POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

WYCHOWANIE - ROZWÓJ - JEDNOŚĆ - ZDROWIE - SZACUNEK - DYSCYPLINA -PRACA ZESPOŁOWA - SATYSFAKCJA

Menu

SONDA

Kto wygra Rugby Europe Trophy 2017/2018?

Czechy Holandia Mołdawia Polska Portugalia Szwajcaria

Wszystkich głosów 166

8.479.935 liczba odwiedzin od
01.01.2014

Reaktywacja rugby w Elblągu21.09.2017

 
W Elblągu rozwija się sport dla "prawdziwych boiskowych gentlemanów"
Tekst i zdjęcia: http://m.elblag.net/
 
W Elblągu rozwija się sport, który na pierwszy rzut oka nie należy do tych najbardziej delikatnych, lecz jak podkreślają wszyscy zawodnicy "rugby jest to sport dla prawdziwych boiskowych gentlemanów". W naszym mieście na właściwe tory powraca sport, który może uprawiać tak naprawdę każdy, a co ważne łączy całe pokolenia.
 
Od 3 miesięcy kilkunastu rugbystów biega po boisku na miasteczku szkolnym przy ul. Saperów wywołując uśmiechy wśród przechodzących gapiów. Wbrew pozorom rugby to nie jest proste rzucanie piłką, lecz sport który wymaga od zawodników olbrzymiej orientacji na boisku oraz umiejętności do szybkiego podejmowania właściwych decyzji. Elbląscy zawodnicy grają w Rugby 7, czyli odmianę rugby, w którym w jednej drużynie występuje 7 zawodników. Jest to mniej kontaktowa odmiana rugby, w której bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie fizyczne.
 
19 września br. zawodnicy oficjalnie uchwalili, iż zespół pn. Rugby Klub Elbląg zaczyna swoją działalność. Przed zarządem pozostają kwestie formalne związane z rejestracją stowarzyszenia oraz szukania wsparcia m.in. w Polskim Związku Rugby.
 
Głównym celem jest rozpropagowanie rugby w Elblągu, już na wiosnę chcą reprezentować Elbląg podczas turniejów w całej Polsce. W innych miastach ludzie kojarzą rugby z piknikową zabawą całych rodzin, niejednokrotnie turnieje są łączone z obchodami dnia ojca czy eventami charytatywnymi. 
 
Elbląscy rugbyści spotykają się we wtorki i czwartki o godzinie 18.00 na miasteczku szkolnym przy ul. Saperów. W czwartek, 21 września br. odbędzie się trening pokazowy, dla każdego kto chcę zacząć ale waha się czy to sport dla niego, serdecznie zapraszamy. Spotykamy się niezależnie od pogody. Zapraszamy każdego kto tylko ma ochotę ciężko pracować, nie ważna jest waga, wzrost czy aktualna forma fizyczna. Rugby to sport, w którym dla każdego znajdzie się odpowiednie miejsce na boisku - mówią rugbyści. 
 
Turnieje Dzieci i Młodzieży: Regulamin, zmiany Postanowienia Komisji Gier i Dyscypliny

NAJBLIŻSZY MECZ

vs
Holandia Polska

Rugby Europe Trophy
Amsterdam, 03.03.2018

Informacje dla MEDIÓW

NAJBLIŻSZY TURNIEJ

Kwalifikacje do WRWSS
Hong Kong, 05.04.2018 - 06.04.2018

Tabela Ekstraligi

  RC Arka Gdynia    
  Budowlani Łódź SA    
  KS Budowlani Lublin
   
  KS Budowlani Łódź    
  RzKS Juvenia Kraków    
  RC Lechia Gdańsk    
  MKS Ogniwo Sopot    
  RC Orkan Sochaczew    
  MKS Pogoń Siedlce    
  RKS Skra Warszawa    

 Wyniki

SONDA

Kto wygra Rugby Europe Trophy 2017/2018?

Czechy 8% Holandia 10% Mołdawia 8% Polska 24% Portugalia 43% Szwajcaria 7%

Wszystkich głosów 166

8.479.935 liczba odwiedzin od
01.01.2014