POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Puchar Złotej Koniczynki w rękach Kasztanów29.01.2015

Około 70 zawodników rywalizowało w I Turnieju o Puchar Złotej Koniczynki, który 25 stycznia br. odbył się w Ergo Arenie. W stawce ośmiu zespołów najlepsze okazały się... Kasztany. W zawodach rywalizowali podopieczni gdańskich i sopockich domów dziecka.
 
 
Kreatywność dziecięca nie zna granic. Na liście zgłoszeń zapisano następujące zespoły: Szalone Kity, Zajadacze, Rugbiści, Diabły I, Diabły II, Kebaby, Pioruny i Kasztany. To właśnie ci ostatni zgromadzili najwięcej punktów minimalnie wyprzedzając Zajadaczy i Szalone Kity.
Turniej otworzył mecz pokazowy, w którym wystąpiły mieszane zespoły młodzieżowe Ogniwa Sopot. Po nich na głównej arenie słynnej hali pojawili się główni bohaterowie dnia. Drużyny składały się z zawodników obu płci w wieku od 6 do 15 lat.
Punkty zdobywano na boisku głównym (każdy zespół rozegrał 2 mecze) i sześciu stacjach, gdzie odbywały się próby techniczno-sprawnościowe. Trzeba przyznać, że pomimo debiutu większości zawodników w grze z owalną piłką mecze były bardzo zacięte i nie brakowało składnych akcji.
Zawody zakończył indywidualny konkurs kopów, wspólne zdjęcie oraz występ hip-hopowej formacji Miejskie Narracje. Po nim nastąpiła ceremonia wręczenia nagród. Wszyscy uczestnicy otrzymali medale i drobne upominki, a każda z pięciu placówek wychowawczych pamiątkową statuetkę. Okazały puchar ufundowany przez Erra Group powędrował w ręce szczęśliwych Kasztanów.
Organizator imprezy czyli Ogniwo Sopot składa podziękowania młodym sportowcom, którzy wykazali się wielką ambicją, sercem do gry oraz zdyscyplinowaniem. Pokazaliście - nieco zapomniane w dzisiejszych, skomercjalizowanych czasach - piękno pierwotnej idei sportu i za to wielki szacunek.
Klub liczy na kontynuację rozpoczętej wczoraj współpracy. Impreza będzie kontynuowana, a obecni na zawodach trenerzy Ogniwa wypatrzyli kilka rugbowych perełek. A już za tydzień startuje kolejny Ogniwo Rugby Camp.
Podziękowania również dla opiekunów, partnerów i sponsorów wydarzenia: Erra Group Sp. z o.o., Pomorska Izba Adwokacka, Janus, Miasto Sopot, Piekarnia Merkus, Piekarnia Pellowski, LeClerc, Patrick, Oceanic, SNG, Classic Restaurant, Port Lotniczy Gdańsk, trojmiasto.pl, TVP Gdańsk, Pomorska TV i Ergo Arena.
 
Tekst i zdjecie Ogniwo Sopot
 
Puchar 6 Narodów Kobiet Najbliższe plany kadry juniorów