RET: Polska v Litwa 33:003.11.2018

W drugim meczu sezonu 2018/2019 Rugby Europe Trophy reprezentacja Polski zdecydowanie pokonała w Łodzi Litwę 33:0 obejmując prowadzenie w tabeli. W drużynie narodowej debiutowało aż czterech zawodników, wszyscy w pierwszym składzie.

Pierwsze czterdzieści minut mimo, że zdecydowanie należało do naszej reprezentacji nie przyniosło nam wymiernych zdobyczy punktowych, nawet gdy przeciwnik grał w osłabieniu. Cztery rzuty karne egzekwowane przez Wojciecha Piotrowicza w 2, 9, 26 i 36 minucie dawały nam wprawdzie prowadzenie 12:0, ale pozostawiały niedosyt, że zabrało kwintesencji rugby czyli po prostu przyłożeń.

Na pierwsze musieliśmy czekać, aż do 56 minuty kiedy Mateusz Plichta zdobył „piątkę”, a na 19:0 udanie podwyższył Piotrowicz. Drugie przyłożenie padło w 65 minucie po młynie i kontynuacji atakiem, zdobył je wchodzący z obrony Krystian Pogorzelski, na 26:0 podwyższył ponownie Piotrowicz. Na trzecie, niestety ostatnie przyłożenie, dające nam punkt bonusowy, czekaliśmy tylko 6 minut, Mateusz Adamski przebił się po młynie dyktowanym, a po jego własnym podwyższeniu mieliśmy wynik 33:0, który okazał się końcowym.

Po stracie trzeciego przyłożenia kilka groźnych akcji pokazali Litwini zmuszając nas do gry na własnej połowie do końca spotkania. Zdobyte w doliczonym czasie przyłożenie Harrego  Siejki nie zostało uznane, ale i tak mecz zakończył się zdecydowaną wygraną naszego zespołu.

Kolejny mecz w ramach Rugby Europe Trophy rozegramy 17 listopada br. w Lublinie, a przeciwnikiem naszego zespołu będzie Holandia.

Rugby Europe Trophy: Łódź, 03.11.2018
Polska v Litwa 33:0 (12:0)
Punkty Polska: Wojciech Piotrowicz 16 (2pd, 4K), Mateusz Adamski 7 (P, pd), Mateusz Plichta 5 (P), Krystian Pogorzelski 5 (P).
Skład Polski: Marcin Wilczuk (67 Adrian Chróściel), Kamil Bobryk (60 Grzegorz Buczek), Toma Mchedlidze (52 Radosław Bysewski), Kacper Ławski (67 Stanisław Powała-Niedźwiecki), Hugo Mazur- debiutant (57 Adam Piotrowski), Piotr Wiśniewski, Kostiantyn Bezverkhyi- debiutant, Piotr Zeszutek- kapitan - Mateusz Plichta (70 Jakub Bobruk) - Wojciech Piotrowicz (67 Mateusz Adamski) - Grzegorz Szczepański, Daniel Gdula (67 Kewin Bracik), Harry Siejka- debiutant, Aron Struminski- debiutant - Krystian Pogorzelski.
Żółta kartka: Tautvydas Mazylis (Litwa).
Sędziowie: Gianluca Gnecchi - główny; Mateo Franco i Filippo Bertelli - liniowi (wszyscy Włochy); Dariusz Reks i Dominik Jastrzębski - techniczni. Komisarz: Domenico Sironi  (Włochy).
Sztab szkoleniowy reprezentacji: Duaine Lindsay (I trener), Christian Hitt (trener), Stanisław Więciorek (trener asystent, młyn), Jurij Bukhalo (trener asystent, atak), Joshua Bennett (analiza video), Grzegorz Witczak (kierownik).