POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Pracowity weekend Watahy10.03.2016


Miniony weekend upłynął zielonogórskim rugbistom pod znakiem pierwszych w tym roku rozgrywek, które mimo, że bez trofeów należały do udanych.
 
W sobotę 05.03.2016 drużyna z Zielonej Góry broniła w Bolesławcu prawa do „Złotego Tronu”, który jest pucharem przechodnim i cały rok spędził w Winnym Grodzie. W Turnieju wzięło udział 5 drużyn Husar Bolesławiec, który zdobył trofeum, Miedziowi Lubin, Black Griffins Świdnica, Rugby Wrocław oraz Wataha RC (na zdjęciach 1-3). Dwa ostatnie zespoły stawiły się w szerokich składach umożliwiających rozegranie meczu XV, z tej konfrontacji zwycięsko wyszła Watacha pokonując w dwóch 20-minutowych połowach Rugby Wrocław 22:0.
„Dziki” rezygnując z trzeciej połowy wróciły do Zielonej Góry zaproszeni jako część „Falubaz Family” na prezentację Zielonogórskiego Falubazu (na zdjęciach 4-9). Dopiero po intensywnym wystąpieniu rugbiści mogli udać się na zasłużoną regenerację.
 
Nie był koniec zmagań tego weekendu. W niedzielę 06.03.2016 na stadionie przy ul. Francuskiej, Wataha zorganizowała turniej „O Pęto Kiełbasy” w formule Rugby 7 dla zaprzyjaźnionych „Lisów” z Krosna Odrzańskiego oraz „Miedziowych” z Lubina. Zespoły zagrały w odmłodzonych składach dając możliwość sprawdzenia się i ogrania ciężko trenującej młodzieży. Młodzi Zielonogórzanie zachowali się „niegościnnie” zdecydowanie wygrywając oba spotkania, drugie miejsce zajęły Lisy Krosno Odrzańskie, a trzecie Miedziowi Lubin. Zacięty turniej zakończyła konsumpcją wspomnianego wcześniej „pęta kiełbasy”, które skończyło na grillu, a drużyny nie bacząc na mało sprzyjająca aurę zdołały miło spędzić popołudnie w rugbowej atmosferze.
 
RC Wataha Zielona Góra
 
Ekstraliga bez Posnanii IO: Isles chce zagrać w Rugby 7 i pobiec na setkę
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Master Pharm Łódź Pogoń Siedlce

Transmisja z meczu Ekstraligi
Łódź, 29.09.2019

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
1 Master Pharm Łódź 2 9
2 RC Orkan Sochaczew 2 8
3 MKS Ogniwo Sopot 2 6
4 RzKS Juvenia Kraków 2 6
5 OKS Skra Warszawa 1 5
6 MKS Pogoń Siedlce 1 4
7 RC Lechia Gdańsk 2 1
8 RC Arka Gdynia 2 1
9 KS Budowlani Lublin 2 0