POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

SONDA

Co dalej z "Kalendarium Wydarzeń"?

Musi zostać Powinno zostać Można zlikwidować Nie mam zdania Wyślę opinię na rugbus@op.pl

Wszystkich głosów 119

10.588.167 liczba odwiedzin od
01.01.2014

RC Ruda Śląska Mistrzem PLR 705.07.2014

W Częstochowie rozegrano finałowy turniej, X edycji Polskiej Ligi Rugby 7. Jubileuszową edycję rozstrzygnęli na swoją korzyść rugbiści RC Igloo Ruda Śląska, którzy tylko w eliminacjach natrafili na opór RC Częstochowa i Tytana Gniezno. W półfinale wygrali 26:5 z BBRC Łódź, a w finale 21:0 z RC Unisław. Poza strefą medalową znaleźli się Husar Bolesławiec i RC Częstochowa dotychczasowi liderzy klasyfikacji generalnej. MPV turnieju finałowego został wybrany Krzysztof Płusa (RC Ruda Śląska).
W XX turniejach Polskiej Ligi Rugby 7 wystartowało 44 drużyn, w klasyfikacji generalnej znalazło się ich 41 z 39 klubów, w tym 5 drużyn zagranicznych.
 
Grupa A                                                 Grupa B
1.Husar Bolesławiec                                2.RC Częstochowa
4.RK Unisław                                          3.Tytan Gniezno
5.Gentlemen's RC Łódź                           6.Miedziowi Lubin
8.BBRC Łódź                                          7.RC Igloo Ruda Śląska
 
Eliminacje 
Husar Bolesławiec - BBRC Łódź  0:26
RC Częstochowa - RC Igloo Ruda Śląska  10:15
RK Unisław - Gentlemen's RC Łódź  38:0
Tytan Gniezno - Miedziowi Lubin  45:7
BBRC Łódź - Gentlemen's RC Łódź  40:0
RC Igloo Ruda Śląska - Miedziowi Lubin  33:7
Husar Bolesławiec - RK Unisław  0:40
RC Częstochowa - Tytan Gniezno  14:19
RK Unisław - BBRC Łódź  12:7
Tytan Gniezno - RC Igloo Ruda Śląska  7:15
Gentlemen's RC Łódź - Husar Bolesławiec  5:33
Miedziowi Lubin - RC Częstochowa  7:26
Kolejność:
Grupa A: 1.RK Unisław, 2.BBRC Łódź, 3.Husar Bolesławiec, 4.Gentlemen's RC Łódź
Grupa B: 1.RC Igloo Ruda Śląska, 2.Tytan Gniezno, 3.RC Częstochowa, 4. Miedziowi Lubin  
 
Półfinały                                 
RK Unisław - Tytan Gniezno  19:12
RC Igloo Ruda Śląska - BBRC Łódź  26:5
 
Finały                                 
o VII m     Gentlemen's RC Łódź - Miedziowi Lubin  7:12
o V m       RC Częstochowa - Husar Bolesławiec  19:7
o III m       Tytan Gniezno - BBRC Łódź  31:7   
o I m         RK Unisław - Igloo Ruda Śląska  0:21
 
Klasyfikacja: 1.RC Igloo Ruda Śląska; 2. RK Unisław; 3. Tytan Gniezno; 4.BBRC Łódź; 5.RC Częstochowa; 6.Husar Bolesławiec; 7.Miedziowi Lubin; 8.Gentlemen's RC Łódź       
 
Sędziowie: główny- Monika Baniewicz; turniejowi- Aneta Bejm, Hubeert Bedyński, Adrian Pawlik.
 
RC Ruda Śląska: Marcin Greinert, Krzysztof Jopert, Patryk Kołodziej, Paweł Łętowski, Patryk Maniecki, Krzysztof Płusa, Grzegorz Rogowski, Łukasz Ruda, Sławomir Szymański, Krzysztof Tokarski, Piotr Tokarski, Przemysław Żuławnik.
 
Brązowa Arka, Budowlani pokonani! Lechia obroniła tytuł mistrzowski!

NAJBLIŻSZY MECZ

vs
Polska Litwa

Rugby Europe Trophy
Łódź, 03.11.2018

Informacje dla MEDIÓW

Tabela Ekstraligi

  Grupa Mistrzowska    
1 Budowlani Łódź SA 10 41
2 MKS Pogoń Siedlce 10 39
3 MKS Ogniwo Sopot 10 34
4 RC Lechia Gdańsk 10 20
5 RC Orkan Sochaczew 10 9
6 KS Budowlani Lublin 10 6
  Grupa Trophy    
1 OKS Skra Warszawa 6 20
2 RzKS Juvenia Kraków 6 16
3 RC Arka Gdynia 6 14
4 KS Budowlani Łódź 6 11

 Wyniki

SONDA

Co dalej z "Kalendarium Wydarzeń"?

Musi zostać 66% Powinno zostać 15% Można zlikwidować 13% Nie mam zdania 6% Wyślę opinię na rugbus@op.pl 0%

Wszystkich głosów 119

10.588.167 liczba odwiedzin od
01.01.2014