POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

WYCHOWANIE - ROZWÓJ - JEDNOŚĆ - ZDROWIE - SZACUNEK - DYSCYPLINA -PRACA ZESPOŁOWA - SATYSFAKCJA

Menu
9.002.516 liczba odwiedzin od
01.01.2014

RET: Przygotowania Czechów i Mołdawii13.10.2017

 
Już wkrótce nastąpi wznowienie rozgrywek w ramach naszej grupy Rugby Europe Trophy. Reprezentacja Polski w pierwszym meczu zmierzy się 28 października br. na wyjeździe z Czechami, a 18 listopada br. zagramy w Polsce z Mołdawią. Kolejne mecze odbędą się na wiosnę 2018 roku, a naszymi rywalami będą wtedy ekipy Szwajcarii, Holandii i Portugalii. Zgodnie z przyjętymi zasadami, z każdą drużyną zagramy tylko jeden mecz, bez rewanżu, co sprawia że walka o punkty dające awans lub utrzymanie, wymaga pełnej koncentracji przez cały okres rozgrywek.
 
Reprezentacja Czech, już 21 października br., zagra na stadionie Marketa w Pradze mecz z selekcją Barbarians RPA. Spotkanie odbędzie się o godzinie 14.00, a bilety zachowują ważność na mecz Czechy – Polska, które odbędzie się tydzień później, 28 października br., o godzinie 14.00, również na stadionie Marketa.
 
Z kolei w Mołdawii doszło do zmiany na stanowisku Prezydenta Mołdawskiej Federacji Rugby. Nowym liderem mołdawskiego rugby został były gracz reprezentacji Mołdawii Alexei Cotruta. W związku z nadchodzącym początkiem rozgrywek RET, Prezydent Cotruta uznał za bardzo istotne zgromadzenie wszystkich graczy, którzy jeśli nawet nie zapewnią Mołdawii awansu, to pozwolą swoją grą na utrzymanie się w obecnej grupie Trophy. Powołania zawodników nastąpią po zakończeniu rozmów w sprawie objęcia funkcji trenera narodowej 15 Mołdawii, które obecnie są prowadzone ze szkoleniowcami z Francji, Rumunii i Gruzji.
 
Muszak - CzasNaRugby
 
Rozgrywki Dzieci i Młodzieży 03 PPR7: III turniej w Zduńskiej Woli

Tabela Ekstraligi

  Grupa A    
1 Budowlani Łódź SA 10
2 RC Lechia Gdańsk 5
3 RC Arka Gdynia 4
4 RC Orkan Sochaczew
1
5 KS Budowlani Łódź 0
  Grupa B    
1 MKS Ogniwo Sopot
2 MKS Pogoń Siedlce
3 KS Budowlani Lublin
4 OKS Skra Warszawa
5 RzKS Juvenia Kraków

 Wyniki

9.002.516 liczba odwiedzin od
01.01.2014