POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

WYCHOWANIE - ROZWÓJ - JEDNOŚĆ - ZDROWIE - SZACUNEK - DYSCYPLINA -PRACA ZESPOŁOWA - SATYSFAKCJA

Menu

SONDA

Jaką rocznicę obchodzi w tym roku Polski Związek Rugby?

40-lecie 50-lecie 55-lecie 60-lecie

Wszystkich głosów 325

7.743.117 liczba odwiedzin od
01.01.2014

Poznaliśmy czwórkę walczącą o medale26.05.2014

Niespodziewana, bonusowa wygrana Ogniwa w Sochaczewie, wywalczone z olbrzymim trudem zwycięstwo Lechii w Poznaniu i wreszcie pewny triumf łódzkich Budowlanych w Siedlcach przy planowej wygranej Arki w Lublinie sprawiły, że niezależnie od wyników ostatniej kolejki gier w sezonie zasadniczym (7/8.06.) o medale Ekstraligi (oznaczające Mistrzostwo Polski) w tym roku zagrają te same drużyny co w sezonie 2012/2013.
Bardzo ciekawie zapowiada się także walka Ogniwa, Orkana i Posnanii o miejsca 5-6 zapewniające pozostanie w klubowej elicie bez konieczności rozgrywania meczów o utrzymanie.
W finale I ligi spotkają się natomiast rugbyści krakowskiej Juvenii i stołecznej Skry, a dwumecz tych drużyn wywołuje spore emocje wśród kibiców obu zespołów.
Wreszcie wyjazdowe zwycięstwo Legii w Rudzie Śląskiej zapewniło tej drużynie triumf w II-ligowej rywalizacji i możliwość walki o awans do I ligi. Ich rywalem będą zawodnicy KS Budowlani Łódź, którzy nie zdołali przełamać serii porażek ulegając w starciu o piąte miejsce bydgoskiej Alfie.
Komplet wyników ligowego weekendu:
 
Ekstraliga – runda XIII – 24/25.05.2014
RC Orkan Sochaczew v MKS Ogniwo Sopot 6-27 (6:12) (Dariusz Reks, Mirosław Janeczko, Andrzej Pantoł)
Punkty dla Ogniwa: Aleksander Czasowski 10 (2P), Piotr Zeszutek 10 (2P), Łukasz Szablewski 7 (2pd, 1K);
Punkty dla Orkana: Miłosz Popławski 6 (2K);
Żółte kartki: Kamil Wydrzyński (Orkan), Piotr Gruza (Ogniwo).
KS Posnania Poznań v RC Lechia Gdańsk 17-19 (14:7) (Grzegorz Szostek, Monika Baniewicz, Leszek Kościelniak)
Punkty dla Lechii: Bartłomiej Wójcik 10 (2P), Koronato Kiripati 5 (P), Rafał Janeczko 4 (2pd);
Punkty dla Posnanii: Daniel Gdula 7 (2pd, 1K), Daniel Trybus 5 (P), Maciej Bandurski 5 (P);
KS Budowlani Lublin v RC Arka Gdynia 6-53 (3:24) (Kacper Michałkiewicz, Maciej Sienkiewicz, Damian Wolsza)
Punkty dla Arki: Szymon Sirocki 11 (1P, 3pd), Daniel Podolski 5 (P), Arkadiusz Zdunek 5 (P), Piotr Olejniczak 5 (P), Rafał Szrejber 5 (P), Radosław Rakowski 5 (P), Kamil Simionkowski 5 (P), Tomasz Witt 5 (P), Mateusz Plichta 5 (P), Wiktor Zaradzki 2 (pd);
Punkty dla Budowlanych: Piotr Skałecki 6 (2K);
Żółta kartka: Piotr Bojke (Arka)
Awenta MKS Pogoń Siedlce v Master Pharm Budowlani Łódź S.A. 20-59 (13:26) (Marcin Zeszutek, Wiesław Piotrowicz, Dariusz Marciniak)
Punkty dla Budowlanych S.A.: Sebastian Łuczak 12 (6pd), Michał Mirosz 10 (2P), Łukasz Żórawski 10 (2P), Filimoni Camaitovu 10 (2P), Adrian Ignaczak 5 (P), Piotr Gomulak 5 (P), Merab Gabunia 5 (P), Maciej Orłowski 2 (pd);
Punkty dla Pogoni: Tomasz Gasik 10 (2pd, 2K), Tomasz Gołąb 5 (P), Mateusz Lament 5 (P);
 
I liga (półfinały) – 24/25.05.2014
RzKS Juvenia Kraków v RC Czarni Pruszcz Gdański 29-10 (15:3) (Hubert Bedyński, Wiesław Piotrowicz, Mirosław Janeczko)
Punkty dla Juvenii: Bartłomiej Sierant 9 (1P, 2pd), Marek Odoliński 5 (P), Paweł Wojciechowski 5 (P), Jarosław Knowa 5 (P), Mariusz Knowa 5 (P);
Punkty dla Czarnych: Krzysztof Lechmyc 5 (1P), Dmytro Bordovskyi 5 (1K, 1pd);
Żółta kartka: Patryk Kulik (Czarni).
RKS Skra Warszawa v Fros Warszawa 24-5 (12:5) /Pete Stentiford (Szwecja), Adrian Pawlik, Aneta Bejm/
Punkty dla Skry: Kamil Matysiak 15 (3P), Łukasz Nowosz 5 (P), Łukasz Ślusarczyk 4 (2pd);
Punkty dla Frogs: Declan Horan 5 (P).
mecz o V miejsce: Alfa Bydgoszcz v KS Budowlani Łódź 34-22 (14:8) (Mirosław Szczepański, Hubert Bedyński)
Punkty dla Alfy: Arkadiusz Murek 10 (2P), Paweł Pieńczewski 10 (1P, 1pd, 1K), Jakub Janecki 5 (P), Leszek Komoń 5 (P), Marcin Dankowski 4 (2pd);
Punkty dla Budowlanych: Marcin Urbaniak 7 (2pd, 1K), Paweł Stępień 5 (P), Wojciech Pawenta 5 (P), Dominik Plich 5 (P);
Żółta kartka: Waldemar Nawrot (Budowlani).
 
II liga – runda X – 24/25.05.2014
RC Ruda Śląska v RC Legia Warszawa 24-26 (7:12) (Janusz Wilk)
Punkty dla Legii: Jan Bukowski 10 (2P), Michał Pazio 10 (2P), Michał Zdziech 6 (3pd);
Punkty dla Rudy Śląskiej: Kamil Pepliński 5 (P), Tomasz Wojnowski 5 (P), Piotr Tokarski 5 (P), Dominik Bryński 5 (P), Krzysztof Płusa 4 (2pd).
Mecze kontrolne kadry 7 Majowa rywalizacja najmłodszych

NAJBLIŻSZY MECZ

vs
Holandia Polska

Rugby Europe Trophy
Amsterdam, 03.03.2018

Informacje dla MEDIÓW

NAJBLIŻSZY TURNIEJ

Kadra Narodowa Kobiet w Dubai 7's
ZEA, 30.11.2017 - 01.12.2017

Tabela Ekstraligi

1 Budowlani Łódź SA 14 59
2 MKS Ogniwo Sopot 14 57
3 MKS Pogoń Siedlce  14 56
4 RC Lechia Gdańsk 14 35
5 RC Arka Gdynia 14 32
6 KS Budowlani Lublin 14 25
7 RzKS Juvenia Kraków 14 5
8 KS Budowlani Łódź 14 5

 Wyniki

SONDA

Jaką rocznicę obchodzi w tym roku Polski Związek Rugby?

40-lecie 11% 50-lecie 5% 55-lecie 6% 60-lecie 78%

Wszystkich głosów 325

7.743.117 liczba odwiedzin od
01.01.2014