POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Polscy weterani drudzy w Havirovie18.05.2016


W dniach 13-15 maja br. drużyna Poland Veterans przebywała w Czechach gdzie m.in. zagrała w XI międzynarodowym turnieju weteranów „Havirov Turkey” zajmując drugą lokatę. Czesi, którzy w tym roku obchodzili 50-lecia powstania pierwszej drużyny w Havirovie przygotowali kilka niespodzianek i kulinarne „nagrody”.
 
Polski zespół zagrać w drugim meczu, ale gospodarze pochłonięci sprawami organizacyjnymi nie zdążyli na czas i w rezultacie turniej otworzyło spotkanie Poland Veterans z RC Ricany. Był to zdecydowanie najlepszy i najmłodszy zespół turnieju, jego późniejszy zwycięzca, polscy weterani ulegli mu 0:10. Drugi mecz z połączonymi siłami Old Boys Praha i Moravian Eagles Poland Veterans wygrali 15:5 prowadząc od pierwszej minuty. Ostatni mecz z RC Havirov był rozgrywany bez przerwy, do ostatniej minuty Polacy prowadzili 5:0, ale w końcówce dało o sobie znać zmęczenie i brak zmienników. W rezultacie gospodarze wyrównali na 5:5, ale to nie zmieniło pozycji Poland Veterans w końcowej klasyfikacji. Zwycięzcy oprócz szklanego pucharu dostali ogromnego pieczonego indyka (którym się podzielili) i butelkę whisky, Polski zespół dwie pieczone kury i podobny trunek, a pozostałe drużyny po pieczonej kurze. Nagrodę im. Rafała Bednarka dlka najlepszego zawodnika II linii otrzymał Wojciech Plichta.
 
Wyniki:
RC Ricany v Poland Veterans 10:0 (5:0)
Old Boys Praha/Moravian Eagles v RC Havirov 15:5 (5:5)
RC Havirov v RC Ricany 5:25 (0:5)
Old Boys Praha/Moravian Eagles v Poland Veterans 5:15 (5:10), punkty: Paweł Wojciechowski 5, Tomasz Nowak 5.
Poland Veterans v RC Havirov 5:5 (5:0), punkty Paweł Wojciechowski 5.
RC Ricany v Old Boys Praha/Moravian Eagles 10:0 (5:0)
Kolejność: 1.RC Ricany; 2.Poland Veterans; 3.Old Boys Praha/Moravian Eagles; 4.RC Havirov. 
 
Skład: Dariusz Frątczak, Aleksander Oleszczuk, Aleksander Wręczycki (Czarni Bytom); Grzegorz Kiraga, Maciej Mączka, Waldemar Nawrot, Tomasz Nowak, Piotr Sadowski, Paweł Wojciechowski, Mariusz Zagórowski (Juvenia Kraków); Sylwester Drohomirecki, Bogusław Olszewski, Jarosław Pśnik (Old Blacks Pruszcz Gdański); Krzysztof Belowski, Grzegorz Chomka, Sławomir Kłosiewicz, Wojciech Plichta (WFS Siedlce Veterans).
 
Postanowienie Komisji Gier i Dyscypliny KNK7: Powołania do Amsterdamu
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Master Pharm Łódź Pogoń Siedlce

Transmisja z meczu Ekstraligi
Łódź, 29.09.2019

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
1 Master Pharm Łódź 2 9
2 RC Orkan Sochaczew 2 8
3 MKS Ogniwo Sopot 2 6
4 RzKS Juvenia Kraków 2 6
5 OKS Skra Warszawa 1 5
6 MKS Pogoń Siedlce 1 4
7 RC Lechia Gdańsk 2 1
8 RC Arka Gdynia 2 1
9 KS Budowlani Lublin 2 0