POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

SONDA

Co dalej z "Kalendarium Wydarzeń"?

Musi zostać Powinno zostać Można zlikwidować Nie mam zdania Wyślę opinię na rugbus@op.pl

Wszystkich głosów 104

10.321.604 liczba odwiedzin od
01.01.2014

Przed Pucharem Polski na Plaży14.07.2015

 
W weekend w Olsztynie pierwszy w historii turniej i Puchar Polski na plaży. Impreza ma ogormny potencjał. Obiekt, na którym będzie rozgrywana wygląda imponująco. W trakcie turnieju na olsztyńskiej plaży będzie się odbywać wiele super innych imprez.
UWAGA!!!
W dalszym ciągu można przyłączyć się do turnieju. Drużyny, które chcą zgłosić swój udział proszone są o kontakt z Przemysławem Andrzejewskim pod numerem telefonu 791 870 820.

Tymczasem we wtorek w Olsztynie, na obiektach Centrum Rekreacyjno-Sportowego UKIEL, 14 lipca br. odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca Puchar Polski w rugby na plaży, który zostanie rozegrany już w najbliższy weekend. W spotkaniu udział wzięli zastępca prezydenta miasta Olsztyn Jarosław Słoma, dyrektor OSIR Olsztyn Jerzy Litwiński, prezes Rugby Team Olsztyn Przemysław Andrzejewski, sekretarz generalny PZR Robert Małolepszy, menadżer reprezentacji Maciej Brażuk oraz zawodnik Lechii Gdańsk i reprezentacji Polski Tomasz Rokicki.
 
Konferencja rozpoczęła się od przedstawienia zaproszonym gościom oraz przedstawicielom mediów filmiku prezentującego ostatnie wydarzenia rugby w Polsce. Po prezentacji przystąpiono do części oficjalnej, czyli pytań do oficjeli zadawanych przed konferansjera. Jako pierwszy głos zabrał wiceprezydent Olsztyna Jarosław Słoma, który nawiązał do tradycji miasta, jeśli chodzi o rugby. Zaznaczył również, że razem z Przemysławem Andrzejewskim pracują nad projektem, który ma wprowadzić rugby do szkół. Podziękował przedstawicielom PZR, że zdecydowali się na przeprowadzenie turnieju tej rangi właśnie w Olsztynie. „To miasto aspiruje do organizacji różnych wydarzeń, także sportowych, ponieważ jest świetnie przygotowane jeśli chodzi o zaplecze. Obiekt na którym się znajdujemy, jest jednym z nielicznych tego typu w Polsce, a nawet w Europie. Cieszę się zatem, że rugbiści będą na nim rywalizowali o Puchar Polski. Chciałbym podziękować również Przemysławowi Andrzejewskiemu za jego zaangażowanie oraz determinację w rozwój dyscypliny w Olsztynie”.
 
Organizacja turnieju to dla nas spore przedsięwzięcie, ale mam nadzieję, ze zrobiliśmy wszystko tak jak trzeba - przyznaje Przemysław Andrzejewski. Obiekt na którym odbędzie się turniej został częściowo przystosowany do rugby już na etapie projektowania. Wraz z OSIR Olsztyn i dyrektorem Jerzym Litwińskim pracowaliśmy nad tym, aby przewidziano boisko do rugby, a w nim słupy. To wszystko się udało, dlatego mam nadzieję, że impreza będzie satysfakcjonująca dla uczestników, a także dla kibiców. Lista startowa nie jest jeszcze zamknięta, dlatego zapraszam kolejne kluby. Gwarantujemy świetną zabawę - dodaje.
 
W trakcie konferencji Robert Małolepszy opowiedział o formule Pucharu, a także uzasadnił dlaczego turniej tej rangi odbędzie się w Olsztynie - „Wystarczy spojrzeć na ten obiekt, żeby przekonać się, że jest to doskonałe miejsce na takie wydarzenie. Plażowe turnieje rugby w Polsce nabierają z roku na rok coraz większej rangi. Świetnym tego typu przykładem jest Sopot Beach Rugby, na którym wystąpi w tej edycji 40 zespołów.
 
W Olsztynie udział potwierdziło 10 drużyn z Polski i 2 z Litwy. Mecze będą rozgrywane na boisku o wymiarach 50x30 metrów (liczone wraz z polem punktowym), w którym będą wkopane słupy do rugby. Czas gry to 2x5 minut, a zespół składa się z 5 graczy i 5 rezerwowych, którzy mogą zmieniać się „lotnie”. Zawodnik w kontakcie z przeciwnikiem ma tylko 2 sekundy na oddanie piłki lub jej odłożenie. Drużyna, która popełni przewinienie musi się natychmiast cofnąć 5 metrów. To wszystko wskazuje na to, że kibice będą świadkami dynamicznej, ciekawej i zaciętej gry.
 
Nie tylko sport
Organizatorzy przygotowali wiele różnych atrakcji dla kibiców i szereg udogodnień dla zawodników. Dodatkowym smaczkiem jest to, że w trakcie turnieju zespół muzyczny Fun Factory będzie kręcił swój nowy teledysk. Cała grupa będzie w Olsztynie już od piątku i zapowiedziała, że przybędzie z kamerami na turniej. Może być to zatem doskonała okazja, żeby zapisać się na muzycznych kartach historii. Sąsiadującą imprezą jest „Kolor Fest” – najbardziej kolorowy festiwal na świecie, który rozpoczyna się również w sobotę.
 
Jak dołączyć do turnieju
W dalszym ciągu można przyłączyć się do turnieju. Drużyny, które chcą zgłosić swój udział proszone są o kontakt z Przemysławem Andrzejewskim pod numerem telefonu 791 870 820.
 
Weekend z rugby 11-12.07.2015 Zaproszenie na PP w Rugby Plażowym

NAJBLIŻSZY MECZ

vs
Czechy Polska

Rugby Europe Trophy
Zlin, 29.09.2018

Informacje dla MEDIÓW

Tabela Ekstraligi

  Grupa Mistrzowska    
1 MKS Pogoń Siedlce 7 30
2 Budowlani Łódź SA 7 27
3 MKS Ogniwo Sopot 7 24
4 RC Lechia Gdańsk 7 14
5 KS Budowlani Lublin 7 4
6 RC Orkan Sochaczew 7 3
  Grupa Trophy    
1 OKS Skra Warszawa 4 15
3 RzKS Juvenia Kraków 4 10
2 RC Arka Gdynia 4 10
4 KS Budowlani Łódź 4 5

 Wyniki

SONDA

Co dalej z "Kalendarium Wydarzeń"?

Musi zostać 70% Powinno zostać 14% Można zlikwidować 10% Nie mam zdania 6% Wyślę opinię na rugbus@op.pl 0%

Wszystkich głosów 104

10.321.604 liczba odwiedzin od
01.01.2014