POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Rozegrano VI Sopot Beach Rugby06.08.2018

 
W ramach XXVI Memoriału Edwarda Hodury będącego upamiętnieniem wybitnego zawodnika i trenera rugby, związanego przez lata z trójmiejskim sportem, w dniach 03-05 sierpnia br. na sopockiej plaży, przy Molo, odbyła się VI edycja Sopot Beach Rugby. W trzydniowych rozgrywkach wzięło udział blisko 50 drużyn.
 
Sopot Beach Rugby to wydarzenie cykliczne, które po raz pierwszy zorganizowane zostało w 2013 roku. W inauguracyjnej edycji, wzięło udział 25 drużyn. Z roku na rok wzrasta ranga imprezy i liczba ekip startujących w zawodach. To zdecydowanie jeden z największych turniejów rugby na plaży, na całym świecie, który w 2015 i 2016 roku zdobył pierwszą nagrodę "Sportowa impreza roku w Sopocie"
 
Wydarzenie objęte zostało Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Sopotu - Jacka Karnowskiego, który w poprzedniej edycji turnieju wystąpił w meczu pokazowym i regularnie wspiera rugbistów swoim dopingiem. Ambasadorem Sopot Beach Rugby była Ewa Piątkowska, najbardziej utytułowana polska pięściarka, mistrzyni Europy i świata WBC, niegdyś także reprezentantka Polski w rugby. Jedną z atrakcji był niedzielny Turniej Charytatywny - Hodura CUP. Który miał za zadanie wesprzeć Klaudie i Jakuba, dwie młode osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich. Trzydniowy turniej przysporzył dużo emocji i mamy nadzieję pozyskał nowych kibiców rugby.
 
W piątkowym turnieju Junior Sopot Beach Rugby wśród mini żaków wygrała Arka Gdynia przed Ogniwem. Natomiast w rywalizacji młodzików następcy "Buldogów" okazali się lepsi od Lechii. W najstarszej grupie wiekowej, kadetów, pierwsze miejsce zajęło Ogniwo Sopot który wyprzedziło Lechię Gdańsk.
 
W sobotnim turnieju Sopot Beach Rugby wystartowało 25 drużyn męskich, rozegrano 66 meczów. Złoto obronili Banici Poznań, srebro powędrowało do KS Posnania Poznań, brąz do Lechii Gdańsk, za podium znalazła się ekipa My Rugby.
 
Natomiast w niedzielę w turnieju kobiet po złoto sięgnęły Miedziowe Rugby Lubin, które w rozgrywkach pokonały Syrenki Warszawa, Decathlon Rugby Team, Flota Gdynia oraz Black Roses Exiles. Rozegrany też Turniej Charytatywny - Hodura CUP, zwyciężyła drużyna Urzędu Miasta z prezydentem Jackiem Karnowskim.
 
Organizatorem Sopot Beach Rugby jest Fundacja Sportu i Rekreacji Edwarda Hodury kierowana przez Jarosława Hodurę. Fundacja otrzymała wsparcie od Gmina Miasta Sopot, Kąpieliska Morskiego Sopot, Fundacji Lotto, Oceanic, Decathlon, Żywiec Zdrój, Sopocki Zdrój, Wielkie Stoły, MOSiR w Sopocie, Delikatesów Mrozińscy, Exclusive Sport, Timemaster, Toi Toi, Dorsz i Przyjaciele, Ortopedika, Care Zone, Oland, Jockersopot.pl, Zobacz.tv, Flyfun.pl i wolontariuszy z klubu Ogniwo Sopot. Szczególne podziękowania dla mojego syna Sławosza.
 
Jarosław Hodura
 
Rugby Summer Cup dla Racing 92 Bierhalle Manufaktura Beach Rugby 2018
NAJBLIŻSZY TURNIEJ

Grand Prix Series Women 2019
Charków, 20.07.2019 - 21.07.2019

Tabela Ekstraligi
1 MKS Ogniwo Sopot 9 42
2 Budowlani Łódź SA 9 39
3 MKS Pogoń Siedlce 9 29
4 OKS Skra Warszawa 9 28
5 KS Budowlani Lublin 9 25
6 RC Orkan Sochaczew 9 25
7 RzKS Juvenia Kraków 9 12
8 KS Budowlani Łódź 9 12
9 RC Lechia Gdańsk 9 11
10 RC Arka Gdynia 9 1