RET: Holandia v Polska 7:629.02.2020

W trzecim meczu sezonu 2019/2020 Rugby Europe Trophy reprezentacja Polski w ostatniej minucie przegrała w Amsterdamie z Holandią 6:7.

W pierwszej połowie reprezentacja prowadziła 0:6 po dwóch karnych celnie kopniętych przez Daniela Gdulę w 4 i 20 minucie. Holendrzy mając również dwa karne zdecydowali się je rozegrać co punktów im nie przyniosło. W końcówce była szansa na przyłożenie dla biało-czerwonych, ale wynik się nie zmienił, w podobnej sytuacji byli gospodarze nie wykorzystali chwilowej przewagi na naszym polu 22 metrów.

Po zmianie stron nasza reprezentacja przeważała, ale nie udokumentowała tego punktami. W decydujących momentach zabrakło wykończenia akcji lub przez błędy piłkę przejmował przeciwnik. Nerwowa końcówka z kilkoma karnymi dla Holendrów przyniosła im w doliczonym czasie przyłożenie Siema Noormana, a Storm Carroll kopnął zwycięskie podwyższenie. Po wznowieniu była szansa na kop z rzutu karnego, ale w perspektywie ponad 40 metrów reprezentacja zdecydowała się grać ręką. Ostatnia akcja naszego zespołu skończyła się jednak wypchnięciem w aut i gwizdkiem sędziego kończącego zawody.

Reprezentacji Polski pozostały do rozegrania dwa spotkania, 18 kwietnia br. spotka się z Litwą w Siauliai, a 25 kwietnia br. zmierzy się w Siedlcach z Ukrainą. Mecz zostanie rozegrany o godz. 15.00 na stadionie Agencji Rozwoju Miasta, ul. Jana Pawła II 6 w Siedlcach. W przedmeczu o godz. 14.00 zagrają weterani z obu krajów.

W innym meczu Rugby Europe Trophy Niemcy ulegli w Heidelbergu Szwajcarii 20:33 (20:16).

Rugby Europe Trophy: Amsterdam, 29.02.2020
Holandia v Polska 7:6 (0:6)
Punkty dla Holandii: Siem Noorman 5 (P), Storm Carroll 2 (pd).
Punkty Polska: Daniel Gdula 6 (2K).
Skład Polski: Thomas Fidler, Grzegorz Buczek (63 Adrian Chróściel), Zenon Szwagrzak- debiutant (63 Radosław Bysewski), Edward Krawiecki, Mateusz Bartoszek (68 Jan Cal), Stanisław Powała-Niedźwiecki (47 Adam Piotrowski), Dawid Rubasniak- debiutant, Piotr Zeszutek- kapitan - Dawid Plichta (59 Sam Stelmaszek) - Daniel Gdula - Tomek Pozniak- debiutant, Patryk Reksulak, Kewin Bracik (68 Marek Przychocki), Grzegorz Szczepański - Ross Cooke.
Rezerwa: Michał Gadomski, Michał Musur.
Sędziowie: Killian O’Brien - główny; Jonathan Bradley Teppler, Joshua Jahn - liniowi (wszyscy Niemcy). Komisarz: Andrey Matviyuk (Rosja).
Sztab szkoleniowy reprezentacji: Duaine Lindsay (I trener), Stanisław Więciorek (asystent), Karol Czyż (asystent), Bartosz Chudzik (lekarz), Karol Grablowski (fizjoterapeuta), Kamil Łódzki (fizjoterapeuta), Grzegorz Witczak (technik, logistyka).