Puchar Świata Kobiet - Półfinały14.08.2014

Mecz Południowej Afryki z Samoa był zacięty i wyrównany, w pierwszej odsłonie prowadzenie zmieniało się kilkakrotnie, po zmianie stron Samoa długo prowadziło, a zwycięstwo Afrykankom zapewniło przyłożenie Veroeshki Grain dwadzieścia minut przed końcem meczu. Nowa Zelandia zdecydowanie wygrała z Walią, ale zdobyć może tylko V miejsce w imprezie. Po pierwszej połowie Kazachstan prowadził z Hiszpanią 5:3, ale dwa przyłożenia dziewczyn z półwyspu Iberyjskiego zapewniły im wygraną 18:5. Po kwadransie Irlandia objęła prowadzenie 7:0 w meczu z Anglią, ale to było wszystko na co było ją stać, potem punktowały już tylko Czerwone Róże wygrywając 40:7. USA na dziesięć minut przed końcem meczu remisowały 20:20 z Australią, która prowadziła od pierwszych minut. Bohaterką meczu była Ashleigh Hewson, która kopnęła zwycięskiego karnego minutę przed końcem meczu. Do przerwy Kanada remisowała 6:6 z Francją, po zmianie stron dzięki przyłożeniom Elissa Alarie i Magali Harvey w ciągu dziesięciu minut prowadziła 18:6, przewagę obroniła awansując do finału.