POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

SONDA

Co dalej z "Kalendarium Wydarzeń"?

Musi zostać Powinno zostać Można zlikwidować Nie mam zdania Wyślę opinię na rugbus@op.pl

Wszystkich głosów 105

10.329.052 liczba odwiedzin od
01.01.2014

Puchar Świata w Rugby Kobiet16.08.2017

 
Rozgrywany w Irlandii Puchar Świata w Rugby Kobiet, jest ósmą edycją, trwającej obecnie w dniach 9 - 26 sierpnia br. imprezy. Z uwagi na mający się odbyć w przyszłym roku Puchar Świata w Rugby 7 oraz Igrzyska Commonwealth, termin kobiecego pucharu został przeniesiony z roku 2018 na 2017. 
 
Głównym pretendentem do wygranej, jest broniąca tytułu drużyna Anglii, która potwierdziła ostatnio swoją siłę, pokonując w czerwcu na wyjeździe Nową Zelandię. Jednocześnie drużyna z antypodów być może nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa, gdyż do składu XV wraca Portia Woodman, która wielokrotnie meldowała się na polach punktowych drużyn przeciwnych i była wybrana World Sevens Player of the Year. 

Z kolej Australia, również wierzy w sukces podczas występu w Irlandii, a kapitan Shannon Parry, która była w złotym składzie siódemek podczas igrzysk w Rio, liczy na rozpoczęcie dobrej passy w rugby XV. W przeciwieństwie do Kangurzyc, drużyna z Hong Kongu, osiągnęła już pewien sukces, awansując pierwszy raz do pucharu świata. Ale żeby nie było od razu tak pięknie, to do tzw. grupy śmierci z Kanadą, Nową Zelandią i Walią. 

Po 15 letniej przerwie, do walki o najwyższe trofeum, wróciły również reprezentantki Włoch. Wśród nich Veronica Schiavon i Sylvia Gaudino, które brały udział także w pucharze świata w 2002 roku. Włoszki zajmujące 9 miejsce w światowym rankingu, z pewnością będą chciały pokazać się z jak najlepszej strony. Ale czy będą w stanie przeciwstawić się sile wsparcia, jakiego udzielił Richie McCaw w „błogosławieństwie” przed odlotem do Europy zawodniczkom z Nowej Zelandii albo mocy wsparcia głównego kibica reprezentacji Kanady - premiera Justina Trudeau?

Gospodynie turnieju, reprezentantki Irlandii, w Pucharze Świata rozegranym w 2014 roku osiągnęły półfinał. Niestety, tuż przed rozpoczęciem obecnej imprezy, kontuzja wykluczyła z gry kapitana Irlandek Niamhe Briggs. Pomimo tej straty, zawodniczki z Zielonej Wyspy, wierzą że tym razem osiągną jeszcze więcej. 
 
Dodatkowe informacje i terminarz rozgrywek [kliknij]
Opracowanie - Muszak, CzasNaRugby 
 
Decyzja Komisji Gier i Dyscypliny Biało-Zielone na Scandinavian Open 7s

NAJBLIŻSZY MECZ

vs
Czechy Polska

Rugby Europe Trophy
Zlin, 29.09.2018

Informacje dla MEDIÓW

Tabela Ekstraligi

  Grupa Mistrzowska    
1 MKS Pogoń Siedlce 7 30
2 Budowlani Łódź SA 7 27
3 MKS Ogniwo Sopot 7 24
4 RC Lechia Gdańsk 7 14
5 KS Budowlani Lublin 7 4
6 RC Orkan Sochaczew 7 3
  Grupa Trophy    
1 OKS Skra Warszawa 4 15
3 RzKS Juvenia Kraków 4 10
2 RC Arka Gdynia 4 10
4 KS Budowlani Łódź 4 5

 Wyniki

SONDA

Co dalej z "Kalendarium Wydarzeń"?

Musi zostać 70% Powinno zostać 14% Można zlikwidować 10% Nie mam zdania 6% Wyślę opinię na rugbus@op.pl 0%

Wszystkich głosów 105

10.329.052 liczba odwiedzin od
01.01.2014