POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Reprezentanci na "Lekcji z Mistrzem" 16.11.2017

 
Reprezentację do Szkoły Podstawowej nr 85 zaprosiła Pani Dyrektor Barbara Gwizdała. Podczas wizyty kadry na sali było 480-500 dzieci które były ubrane w biało czerwone barwy.
 
W dniu 15 listopada br. w szkole zjawili się zawodnicy oraz sztab: Piotr Zeszutek, Grzegorz Szczepański, Stanisław Powała-Niedźwiecki, Wojtek Piotrowicz, Sebastian Kacprzak, Kewin Bracik, Maciej Brażuk i Darek Komisarczuk.
 
Uczniowie przygotowali specjalną prezentację przedstawiającą  każdego zawodnika z osobna i na jakiej gra pozycji oraz filmik z zasadami rugby by przybliżyć podstawy dyscypliny oraz skróty meczu reprezentacji który odbył się we Wrześniu.
 
Zawodnicy odpowiadali na wszystkie pytania dzieci jakie zadawały bezpośrednio, np ile trenują Rugby, dlaczego trenują Rugby, ile wygrali już meczów w kadrze, ile rozegrali meczów w kadrze , który z zawodników jest najwięcej wart pieniędzy, kto jest kapitanem?
 
Po pytaniach nadszedł czas na najważniejsze czyli autografy dla maluchów, gdzie każdy z zawodników podpisywał wybrane gadżety i karteczki.
 
Druga cześć wizyty Kadry polegała na  lekcji otwartej wychowania fizycznego. Zawodnicy zostali podzieleni na stacje gdzie uczyli podstaw Rugby młodych adeptów, a także Nauczycieli. Np staja kopów na  mini bramkę do Rugby, której przewodził Wojtek Piotrowicz
 
Stacja szarzy gdzie na wałkach treningowych Piotr Zeszutek i Kewin Bracik uczyli jak prawidłowo szarżować.
 
Stacja Wynoszenie w aucie gdzie Stanisław Powała-Niedzwiecki i Sebastian Kacprzak pokazywali jak to jest być wynoszony tak wysoko.
 
"Lekcję z Mistrzem" zakończyło wspólne zdjęcie zawodników z Dyrekcją i dziećmi. 
 
Michał Pietryk
 
Mecze Polska v Mołdawia U20: Powołania na konsultację do Cetniewa
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Portugalia Polska

Rugby Europe Trophy
Lisbona, 16.02.2019

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
  Grupa Mistrzowska    
1 Budowlani Łódź SA 10 41
2 MKS Pogoń Siedlce 10 39
3 MKS Ogniwo Sopot 10 34
4 RC Lechia Gdańsk 10 20
5 RC Orkan Sochaczew 10 9
6 KS Budowlani Lublin 10 6
  Grupa Trophy    
1 OKS Skra Warszawa 6 20
2 RzKS Juvenia Kraków 6 16
3 RC Arka Gdynia 6 14
4 KS Budowlani Łódź 6 11