POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

WYCHOWANIE - ROZWÓJ - JEDNOŚĆ - ZDROWIE - SZACUNEK - DYSCYPLINA -PRACA ZESPOŁOWA - SATYSFAKCJA

Menu
9.537.955 liczba odwiedzin od
01.01.2014

Puchar Świata w Rugby Kobiet16.08.2017

 
Rozgrywany w Irlandii Puchar Świata w Rugby Kobiet, jest ósmą edycją, trwającej obecnie w dniach 9 - 26 sierpnia br. imprezy. Z uwagi na mający się odbyć w przyszłym roku Puchar Świata w Rugby 7 oraz Igrzyska Commonwealth, termin kobiecego pucharu został przeniesiony z roku 2018 na 2017. 
 
Głównym pretendentem do wygranej, jest broniąca tytułu drużyna Anglii, która potwierdziła ostatnio swoją siłę, pokonując w czerwcu na wyjeździe Nową Zelandię. Jednocześnie drużyna z antypodów być może nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa, gdyż do składu XV wraca Portia Woodman, która wielokrotnie meldowała się na polach punktowych drużyn przeciwnych i była wybrana World Sevens Player of the Year. 

Z kolej Australia, również wierzy w sukces podczas występu w Irlandii, a kapitan Shannon Parry, która była w złotym składzie siódemek podczas igrzysk w Rio, liczy na rozpoczęcie dobrej passy w rugby XV. W przeciwieństwie do Kangurzyc, drużyna z Hong Kongu, osiągnęła już pewien sukces, awansując pierwszy raz do pucharu świata. Ale żeby nie było od razu tak pięknie, to do tzw. grupy śmierci z Kanadą, Nową Zelandią i Walią. 

Po 15 letniej przerwie, do walki o najwyższe trofeum, wróciły również reprezentantki Włoch. Wśród nich Veronica Schiavon i Sylvia Gaudino, które brały udział także w pucharze świata w 2002 roku. Włoszki zajmujące 9 miejsce w światowym rankingu, z pewnością będą chciały pokazać się z jak najlepszej strony. Ale czy będą w stanie przeciwstawić się sile wsparcia, jakiego udzielił Richie McCaw w „błogosławieństwie” przed odlotem do Europy zawodniczkom z Nowej Zelandii albo mocy wsparcia głównego kibica reprezentacji Kanady - premiera Justina Trudeau?

Gospodynie turnieju, reprezentantki Irlandii, w Pucharze Świata rozegranym w 2014 roku osiągnęły półfinał. Niestety, tuż przed rozpoczęciem obecnej imprezy, kontuzja wykluczyła z gry kapitana Irlandek Niamhe Briggs. Pomimo tej straty, zawodniczki z Zielonej Wyspy, wierzą że tym razem osiągną jeszcze więcej. 
 
Dodatkowe informacje i terminarz rozgrywek [kliknij]
Opracowanie - Muszak, CzasNaRugby 
 
Decyzja Komisji Gier i Dyscypliny Biało-Zielone na Scandinavian Open 7s

Tabela Ekstraligi

  Grupa A    
1 Budowlani Łódź SA 7 35
2 RC Lechia Gdańsk 6 19
3 RC Orkan Sochaczew
7 12
4 KS Budowlani Łódź 8 10
5 RC Arka Gdynia 6 9
  Grupa B    
1 MKS Pogoń Siedlce 7 32
2 MKS Ogniwo Sopot 6 26
3 KS Budowlani Lublin 7 22
4 OKS Skra Warszawa 8 11
5 RzKS Juvenia Kraków 8 1

 Wyniki

9.537.955 liczba odwiedzin od
01.01.2014