POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Przed startem nowego sezonu11.08.2014

Już za niespełna dwa tygodnie pierwsze mecze rozegrają drużyny Ekstraligi. Dzisiaj do biura PZR dotrą ostatnie zgłoszenia do rozgrywek i listy zawodników mających prawo gry w drużynach seniorów.

Warto zatem przypomnieć o wprowadzonej reformie rozgrywek na najwyższym poziomie rywalizacji klubowej, która po rundzie jesiennej wyłoni czwórkę walczącą o mistrzostwo i czwórkę broniącą się przed spadkiem. Bez wątpienia powinno to przyczynić się do zaostrzenia walki o punkty w meczach jesiennych (regulamin rozgrywek [kliknij]).

Ważne zmiany zostały też wprowadzone w przepisach Polskiego Związku Rugby dotyczących ewidencji, przynależności i zmiany barw klubowych zawodników oraz organizacji zawodów [kliknij].

W związku z reformą rozgrywek Estraligi i klubowej rywalizacji w rugby 7 na planowanym 6 września w Warszawie spotkaniu prezesów (lub uprawnionych przedstawicieli) klubów, które zgłoszą się do rozgrywek w sezonie 2014/2015 przedstawiciele środowiska będą mieli szanse zajęcia stanowiska w kilku bardzo ważnych sprawach, m.in.:
- powołania Rady Ligi,
- zmiany nazwy rozgrywek (jest propozycja by Ekstraligę przemianować na Top 8),
- decyzji w sprawie obowiązku posiadania i szkolenia grup młodzieżowych,
- zastosowania sankcji za nie respektowanie tego obowiązku w sezonie 2013/2014.

W tej ostatniej sprawie Komisja Gier i Dyscypliny, zgodnie z obowiązującym zapisami regulaminu, nałożyła przewidywane sankcje na MKS Ogniwo Sopot i Budowlanych SA Łódź. Decyzja Komisji została uchylona przez Zarząd Związku, który proponuje nadzwyczajne złagodzenie kary (-3 i -9 punktów + niższe niż zakładają dotychczasowe przepisy kary finansowe), ale ostatecznie ich zastosowanie uzależnione jest od stanowiska przyjętego na wrześniowym spotkaniu.  

Reprezentacja kobiet zagra w Piotrowicach Informacje techniczne, adresy klubów
NAJBLIŻSZY TURNIEJ

KNK7 - Nancy Sevens
Francja, 11.05.2019 - 12.05.2019

Tabela Ekstraligi
1 MKS Ogniwo Sopot 4 18
2 RC Orkan Sochaczew 4 15
3 Budowlani Łódź SA 4 14
4 KS Budowlani Lublin 4 13
5 RC Lechia Gdańsk 4 12
6 MKS Pogoń Siedlce 4 11
7 OKS Skra Warszawa 4 11
8 RzKS Juvenia Kraków 4 3
9 KS Budowlani Łódź 4 1
10 RC Arka Gdynia 4 0