POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Reaktywacja rugby w Elblągu21.09.2017

 
W Elblągu rozwija się sport dla "prawdziwych boiskowych gentlemanów"
Tekst i zdjęcia: http://m.elblag.net/
 
W Elblągu rozwija się sport, który na pierwszy rzut oka nie należy do tych najbardziej delikatnych, lecz jak podkreślają wszyscy zawodnicy "rugby jest to sport dla prawdziwych boiskowych gentlemanów". W naszym mieście na właściwe tory powraca sport, który może uprawiać tak naprawdę każdy, a co ważne łączy całe pokolenia.
 
Od 3 miesięcy kilkunastu rugbystów biega po boisku na miasteczku szkolnym przy ul. Saperów wywołując uśmiechy wśród przechodzących gapiów. Wbrew pozorom rugby to nie jest proste rzucanie piłką, lecz sport który wymaga od zawodników olbrzymiej orientacji na boisku oraz umiejętności do szybkiego podejmowania właściwych decyzji. Elbląscy zawodnicy grają w Rugby 7, czyli odmianę rugby, w którym w jednej drużynie występuje 7 zawodników. Jest to mniej kontaktowa odmiana rugby, w której bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie fizyczne.
 
19 września br. zawodnicy oficjalnie uchwalili, iż zespół pn. Rugby Klub Elbląg zaczyna swoją działalność. Przed zarządem pozostają kwestie formalne związane z rejestracją stowarzyszenia oraz szukania wsparcia m.in. w Polskim Związku Rugby.
 
Głównym celem jest rozpropagowanie rugby w Elblągu, już na wiosnę chcą reprezentować Elbląg podczas turniejów w całej Polsce. W innych miastach ludzie kojarzą rugby z piknikową zabawą całych rodzin, niejednokrotnie turnieje są łączone z obchodami dnia ojca czy eventami charytatywnymi. 
 
Elbląscy rugbyści spotykają się we wtorki i czwartki o godzinie 18.00 na miasteczku szkolnym przy ul. Saperów. W czwartek, 21 września br. odbędzie się trening pokazowy, dla każdego kto chcę zacząć ale waha się czy to sport dla niego, serdecznie zapraszamy. Spotykamy się niezależnie od pogody. Zapraszamy każdego kto tylko ma ochotę ciężko pracować, nie ważna jest waga, wzrost czy aktualna forma fizyczna. Rugby to sport, w którym dla każdego znajdzie się odpowiednie miejsce na boisku - mówią rugbyści. 
 
Turnieje Dzieci i Młodzieży: Regulamin, zmiany Postanowienia Komisji Gier i Dyscypliny
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Polska Szwajcaria

Rugby Europe Trophy
Łódź, 23.03.2019

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
1 Budowlani Łódź SA 0 0
2 MKS Ogniwo Sopot 0 0
3 MKS Pogoń Siedlce 0 0
4 RC Lechia Gdańsk 0 0
5 RC Orkan Sochaczew 0 0
6 KS Budowlani Lublin 0 0
7 OKS Skra Warszawa 0 0
8 RzKS Juvenia Kraków 0 0
9 RC Arka Gdynia 0 0
10 KS Budowlani Łódź 0 0