POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Poznaliśmy kadrę na Holandię02.10.2014

Poznaliśmy 24 wybrańców trenera Marka Płonki, którzy o ile w najbliższych dniach nie przytrafią się urazy, będą mieli szanse reprezentowania naszych barw w kolejnym starciu w ramach Pucharu Europy Narodów z drużyną Holandii.

Do kadry wraca występujący w Glasgow Hawks Craig Bachurzewski, który przebywał ostatnio w Australii, a spośród Polaków występujących poza granicami powołania trafią także do Mateusza Bartoszka (Glasgow Hawks), Michała Krużyckiego (Anglia), grającego w tym sezonie w Tuluzie Dawida Popławskiego oraz Grzegorza Jańca (USRP Romans). Z polskich klubów w podstawowym składzie znalazło się 7 graczy Arki Gdynia, 6 - Lechii Gdańsk, po dwóch zawodników Budowlanych SA Łódź i Ogniwa Sopot oraz po jednym Pogoni Siedlce i Orkana Sochaczew.

Powołani: Craig Bachurzewski, Grzegorz Janiec, Radosław Bysewski, Adrian Chróściel, Rafał Kwiatkowski, Grzegorz Buczek, Michał Krużycki, Piotr Zeszutek, Marek Płonka, Michał Mirosz, Cyprian Majcher, Paweł Dąbrowski, Mateusz Bartoszek, Łukasz Szostek, Rafał Janeczko, Dawid Banaszek, Dawid Popławski, Mariusz Wilczuk, Tomasz Rokicki, Tomasz Gasik, Rafał Szrejber, Radosław Rakowski, Marek Przychocki, Robert Kwiatkowski.

W rezerwie znaleźli się: Szymon Sirocki (Arka), Piotr Karpiński i Paweł Grabski (Budowlani SA), Dawid Plichta i Mateusz Pawłowski (Orkan), Piotr Psuj (Pogoń), Radosław Dabkiewicz (Lechia).

Kierownictwo kadry stanowią: Marek Płonka - trener, Dariusz Komisarczuk - II trener, Grzegorz Witczak - kierownik, Bartosz Chudzik - lekarz, Grzegorz Lemiesz - Kinezoterapeuta, Kamil Iwańczyk - Kinezoterapeuta.

Kadrowicze spotykają się we wtorek, 14 października o godz. 12.00 na terenie warszawskiej AWF.

Polska v Holandia /18.10. stadion Polonii w Warszawie; sędziują: M. Burlet, Vandecauter, Lamrechts (wszyscy Belgia), komisarz: George Sabau (Rumunia)/

Reprezentacja 7 w Monachium Rozgrywki Dzieci i Młodzieży 2
NAJBLIŻSZY TURNIEJ

Grand Prix Series Men 2019
Moskwa, 22.06.2019 - 23.06.2019

Tabela Ekstraligi
1 MKS Ogniwo Sopot 9 42
2 Budowlani Łódź SA 9 39
3 MKS Pogoń Siedlce 9 29
4 OKS Skra Warszawa 9 28
5 KS Budowlani Lublin 9 25
6 RC Orkan Sochaczew 9 25
7 RzKS Juvenia Kraków 9 12
8 KS Budowlani Łódź 9 12
9 RC Lechia Gdańsk 9 11
10 RC Arka Gdynia 9 1