POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

WYCHOWANIE - ROZWÓJ - JEDNOŚĆ - ZDROWIE - SZACUNEK - DYSCYPLINA -PRACA ZESPOŁOWA - SATYSFAKCJA

Menu

SONDA

Kto wygra Rugby Europe Trophy 2017/2018?

Czechy Holandia Mołdawia Polska Portugalia Szwajcaria

Wszystkich głosów 162

8.462.727 liczba odwiedzin od
01.01.2014

RET: Mecz Polska v Ukraina o 19:3031.08.2016


Informujemy, że mecz Rugby Europe Trophy POLSKA - UKRAINA odbędzie się 24 września 2016 o godzinie 19:30 na Arenie Lublin.
 
Mecz będzie relacjonowany przez telewizję Polsat, na kanale Polsat Sport News od godziny 19:30.
 
Bilety na mecz można już kupić na stronie kupbilet.pl [kliknij]

 
Stadion, widok zewnątrz. 
Makieta stadionu. Podczas meczu rugby, miejsca nie będą numerowane.
 
Kilka zdań o meczach Polski i Ukrainy. Debiut trenerski. 
 
W roli debiutanta za sterami pierwszej reprezentacji w rugby wystąpi trener Blikkies Groenewald (RPA) [zobacz powołania]. Jak wyglądała historia spotkań? Ukraińska drużyna zdaje się mieć patent na grę przeciwko Biało – Czerwonym. Pierwsze zwycięstwo w ramach Pucharu Narodów Europy nasza Reprezentacja odniosła nad Ukrainą dopiero w 2013 roku. Spotkanie, które odbyło się na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni miało niezwykle dramatyczny przebieg. Do przerwy Polska przegrywała 3:12, w drugiej odsłonie meczu nasi zawodnicy rozpoczęli pościg nad rozpędzonym, zdawało się wtedy, rywalem. Mecz toczył się w atmosferze twardej walki na boisku, o czym najlepiej świadczy fakt, że oba zespoły kończyły go osłabione. Sędziowie nie wahali się podziękować za grę najbardziej krewkim rugbistom w obu ekipach. W drugiej połowie Polacy za sprawą Davida Chartiera zaczęli odrabiać straty. Ostatecznie Polska wygrała 13:12. Dzięki tej wygranej Reprezentacja Polski odniosła pierwsze zwycięstwo nad Ukrainą, delikatnie poprawiając statystki zwycięstw we wzajemnych spotkaniach.
 
Przed rokiem Ukraina miała okazję przyjechać do Polski na mecz w ramach rozgrywek o Pucharu Narodów. Spotkanie odbyło się w Lublinie. Nasza drużyna po twardym i wyrównanym pojedynku uległa Żółto - Niebieskiej kadrze 17:20. 
 
Pierwsza odsłona była minimalnie lepsza w wykonaniu Polaków. Jednak po przerwie zaczęli odpowiadać ukraińscy zawodnicy. Fenomenalne zawody na Arenie Lublin rozegrał Serhij Harkawyj, który zdobył 10 punktów dla swojej drużyny. Spory wkład w zwycięstwo w tamtym spotkaniu mieli Rusłan Radczuk i Jewhen Czajka. W naszym zespole zaś dobrze zaprezentował się Dawid Banaszek i Tomasz Rokicki. Pierwszy z wymienionych zawodników zdobył też najwięcej punktów w meczu.
 
W minionym roku Ukraina także przyjęła naszą drużynę, na własnym stadionie w mieście Chmielnicki. Gospodarze u siebie są niezwykle wymagającym dla nas rywalem. Polska przekonała się o tym boleśnie, w spotkaniu w ramach Pucharu Narodów Europy. Biało – Czerwoni ulegli Ukrainie 14:30. Nawet lepsza postawa w drugiej odsłonie nie dała szansy naszym zawodnikom na nawiązanie boiskowej walki, bowiem przed przerwą gospodarze prowadzili z Polską 0:15. 
 
Podczas edycji 2014/2016 Pucharu Narodów Europy Ukraina odniosła jeden z najlepszych wyników w całym cyklu [kliknij]. Nasi wschodni sąsiedzi zajęli drugie miejsce z dorobkiem ośmiu zwycięstw i dwóch porażek, w tym nad najlepszą w turnieju Belgią. Była to jedyna porażka Belgii w edycji 2014/2016. W poprzednim sezonie latach Ukraina znalazła się także na podium, w sezonie 2012/2014, zajmując trzecie miejsce [kliknij]. 
 
Paweł Plecha
 
74 trenerów na II Konferencji w Łodzi MPS7: Zaproszenie do Unisławia - Aktualizacja

NAJBLIŻSZY MECZ

vs
Holandia Polska

Rugby Europe Trophy
Amsterdam, 03.03.2018

Informacje dla MEDIÓW

NAJBLIŻSZY TURNIEJ

Kwalifikacje do WRWSS
Hong Kong, 05.04.2018 - 06.04.2018

Tabela Ekstraligi

  RC Arka Gdynia    
  Budowlani Łódź SA    
  KS Budowlani Lublin
   
  KS Budowlani Łódź    
  RzKS Juvenia Kraków    
  RC Lechia Gdańsk    
  MKS Ogniwo Sopot    
  RC Orkan Sochaczew    
  MKS Pogoń Siedlce    
  RKS Skra Warszawa    

 Wyniki

SONDA

Kto wygra Rugby Europe Trophy 2017/2018?

Czechy 9% Holandia 10% Mołdawia 8% Polska 23% Portugalia 43% Szwajcaria 7%

Wszystkich głosów 162

8.462.727 liczba odwiedzin od
01.01.2014