bajtle Ruda Śląska - Gorce Raba Niżna 3:1, Gorce II - UKS Lubień 3:1, Bajtle Ruda Śląska - NHRK/Ruda Śląska II 4:0, Biało-Czarni - Gorce II 0:5, Gorce - NHRK/Ruda Śląska II 5:0.
Grupa 1: 1.Gorce II Raba Niżna; 2.UKS Lubień; 3.Biało-Czarni Nowy Sącz
Grupa 2: 1.Bajtle Ruda Śląska; 2.Gorce Raba Niżna; 3.NHRK/Ruda Śląska II
Finał o 1 miejsce: Gorce II Raba Niżna - Bajtle Ruda Śląska 1:3
Finał o 3 miejsce: UKS Lubień - Gorce Raba Niżna 0:2
Finał o 5 miejsce: Biało-Czarni Nowy Sącz - NHRK/Ruda Śląska II 3:0
Klasyfikacja: 1.Bajtle Ruda Śląska; 2.Gorce II Raba Niżna; 3.Gorce Raba Niżna; 4.UKS Lubień; 5.Biało-Czarni Nowy Sącz; 6.NHRK/Ruda Śląska II

Żak, wyniki: Biało-Czarni Nowy Sącz - UKS Lubień 0:7, Bajtle Ruda Śląska - Biało-Czarni 6:0, UKS Lubień - Gorce Raba Niżna 2:2, Bajtle - Gorce 1:3, Biało-Czarni – Gorce 1:7, Bajtle - UKS Lubień 0:2.
Klasyfikacja: 1.UKS Lubień; 2.Gorce Raba Niżna; 3.Bajtle Ruda Śląska; 4.Biało-Czarni Nowy Sącz

Młodzik, wyniki: Biało-Czarni Nowy Sącz/Bajtle Ruda Śląska - NHRK 10:15, Biało- Czarni/Bajtle - Gorce Raba Niżna 0:15, NHRK Kraków - Gorce Raba Niżna 0:5.
Klasyfikacja: 1.Gorce Raba Niżna; 2.Nowa Huta Rugby Klub Kraków; 3.Biało-Czarni Nowy Sącz/Bajtle Ruda Śląska