Puchar 6 Narodów - 2 kolejka14.02.2021

W drugiej kolejce Pucharu 6 Narodów zwyciężały Anglia, Walia i Francja.

W drugiej minucie meczu Anglii z Włochami goście objęci prowadzenie 5:0 po przyłożeniu Ioane, zaczęło się ciekawie, ale dalej spotkanie potoczyło się „jak zwykle”. Do 25 minuty był jeszcze remis 8:8, ale w kolejnych Anglicy zdobyli pięć przyłożeń na które Włosi odpowiedzieli jednym i mecz zakończył się wynikiem 41:18.

Drugi mecz był o wiele ciekawszy, Szkocja - „pogromcy Anglii” prowadziła z Walią 17:3 i dopiero przed przerwą Louis Rees-Zammit przyłożył dla gości zmniejszając przewagę na 17:8. Do 53 minuty Szkocja prowadziła 17:15 kiedy po analizie TMO czerwoną kartkę zobaczył Zander Fagerson za uderzenie w głowę Wyna Jonesa, poszkodowany filar minutę później zdobył przyłożenie i Walia objęła prowadzenie 18:17. Grając w czternastu Szkoci zdobyli w 64 minucie przyłożenie i podwyższenie (Stuart Hogg i Finn Russell) odzyskując prowadzenie 24:20. Decydujące o wyniku spotkania przyłożenie zdobył w 69 minucie Rees-Zammit (wybrany zresztą zawodnikiem meczu), podwyższenie było nieudane, ale wynik 25:24 zapewnił drugie zwycięstwo Smokom. Walia drugi raz wygrała w przewadze jednego zawodnika, tym razem miała ją tylko przez 27 minut, zaś jej kapitan, Alun Wyn Jones zaliczył 154 mecz w karierze.

Konto punktowe w meczu z Francją otworzył Billy Burns kopiąc karnego dla Irlandii w 20 minucie, w odpowiedzi Koguty zdobyły dwa przyłożenia, punkty z podwyższenia i karnego, w 56 minucie prowadzili 15:3. W tym momencie do ataku ruszyły Koniczynki, w ciągu ośmiu minut Ronan Kelleher zdobył przyłożenie, a Ross Byrne podwyższenie i karnego zmieniając wynik na 15:13. W emocjonującej końcówce Francuzi utrzymali przewagę, mieli też karnegio z dogodnej pozycji, ale Matthieu Jalibert nie trafił. Ostatnia akcja gospodarzy, już po czasie gry, skończyła się po 17 fazach, Francuzi przejęli piłkę wykopali ją na aut i cieszyli się z pierwszego od 2011 roku zwycięstwa w Dublinie.