POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

RET: Mecz Polska v Ukraina o 19:3031.08.2016


Informujemy, że mecz Rugby Europe Trophy POLSKA - UKRAINA odbędzie się 24 września 2016 o godzinie 19:30 na Arenie Lublin.
 
Mecz będzie relacjonowany przez telewizję Polsat, na kanale Polsat Sport News od godziny 19:30.
 
Bilety na mecz można już kupić na stronie kupbilet.pl [kliknij]

 
Stadion, widok zewnątrz. 
Makieta stadionu. Podczas meczu rugby, miejsca nie będą numerowane.
 
Kilka zdań o meczach Polski i Ukrainy. Debiut trenerski. 
 
W roli debiutanta za sterami pierwszej reprezentacji w rugby wystąpi trener Blikkies Groenewald (RPA) [zobacz powołania]. Jak wyglądała historia spotkań? Ukraińska drużyna zdaje się mieć patent na grę przeciwko Biało – Czerwonym. Pierwsze zwycięstwo w ramach Pucharu Narodów Europy nasza Reprezentacja odniosła nad Ukrainą dopiero w 2013 roku. Spotkanie, które odbyło się na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni miało niezwykle dramatyczny przebieg. Do przerwy Polska przegrywała 3:12, w drugiej odsłonie meczu nasi zawodnicy rozpoczęli pościg nad rozpędzonym, zdawało się wtedy, rywalem. Mecz toczył się w atmosferze twardej walki na boisku, o czym najlepiej świadczy fakt, że oba zespoły kończyły go osłabione. Sędziowie nie wahali się podziękować za grę najbardziej krewkim rugbistom w obu ekipach. W drugiej połowie Polacy za sprawą Davida Chartiera zaczęli odrabiać straty. Ostatecznie Polska wygrała 13:12. Dzięki tej wygranej Reprezentacja Polski odniosła pierwsze zwycięstwo nad Ukrainą, delikatnie poprawiając statystki zwycięstw we wzajemnych spotkaniach.
 
Przed rokiem Ukraina miała okazję przyjechać do Polski na mecz w ramach rozgrywek o Pucharu Narodów. Spotkanie odbyło się w Lublinie. Nasza drużyna po twardym i wyrównanym pojedynku uległa Żółto - Niebieskiej kadrze 17:20. 
 
Pierwsza odsłona była minimalnie lepsza w wykonaniu Polaków. Jednak po przerwie zaczęli odpowiadać ukraińscy zawodnicy. Fenomenalne zawody na Arenie Lublin rozegrał Serhij Harkawyj, który zdobył 10 punktów dla swojej drużyny. Spory wkład w zwycięstwo w tamtym spotkaniu mieli Rusłan Radczuk i Jewhen Czajka. W naszym zespole zaś dobrze zaprezentował się Dawid Banaszek i Tomasz Rokicki. Pierwszy z wymienionych zawodników zdobył też najwięcej punktów w meczu.
 
W minionym roku Ukraina także przyjęła naszą drużynę, na własnym stadionie w mieście Chmielnicki. Gospodarze u siebie są niezwykle wymagającym dla nas rywalem. Polska przekonała się o tym boleśnie, w spotkaniu w ramach Pucharu Narodów Europy. Biało – Czerwoni ulegli Ukrainie 14:30. Nawet lepsza postawa w drugiej odsłonie nie dała szansy naszym zawodnikom na nawiązanie boiskowej walki, bowiem przed przerwą gospodarze prowadzili z Polską 0:15. 
 
Podczas edycji 2014/2016 Pucharu Narodów Europy Ukraina odniosła jeden z najlepszych wyników w całym cyklu [kliknij]. Nasi wschodni sąsiedzi zajęli drugie miejsce z dorobkiem ośmiu zwycięstw i dwóch porażek, w tym nad najlepszą w turnieju Belgią. Była to jedyna porażka Belgii w edycji 2014/2016. W poprzednim sezonie latach Ukraina znalazła się także na podium, w sezonie 2012/2014, zajmując trzecie miejsce [kliknij]. 
 
Paweł Plecha
 
74 trenerów na II Konferencji w Łodzi MPS7: Zaproszenie do Unisławia - Aktualizacja
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Portugalia Polska

Rugby Europe Trophy
Lisbona, 16.02.2019

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
  Grupa Mistrzowska    
1 Budowlani Łódź SA 10 41
2 MKS Pogoń Siedlce 10 39
3 MKS Ogniwo Sopot 10 34
4 RC Lechia Gdańsk 10 20
5 RC Orkan Sochaczew 10 9
6 KS Budowlani Lublin 10 6
  Grupa Trophy    
1 OKS Skra Warszawa 6 20
2 RzKS Juvenia Kraków 6 16
3 RC Arka Gdynia 6 14
4 KS Budowlani Łódź 6 11