Puchar 6 Narodów - 5 kolejka21.03.2015

W piątej, ostatniej kolejce Pucharu 6 Narodów wygrywali Walijczycy, Irlandczycy i Anglicy. Różnicą małych punktów w imprezie zwyciężyły „Koniczynki”!

Włosi do 40 minuty prowadzili z Walią 13:11, dopiero przed samą przerwą Dan Biggar zdobył trzy punkty z karnego i dzięki temu goście zwycięsko zakończyli pierwszą połowę. Po zmianie stron Walijczycy ruszyli do walki obejmując prowadzenie 61:13, dopiero w ostatniej minucie Włosi zmniejszyli wynik na 61:20.
Szkoci również stawiali opór tylko do przerwy, w drugiej połowie punktowali już tylko Irlandczycy zdobywając ja się okazało punkty na miarę Pucharu 6 Narodów.
Anglicy grali na końcu i wiedzieli, że żeby zdobyć trofeum muszą z Francuzami wygrać różnicą 37 punktów, tymczasem przez ponad pół godziny prowadziły „Koguty”. Anglicy wygrali w końcu 55:35 po widowiskowym meczu, widzowie na Twickenham mogli obejrzeć jedenaście przyłożeń co nie zdarza się często, wystarczyło to „tylko” na drugie miejsce w imprezie.

21 marca 2015 Stadio Olimpico, Rzym
Włochy v Walia 20:61 (13:14)

21 marca 2015 Murrayfield, Edynburg
Szkocja v Irlandia 10:40 (10:20)

21 marca 2015 Twickenham, Londyn
Anglia v Francja 55:35 (27:15)

Tabela końcowa: 1.Irlandia 8 pkt. 119-56 (+63); 2.Anglia 8 pkt. 157-100 (+57); 3.Walia 8 pkt. 146-93 (+53); 4.Francja 4 pkt. 103-101; 5.Włochy 2 pkt. 62-182; 6.Szkocja 0 pkt. 73-128.

PNE : Dywizja 1A, 5 kolejka Puchar 6 Narodów Kobiet - 5 kolejka